Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Hmmm , @braap czy lista jest długa ? Nie wiem.

Na pewno uzasadniona , biorąc pod uwagę budowę urządzeń. Nie mogę zrozumieć pewnych kroków/oszczędności. Po prostu 😕

@Samcro Piotrze,  aaa bym zapomniał. Moim zdaniem wszystkie 907mki powinny mieć boczki obudów stałe , a  zdejmowane tylko górne panele jak w 907Limited , AU-07 😜

Edytowano przez faszi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faszi - można by sobie życzyć firmy WBT w większej ilości modeli Sansui, ale najważniejsza rzeczy, czyli komponenty wewnątrz ma bardzo dobre. Zapewne porównywałeś do Accuphase (mowa o integrach) i jest duża różnica na korzyść Sansui, prawda? To ma większe znaczenie dźwięku. Dalej też obracamy się w kręgu urządzeń 200-400 k jpy. Czy jest inna japońska firma, która jest doskonała Faszi w tym budżecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, piorut napisał:

 Dalej też obracamy się w kręgu urządzeń 200-400 k jpy. Czy jest inna japońska firma, która jest doskonała Faszi w tym budżecie?

Moim zdaniem Accuphase poradził sobie lepiej z wykonaniem np terminali głośnikowych. Obudów (stałe boczki) , Rca.

Ceny Accuphase były co prawda wyższe o ok 100k Y w stosunku do Sansui , no ale kto Sansui bronił podnieść cenę i zrobić wszystko Najlepiej? 

Przed chwilą, Samcro napisał:

ale  07 jak i Ltd ma zdejmowane boczki :) 

Chodziło mi o możliwość zdjęcia góry bez konieczności demontażu boczków.  Wtedy można sobie zdjąć pokrywę i podziwiać wnętrze ☺

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Samcro napisał:

Faszi czepiasz się strasznie. 

Nuzisz się czy co :) Co ty chcesz podziwiać ?

Może się czepiam , ale takie oszczędności są minusem s takiej klasie urządzeń. Być może takie podejście przyczyniło się do upadku. Podobnie jak wcześniejsze obniżanie jakości , które doprowadziło do spadku wizerunku w USA...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faszi, zgoda, co do tych terminali, ale w tej cenie do 400K jpy NRA, MR już miało (przynajmniej głośnikowe) czy też 907 Limited. Nie wiem jak z RCA. Ale dalej pytanie co jest ważniejsze dla Ciebie terminale WBT czy lepsze wnętrze - pytanie jest aktualne - porównywałeś sam lub z Mariuszem szereg Accu do Sansui? To to wnętrze robi robotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Choć i tak podobno dla dźwięku najlepiej jak się nie używa wtyków a tylko gole kable.

 

Ale w kwestii oszczędności, to mimo że była to wysoka półka to jednak ciagle oszczędności niestety muszą jakieś być. Czy to sansui czy  inne marki, musiały iść na kompromis w kwestii jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Samcro napisał:

@faszi

te weź je sobie w końcu wymień ! 😝

Nie będzie oryginał 😜 poza tym Pawcio pisał , że w Xr mało miejsca na takie rzeźby z głośnikowymi. 

@braapniby gołe lepsze , ale po coś ludzie produkują wtyki , kable a nawet patenty z topieniem w jeden element kabla i wtyku Cardas np.

1 minutę temu, MarekB napisał:

Tylko co z tego, że w MR, AU-07 czy 907 Limited są WBT głośnikowe. Widełki i tak nie pasują.

Kolejna oszczędność , albo nie widzieli, że widełki istnieją 😅 ehhh to Sansui 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, braap napisał:

Ale w kwestii oszczędności, to mimo że była to wysoka półka to jednak ciagle oszczędności niestety muszą jakieś być. Czy to sansui czy  inne marki, musiały iść na kompromis w kwestii jakości.

Moim zdanie na głupie oszczędności. W miejscu takim a nie innym. 

BTW

Potek głośności niebieski Alps, dlaczego nie czarny?

3 minuty temu, Samcro napisał:

Powiedziałbym, w XR jest bardzo dużo miejsca. Ale dużo trzeba rzeźbić, to prawda. Ale Można i da się to zrobić przyzwoicie.

Miałem zrobione w 707XR i 907XR.

@misiek x ma fajnie zrobione. Wygląda jak z fabryki. Pytanie tylko jak Jan to wyczarować zdołał?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faszi, ale najważniejsze pytanie, zadeklaruj się wprost - porównywałeś jeden Accu lub wielue Accu do Sansui wewnątrz? Sama waga integr Accuphase, ale też ilość i serie komponentów w środku. To robi dużo większą robotę. Tak czy nie?

Wyobraź sobie sytuację: Sansui 400 k jpy i WBT i gorsze wnętrze oraz Accuphase 300 k jpy, zwykłe gniazda (ale też nie we wszystkich modelach w tej cenie jak podałem) i lepsze wnętrze, przekładające się w większym stopniu na dźwięk od zastosowanych gniazd. Którą markę weźmiesz?

10 minut temu, faszi napisał:

Ceny Accuphase były co prawda wyższe o ok 100k Y w stosunku do Sansui , no ale kto Sansui bronił podnieść cenę i zrobić wszystko Najlepiej?

To się łatwo teraz pisze, wydaje. Ale nie wiemy dokładnie jaki był wolumen, pozycja obu firm na rynku, postrzeganie tylko w samej Japonii (mówię o takiej wzorcowej wiedzy). Na pewno Accu to większa firma, idąca o wiele dalej z modelami czy całym portfolio. Stąd być może Sansui musiało i to znacznie (właśnie te 100 k jpy) zawalczyć ceną, bo przy tej samej cenie klient....Nie wiem jak teraz, ale kiedyś Nikon i Canon również nie wyrządzały sobie krzywdy, premiery nie nakładały się na siebie, modele były tak pomiędzy sobą pozycjonowane (tak jakby nie było bezpośredniej rywalizacji), coś jakby: Nikon 1; Canon 1,5; N 2, C 2,5 itd. Stąd Sansui I Accuphase też raczej wiedzieli jak ułożyć ceny i Ci z Sansui skoro stosowali WBT w topowych modelach wiedzieli, że mogliby je dać niżej, ale widocznie właśnie z powodu cięcia kosztów ich nie dali. Naprawdę musieli wiedzieć, że jest to korzystniejsze niż za bardzo podbić cenę i znaleźć się na tej samej półce cenowej co Accu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...