Skocz do zawartości
Belfer54

Sansui – moja ulubiona marka.

Recommended Posts

Piotrek,

który "kompozytor" u Ciebie wylądował -i w którym pomieszczeniu ?

Doczekałeś się -to fajnie ... i gratuluję nowego "mebla" :-) 

Pozdrawiam

Baby grand. I uważam, że większych naprawdę nie potrzeba. Ale kto wie, może kiedyś...

Na razie czas na słuchanie i przyzwyczajanie się.. jest dobrze.

Wsiadaj w auto i przyjeżdżaj. ?

Edytowano przez Samcro

Piotrze

To znow kamien spadl mi z serca. Jesli jest dobrze, to moze byc tylko lepiej. Vienny trzeba troche poprzestawiac zanim znajdziesz optymalny dzwiek. Ja nie jestem obiektywny, bo te kolumny "chodzily" za mna od dawnych czasow. W salonie we Wroclawiu uslyszalem Mozarty i kazde inne porownywalem do Vienny Acoustic. Juz mialem odbierac umowione Nuberty Nuvero11( piekna holograficzna scena) kiedy trafily mi sie nowe Bachy Grand, no i zostana u mnie, bo lubia sie z Limited. Jedyne co zmienie, to wysokotonowe na bardziej rozdzielcze, bo tu jest duza roznica po tym co slyszalem na Bethoven Baby Grand. 

18 godzin temu, Wuwuzela napisał:

Piotrze

To znow kamien spadl mi z serca. Jesli jest dobrze, to moze byc tylko lepiej. Vienny trzeba troche poprzestawiac zanim znajdziesz optymalny dzwiek. Ja nie jestem obiektywny, bo te kolumny "chodzily" za mna od dawnych czasow. W salonie we Wroclawiu uslyszalem Mozarty i kazde inne porownywalem do Vienny Acoustic. Juz mialem odbierac umowione Nuberty Nuvero11( piekna holograficzna scena) kiedy trafily mi sie nowe Bachy Grand, no i zostana u mnie, bo lubia sie z Limited. Jedyne co zmienie, to wysokotonowe na bardziej rozdzielcze, bo tu jest duza roznica po tym co slyszalem na Bethoven Baby Grand. 

Maciek

Pamiętam, jak grały Twoje, a to przecież model niżej. To jedno. Drugie, to jesteś w grupie kilku osób, które , gdy mówią o dźwięku, co i jak gra, to potrafię to sobie przełożyć na to, co mogę usłyszeć - w sumie trochę razem posłuchaliśmy]y. . Tak więc byłem spokojny od samego początku. ..no ok, może w 99%, bo ten jeden % to pokój, kable i inne zabawki. No i trochę inny sprzęt, ale jednak Sansui. 

Tak więc naprawdę jest dobrze. 

Najgorsze jest to, że za chwilę trzeba będzie zdecydować, co zostaje : KEF Reference czy Vienna… bo jedne z nich na pewno będą musiały znaleźć nowego właściciela...BO teraz znowu kolumn mam o jeden kpl za dużo. A pewne jest to, że obie, mimo , że inaczej, to grają jednak bardzo, ale to bardzo dobrze z Sansui.

Marr

Rowniez bylo mi milo, no i szkoda, ze tak krotko. Mysle ze bedzie jeszcze okazja sie spotkac.

Piorut

Dziekuje za super popoludnie z referencyjnym dzwiekiem. To bylo jak u Hitchcocka, (najpierw trzesienie ziemi a potem napiecie narastalo) ale chyba jestesmy zgodni, ze ostatnia konfiguracja sprzetu, trafa i kabli to cos naprawde Wielkiego. Mozna pisac dziesiatki stron o sprzecie, ale jak sie uslyszy na zywo transport+ DAC, to jest to bezcenne. Cyfra tez moze brzmiec jak analog, pod warunkiem, ze jest na 100V ?

Spoko, dzięki za miłe słowa. Widać też było każdą zmianę w torze, choćby Twój cyfrowy przewód, zmianę transportu. Dziękuję za wspólnie spędzony czas.

