Skocz do zawartości
Belfer54

Sansui – moja ulubiona marka.

Recommended Posts

5 godzin temu, bkeram napisał:

Na granicie będzie stała m.in. B/C-2301,

Jeśli bezposrednio na granicie dźwięk sie nie sprawdzi to go nie przekreślaj od razu. Granit sprawdza sie jako baza pod coś innego. Gdy dojdzie do odchudzenia dźwięku możesz podłożyć jeszcze  np. RIQ 510 A R Pogrubiaja i energetyzują średnicę. Razem z granitami mogą sie uzupełnić. To tylko oczywiście przykład co można zrobić.

W zasadzie to nie spotkałem nigdy takiego elementu, który w pojedynkę dałby pożądany efekt. Zawsze trzeba sie trochę wysilić w tym temacie. 

9 godzin temu, mario100007 napisał:

Jeśli bezposrednio na granicie dźwięk sie nie sprawdzi to go nie przekreślaj od razu. Granit sprawdza sie jako baza pod coś innego. Gdy dojdzie do odchudzenia dźwięku możesz podłożyć jeszcze  np. RIQ 510 A R Pogrubiaja i energetyzują średnicę. Razem z granitami mogą sie uzupełnić. To tylko oczywiście przykład co można zrobić.

W zasadzie to nie spotkałem nigdy takiego elementu, który w pojedynkę dałby pożądany efekt. Zawsze trzeba sie trochę wysilić w tym temacie. 

Dzięki. Wiem doskonale, że teraz niestety metoda prób i błędów do skutku. Będę miał także dodatkowe półki w MDF, więc będzie możliwość podmiany. Miejsce na ewentualne dodatkowe podstawy/ki też jest oczywiście przewidziane. Można powiedzieć, że regał "otwarty" na modyfikacje. ?

Edytowano przez bkeram

Kolega mało pisze o odczuciach a przecież ma o czym ! 907 limited zgrywa się tylko i wyłącznie z klasycznymi odtwarzaczami !!! Polecam Kenwooda LD-1 albo Sony dzielonkę R1 lub integrę R3 ! Oczywiście 917-ka także ! Napisz coś więcej  ! Co Twoim zdaniem jest ciekawsze od tego co słuchaleś dotąd , czym dokładnie Cię ujął itp - to ciekawe wnioski mogą być dla kolegów !

Edytowano przez czubsi

7 minut temu, czubsi napisał:

Kolega mało pisze o odczuciach a przecież ma o czym ! 907 limited zgrywa się tylko i wyłącznie z klasycznymi odtwarzaczami !!! Polecam Kenwooda LD-1 albo Sony dzielonkę R1 lub integrę R3 ! Oczywiście 917-ka także ! Napisz coś więcej  ! Co Twoim zdaniem jest ciekawsze od tego co słuchaleś dotąd , czym dokładnie Cię ujął itp - to ciekawe wnioski mogą być dla kolegów !

? Spokojnie wszystko opiszę, ale po pracy. Potrzebny komputer, na telefonie niewygodnie.

Witam

Odradzam, wszelkie płyty paździerzowe, mdfy, hdfy itd.  . Te materiały dają większe lub mniejsze znikanie basu, rozmydlenie krawędzi i zanik rozdzielczości.

Z drewna tylko sklejki liściaste (fornirowane od czoła dla ozdoby), płyty z klejonki (deszczułki ) , a najlepsze są bloki drewniane klejone z wielu prostopadłościanów.

Twarde gatunki, może być bambus i wszelkie egzotyczne. Z łatwiej dostępnych brzoza i klon kanadyjski. Ideał to Hikora.

Pozdrawiam

Pygar

30 minut temu, Pygar napisał:

Witam

Odradzam, wszelkie płyty paździerzowe, mdfy, hdfy itd.  . Te materiały dają większe lub mniejsze znikanie basu, rozmydlenie krawędzi i zanik rozdzielczości.

Z drewna tylko sklejki liściaste (fornirowane od czoła dla ozdoby), płyty z klejonki (deszczułki ) , a najlepsze są bloki drewniane klejone z wielu prostopadłościanów.

Twarde gatunki, może być bambus i wszelkie egzotyczne. Z łatwiej dostępnych brzoza i klon kanadyjski. Ideał to Hikora.

Pozdrawiam

Pygar

Dzięki. Na pewno wezmę Twoją opinię po uwagę. Stolik jeszcze się buduje, więc jest jeszcze krótki czas na ewentualne modyfikacje co do dodatkowych półek. Wszystki spostrzeżenia są mile widziane. 