B2103MOS w trakcie działań ... Mimo, że znam ten wzmacniacz na wylot to chyba poznaję go na nowo ... Tak jak rozmawialiśmy w licznych rozmowach telefonicznych z kolegami z forum - chyba wiem skąd się bierze tak dobry efekt w tej konstrukcji ... To prawda, że rdzeń schematu oparto na modelu DR (ma nawet te same płytki na końcówkach mocy) ale na tym podobieństwa się kończą ... To jedyna znana mi konstrukcja Sansui, w której zrobili mixt rewelacyjnych kondensatorów Hitacon z serii Pure Focus Alpha (poszukajcie jakikolwiek inny wzmacniacz gdzie są takie same - oczyiście poza Sansui :-)...)  i bardzo rzadkich Nipponów z Silmikami alpha !!! Trudno oprzeć się faktom, że było to uczynione z pełnym rozmysłem ! W każdym późniejszym modelu (nawet w B2105MOS) jako przeciwwagę dla Silmików stosowano w filtracji głównej Nichikon Gold (świetne bo solidne i mocne ale brakuje im finezji, którą z kolei próbowały zrekompensować Silmiki). Hitacony to rewelacyjne kondensatory i wierzcie mi - baaaaaardzo szkoda, że się skończyły ... Połączenie niemal neutralnych Hitaconów z jedwabiście grającymi Silmikami Supergold dały efekt wyjątkowy ! Tych co znają 607 MOS premium chyba nie dziwi to co napisałem (?) w końcu ona tez jest na schemacie DR ... Dziś biję się w pierś, że swego czasu tak nieładnie potraktowałem wcześniejszy egzemplarz B2103MOS ale cóż miałem wtenczas ją razem z B2105MOS i zwyciężyła zasada nowszego modelu a niekoniecznie lepiej grającego ...

IMG_2828.JPG

IMG_2831.JPG

IMG_2832.JPG

IMG_2833.JPG

Edytowano przez czubsi

Czy ten element z ledem nad pokrętłem głośności w Sansui α607 Mos Limited jest taki sam jak w innych modelach α np. 607? Kupić oddzielnie pewnie nie da rady, chyba że całego "dawcę"?

Marek

C6EB0FF4-B817-4AC9-89E6-481F44EF3F46.jpeg

11DED06B-CEF2-4133-9EE4-53C46BA55E6F.jpeg

5745630B-E340-472E-BF94-02D40A3968FD.jpeg

Edytowano przez bkeram

Prawdopodobnie jest identyczny we wszystkich modelach, nawet 907mr ma identycznie opisana plytke

Ja bym to po prostu skleil a sciezki naprawil, to tylko dioda

1 godzinę temu, Marr napisał:

Prawdopodobnie jest identyczny we wszystkich modelach, nawet 907mr ma identycznie opisana plytke

Ja bym to po prostu skleil a sciezki naprawil, to tylko dioda

W sumie tak, ale to jednak Limited i musi wyglądać tak jak gra. "Dawca organów" też pewnie przyda się na przyszłość. Poza tym ten element działa razem z "lampkami" od: cd direct, line drect itd. które przez to też nie świecą.

Edytowano przez bkeram

Raczej odwrotnie - ta dioda świeci tylko wtedy gdy załączysz lewym selektorem któreś z bezpośrednich wejść

Jak będziesz brał dawcę to bierz xr albo mr bo uzyskasz w nich najwięcej pożądanych części !

Edytowano przez czubsi

1 minutę temu, czubsi napisał:

Raczej odwrotnie - ta dioda świeci tylko wtedy gdy załączysz lewym selektorem któreś z bezpośrednich wejść

Tak wiem. 

Ale wydaje mi się, że jak jest przerwa w obwodzie to nie świeci się żadna? Na selektorze power amp direct operation "pali" się tylko integrated. 

Wpływu na dźwięk z wejść bezpośrednich nie ma, działają.

4 minuty temu, Samcro napisał:

JA z mojej będę miał takie coś.

? Tak myślałem tym Twoim zapasie, ale miałem zapytać jutro. Jakby co to oddam takie samo.

I tak przyda się jakieś "koło ratunkowe", więc zamówię kit parts u "producenta" :). Tylko trzeba zaczekać jak doślą, czyli po feriach.