Zaraz zapytam producenta czy dysponuje materiałami o których wspomniałeś.

pozdrawiam

Czesc Panowie,

Duzo piszemy o wzmacniaczach i zrodlach CD. Ja natomiast duzo slucham ze zrodel cyfrowych w postaci plikow. Napiszcie, bo na pewno tez wielu z Was korzysta, ktore DACi dobrze sie sprawdzaja ze wzmacniaczami Sansui. W ktorych przypadkach ta synergia jest spojna i wyciaga ze wzmacniacza maksimum mozliwosci.

hubert

Wczoraj "na szybko" wpiąłem 907 limited i powiem, że mnie oczarowała. W brzmieniu wydaje się "podobna" do 907XR Mod. Jednak w XR Mod czuć większą dawkę energii, natomiast limited po prostu pięknie gra, nie traktuje aż taką mocą. Słychać to wyraźnie mając obydwa obok siebie. W 907 limited słuchany materiał zdaje się być bardziej sklejony w całość, ale mniej jest rozmachu i swobody. I wcale to nie przeszkadza! Jeśli chodzi o barwę to jest podobnie, choć inaczej. 907 limited generalnie sprawia wrażenie bardziej ciepłej, otwartej i prawdziwej. Super rozdzielczość i scena. Limited jest rewelacyjna do słuchania ulubionej muzyki w warunkach domowych. Podejrzewam, że na większych imprezach niekoniecznie by się sprawdziła. Potrafi rozkochać w sobie każdego słuchacza.

Focal Elektra 1028Be do których jest podłączona dają sobie swobodnie radę. Muzyka głównie z Tidal'a.

Opinia Subiektywna, jeżeli Ktoś będzie miał inne zdanie, to oczywiście wolno ?.

To tak na szybko. Pamiętajcie, że dopiero przyjechała. Stoi na podłodze, gra krótko i na byle jakich kablach. Nic nie było regulowane. Moim skromnym zdaniem troszeczkę za bardzo się nagrzewa, więc prawdopodobnie "prądy" do regulacji. Docelowo będzie w zestawie z 917XR oraz źródłem cyfrowym, prawdopodobnie z Auralic Vega G2.

PS.

Rzeczywiście (nawiązując do wcześniejszego postu Kolegi Huberta) jeżeli znacie i polecacie ciekawe źródło do np. Tidal'a lub innych hi-res, to podzielcie się wrażeniami.

Edytowano przez bkeram

Troszkę mocniej nagrzewa .... ma się grzać !!! I to ze trzy razy bardziej niż bipolar !!! Dopiero gdy gorąca to gra jak powinna - to przecież MOSfet !!! 907 limited Jest bardziej sklejona i mniej swobodna od XR MOD choć podobnej nuty ? - a jak ma nie być skoro XR MOD to jej kopia w zdecydowanie większym rozwinięciu !!! (tyle że bez MOS- ów) ? 907 limited to klasowy wzmacniacz salonowy - gra dokładnie tak jak ktoś chciał by grał - taki był dokładny jej zamysł na chwilę gdy powstała, potem przy projekcie kolejnej limitowanej intergy (AU07) już tak powściągliwi nie byli - poszli na całość (co początkowo odbierałem jako dzieło przypadku ale czas pokazał, że jednak byłem w błędzie ...)

Jeśli się nie boisz rozkręcić pokrywy to poświeć latarką i daj znać jakie masz kondensatory na płytkach mocy (chodzi o to czy Silmic alpha czy Silmic II alpha) Te wzmacniacze na pierwszych Silmikach są zdecydowanie lepsze od tych na dwójkach i dotyczy to zarówno Limited , AU07 oraz B2105 .... Są bardzo rzadkie ale może miałeś bonusa i nie wiesz ? ... Egzemplarze na Silmik miałem we wszystkich trzech przypadkach w/w - końcówka trafiła do Andy-ego ale limited i 07 mam do teraz - może też Ci się udało ??? Nie każdy zwraca na to uwagę a już na pewno nie każdy o tym wie ... Wersje na dwójkach są delikatnie "suchsze" w przekazie i przy bardzo wysublimowanym systemie może to być różnica jak między różnymi modelami ...

Edytowano przez czubsi

29 minut temu, czubsi napisał:

Troszkę mocniej nagrzewa .... ma się grzać !!! I to ze trzy razy bardziej niż bipolar !!! Dopiero gdy gorąca to gra jak powinna - to przecież MOSfet !!! 907 limited Jest bardziej sklejona i mniej swobodna od XR MOD choć podobnej nuty ? - a jak ma nie być skoro XR MOD to jej kopia w zdecydowanie większym rozwinięciu tyle., że bez MOS- ów ? 907 mos to klasowy wzmacniacz salonowy - gra dokładnie tak jak ktoś chciał by grał - taki był dokładny jej zamysł na chwilę gdy powstała, potem przy projekcie kolejnej limitowanej intergy (AU07) już tak powściągliwi nie byli - poszli na całość (co początkowo odbierałem jako dzieło przypadku ale czas pokazał, ze jednak byłem w błędzie ...)

Jeśli się nie boisz rozkręcić pokrywy to poświeć latarką i daj znać jakie masz kondensatory na płytkach mocy (chodzi o to czy Silmic alpha czy Silmic II alpha) Te wzmacniacze na pierwszych Silmikach są zdecydowanie lepsze od tych na dwójkach i dotyczy to zarówno Limited , AU07 oraz B2105 .... Są bardzo rzadki ale może miłąeś bonusa i nie wiesz ? ... Egzemplarze na Silmik miałem we wszystkich trzech przypadkach w/w - końcówka trafiła do Andy-ego ale limited i 07 mam do teraz - może też Ci się udało ??? Nie każdy zwraca na to uwagę a już na pewno nie każdy o tym wie ... Wersje na dwójkach są delikatnie "suchsze" w przekazie i przy bardzo wysublimowanym systemie może to być różnica jak między różnymi modelami ...

Po otwarciu. I jak???

3B43BC5C-9A87-49CE-87A3-4E51EB0CEC98.jpeg

324AE204-AA13-4FF4-B2B7-9E79F4AEFD8A.jpeg

96E61251-0888-4801-BFCA-377A7CD43B6C.jpeg

DC1616AF-AD33-48E3-9DE7-6D3CDA238AF3.jpeg

9DCE3F60-9375-417F-A2D1-804E06DAAF88.jpeg

DA507845-1811-4DF9-8BC8-5118451A5861.jpeg

Edytowano przez bkeram

Czubsi 

Wybacz ale chyba coraz bardziej brniesz w " pokrzywy" ???Najpierw ta zakazana L iterka teraz to z kondensatorami... Jeszcze nie sprowadzilismy wszystkich interesujacych nas modeli do kraju?

Az z ciekawosci pobieglem po srubokret, zeby sprawdzic czy los sie do mnie usmiechnal.

A Prki zostaly zamazane chyba na zyczenie Pygara? a moze to przypadek?

1548245232575-1768753797.jpg

Edytowano przez Wuwuzela

17 minut temu, Wuwuzela napisał:

Czubsi 

Wybacz ale chyba coraz bardziej brniesz w " pokrzywy" ???Najpierw ta zakazana L iterka teraz to z kondensatorami... Jeszcze nie sprowadzilismy wszystkich interesujacych nas modeli do kraju?

Az z ciekawosci pobieglem po srubokret, zeby sprawdzic czy los sie do mnie usmiechnal.

A Prki zostaly zamazane chyba na zyczenie Pygara? a moze to przypadek?

1548245232575-1768753797.jpg

Czyli mamy bonusa?!

Fajnie dzieki Mariusz, ale cicho sza?

Hubert

Jesli chodzi o zrodla cyfrowe, to mysle, ze watek zostanie podjety jak  koledzy pograja troche nowymi "klockami", bo ruszylo sie co nieco w tym temacie.

Potwierdzam Panowie !!!! Macie bonusa ! Serce się raduje jak te pierwsze 907 limited w takiej ilości są w naszym kraju !!!! Potrzeba jest by ten model uzyskał status jaki mu się należy bo często niesprawiedliwie stoi w cieniu ...

Paweł a może te Silmic dwójki to jakiś unikat bo teraz sprawdziłem i też mam Silmic Alpha. Wychodzi na to że statystycznie jest ich więcej niż dwójek. Bynajmniej w Polsce.

Dobrze dla wątku byłoby żeby opisać z czym łączymy i łączyliśmy nasze zabawki .Jakie kolumny żródło .Z urządzeniami po której stronie mocy najlepiej je spiąć.

Edytowano przez surfbrother

Odpowiadając  na pytanie surfbrothera, jak to było w różnych momentach u mnie:

AU-07 + Teac VRDS25 i/lub 917XR, xlr KrynaBalca5 i/lub xlr MB Audio Aurora2, głośnikowy Divine Acoustic Halley / AR SPC Reference II TripleC, kolumny Thiel CS 1.5 / Akustyk ILR22

AU-07 + 917XR / Alpha 607 + xlr Kryna Balca5 / IC Kryna Inca5,  głośnikowy Acoustic Revive SPC-PA, kolumny KEF Reference 203 / Akustyk / YB Audio EVO

B/C 2105,  xlr MB Audio Aurora2, cd Esoteric K-07X / 917XR/TEAC VRDS25,  xlr Kryna Balca 5 / ic Kryna Inca5, Sansui SR-838 + pre RCM Sensor2 + ic Straight wire Virtuoso, głośnikowy Acoustic Revive SPC-PA, kolumny  KEF Reference 203

AU-07 , cd Esoteric K-07X / 917XR/TEAC VRDS25, xlr Kryna Balca 5 / ic Kryna Inca5, głośnikowy Acoustic Revive SPC-PA, kolumny  KEF Reference 203

inne B/C: xlr MB Audio Diamond, CD 717DR + XLR Kryna Balca5, Kenwood KD-850, głośnikowy Kryna SPCA7, kolumny YB Audio Evo

Nie najlepszymi połączeniami były:

907XR - 917XR + JBL Studio monitor spięte srebrem - "witamy w klinice" 

907 MOS Limited + Tara Labs + Akustyk - ciężko to szło

Teac VRDS25 + cokolwiek spięte bardzo ciepłym kablem

Wszystkie trafa AirLink, wersja audio (moja custom), lekko "grzebnięte", listwa AR RTP-6,  AR YTP-6, Xindak XF-2000, trafa stoją na Divine Acoustics Gravity, KEFy na Divine Acoustics Keppler. Kable sieciowe w zasadzie stokowe, czyli jakie fabryka dawała w każdym przypadku, chociaż w tej materii też się coś wydarza powoli: jedzie Kryna Acca5, jest AR Power Standard TripleC FM, worek kabli zasilających od RoRo nawet nie ruszony jeszcze... 

Sprzęty na meblach Rogoz.

Dużo kombinowania, ale prawdziwe zaczyna się zabawa gdy któryś z Kolegów się pojawia :) 

Zacząłem też kompletowanie sprzętu do zabawy z plikami  (Panowie z Trójmiasta, ostatnia szansa na zapoznanie się z moim dyskiem, który jest u Mariusza :) , a tym bardziej z jego 5TB zawartością, bo przy najbliższej wizycie w końcu go zbieram).

Dac to Norma Audio,  (zewnętrzny, bo przecież jest w Esotericu także) pojawił się wczoraj, kablologia do niego to: AR Digital 1,0R TripleC FM, AR USB 1,0 PL TripleC FM, Albedo Digital Monocrystal (?) , stareńki TaraLabs SA-OF8N .  DAC oczywiście zapięty Kryna Inca5 .

Wszystko do digitalu nie wygrzane, więc pisał za wiele nie będę :)

p.s. i nie chce mi się rozkręcać, żeby zobaczyć jakie mam Silmiki :) 

p.s.2 wymienione kilka kolumn nie znaczy, że były w jednym czasie, podobnie jak różne kombinacje odtwarzaczy itp. w konfiguracjach. 

p.s. 3. Tak, lubię lekkie, przejrzyste granie Kryny nawet wtedy, gdy w niektórych połączeniach może się wydawać zbyt lekkie

p.s. 4 tak, coraz bardziej mi się podoba idea spięcia systemu kablami jednej marki, co powoli dzieje się na Acoustic Revive.

Ponieważ  jestem świeżo po demontażu i ,,upgrejdzie" listwy A.R. RTP4 mam propozycje dla tych, którzy myślą by nieco podnieść walory brzmieniowe transformatorów w podstawowej fabrycznej obudowie bądź listwy zasilającej. 

Gniazdo Furutech FPX oraz IEC Fi10 oddam za śmieszne pieniądze. 

Odchyl sobie pre gramofonowe (na prawej ściance pionowo) - będziesz w szoku ? .....

Yyyyy bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że to bebechy C2105MOS ??? ...

Kiedyś jak jeszcze nie miałem do niej serwisówki z 30 razy podnosiłem płytkę żeby obstrykać druk ... Sam rozrysowałem schemat tak jak niegdyś w 907i ... no ale jaki miałem wybór ???

Edytowano przez czubsi

już skręciłem z powrotem... ale może kiedyś, kto wie :) 

Wiesz, gdzie jest naprawdę dobre pre gramofonowe. Takie lepsze niż to z 2105...

tutaj takie inne rozbierane :) też jest "bogato "

DSC05555.JPG

Edytowano przez Samcro

W kwestii kolumn pasujących do Sansui można dodać, zdecydowanie,  Vienna Acoustics.  Od momentu jak usłyszałem je u Maćka "siedziały mi" w głowie. Teraz siedzę i słucham u siebie i baaardzo to dobre granie jest.

Edytowano przez Samcro