Skocz do zawartości
Belfer54

Sansui – moja ulubiona marka.

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Modele o których piszesz nie są łatwo dostępne, a w PL praktycznie w ogóle ich nie trafi. 

@ Pelcu próbuje zostać audiofilem, jak mniemam. Łyknął lepszego dżwięku i zastanawia się dopiero poważnie, czy zostać fanem Sansui. 

Wyrażnie napisał, że kasa jaką dysponuje to dużo mniej niż 400 zł na CD, więc nie ma co przesadzać z propozycjami. Nie ta półka cenowa. Nie wiemy nawet jakimi dysponuje głośnikami itd., itp. ....

Nie ma sensu wpychać niemowlaka na uniwersytet. 😉 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...

Napisano (edytowany)

No tak, nie zauważyłem pułapu cenowego.

Natomiast wyglądałoby to tak:

CD-α607:

images.jpeg

Plus np. 507NRA:

s-l640.jpg.59c07e627c2b2b52cc67b7ab37c7046a.jpg

Edytowano przez MarekB

Napisano (edytowany)

Piękny zestaw. Jak tani? 😗

Edytowano przez RoRo

Napisano (edytowany)

To tylko zdjęcia poglądowe. Nie prywatne. Nie chce mi się sprawdzać cen w internecie. 😉

Ponadto gentelmeni o pieniądzach podobno nie rozmawiają. 😁

Cała seria NRA jest dostępna do kupienia i w Polsce i w Japonii. Niestety cenowo kształtuje się z tego co widzę, trochę drożej niż np. MR'ki.

Edytowano przez MarekB

Napisano (edytowany)

NRA i XR gra lepiej niż MR - ale to moje zdanie na dziś. Pewnie wynika to z zestawu, jaki mam ustawiony - pasują do CD-A907XR. 😄

Pomimo to, lubię także dżwięk starych modeli 999, 9900, w tym A907, do których praktycznie zawsze wracam.

Być może sentyment. Staram się mieć zawsze dostępne przynajmniej dwa zestawy. Jeden to złota Alpha, a drugi zestawiony ze starszych, czarnych AU.  😁

Edytowano przez san-sui

Napisano (edytowany)

Taki ale często przedstawiane jako CD-A907XR od słowa Alpha. 

Edytowano przez RoRo

Napisano (edytowany)

Ot, taka zagadka. Kto wskaże co to za model Sansui? Dodam jako podpowiedź, że w Polsce rzadki, ale za to alpha. 😏😉

C5D62687-E3FF-4DAB-8B41-8F20C746EA1E.jpeg

F24A3B98-4123-48B9-A803-21222F97C1DA.jpeg

6C31D096-3C4E-46AD-89CB-7F2BB3CC9BCC.jpeg

1BA37681-8E23-41F2-B08A-6085C463227D.jpeg

Edytowano przez MarekB

19 godzin temu, san-sui napisał:

NRA i XR gra lepiej niż MR - ale to moje zdanie na dziś. Pewnie wynika to z zestawu, jaki mam ustawiony - pasują do CD-A907XR. 😄

San-sui,
pewnie wynika to nie tylko z zestawu jaki masz, ale również z Twoich upodobań.
Bo niewątpliwie MRki grają inaczej (o czym było już wiele razy pisane...), co zdecydowanie nie oznacza że gorzej!

A przy okazji - nie cytuj niepotrzebnie wypowiedzi poprzednika, bo tylko mi dajesz dodatkową robotę z usuwaniem cytatów 😞

Pozdrawiam

Ja powiem tak... jeszcze raz dzięki za wszystkie sugestie, podpowiedzi i tipy. Jestem za jak najlepszym dźwiękiem, ale jak  mówi moja żona - "po co ci to skoro i tak słuch masz już słaby" :) I dodaje - "po co wydawać  kolejne 10000 skoro miałeś przez pół życie zestaw Onkyo (za 3000) i grał przecież ładnie. Nie narzekałeś."

Nie mam argumentów... :)

Finanse nie są ograniczeniem - musiałbym jednak najpierw posłuchać. Nie wydam nawet 2500 na alfę na podstawie opinii na forach (niechby bardzo pochlebnych). Więc na razie macam się z Sansui. Wydam 400 jeśli to będzie zauważalna różnica - mogę pomyśleć o większym wydatku. Sky is the limit (he, he)

Póki co muszę pochwalić AU-X317 za cudowne granie szczególnie w dużym ściszeniu wzmaka. Onkyo przy tym poziomie ściszenia (prawie 0) emituje szum. Sansui podaje mi nadal każdy dźwięk, muzyka jest odczuwalna, słyszalna. Prawie nie gra - a jednak gra. Wspaniale! Właśnie słucham Candlemass i gra ledwo a ja słyszę każdy dźwięk. Wiec jest duża różnica.

Kolumny to Altony 110 (oryginalne po renowacji własnoręcznej z kolegą), CD to Onkyo dx-7211, kable jakieś beztlenowe - ale stare pewnie już tlenowe :)

No i tyle - żaden ze mnie "meloman", sprzęt taki sobie a i tak cieszy.

7 godzin temu, Pelcu napisał:

Finanse nie są ograniczeniem - musiałbym jednak najpierw posłuchać. Nie wydam nawet 2500 na alfę na podstawie opinii na forach (niechby bardzo pochlebnych). Więc na razie macam się z Sansui. Wydam 400 jeśli to będzie zauważalna różnica - mogę pomyśleć o większym wydatku. Sky is the limit (he, he)

...

Kolumny to Altony 110 (oryginalne po renowacji własnoręcznej z kolegą), CD to Onkyo dx-7211, kable jakieś beztlenowe - ale stare pewnie już tlenowe :)

Pelcu,
a nie uważasz, że zamiast kupować trochę lepszy odtwarzacz CD - to lepiej zainwestować w lepsze, używane kolumny?
Twoje Altony są wg mnie dużym ograniczeniem systemu i to powinien być pierwszy krok. Przyzwyczaiłeś się do nich, zregenerowałaś - ale już chyba przekroczyłeś limit ich możliwości (he, he).
Jaką masz powierzchnię pokoju?

Pozdrawiam

3 godziny temu, RoRo napisał:

a nie uważasz, że zamiast kupować trochę lepszy odtwarzacz CD - to lepiej zainwestować w lepsze, używane kolumny?
Twoje Altony są wg mnie dużym ograniczeniem systemu i to powinien być pierwszy krok.

Tak, jestem do nich przywiązany emocjonalnie :) To moje kolumny od 25 lat.... Są jak członek rodziny. Ale rzeczywiście wiele czytałem, że nie są najlepsze...

Tyle że ja nigdy nie uważałem się za melomana. Muzyka raczej gra w tle jako wypełniacz dnia. Nie miałem potrzeby zmian, poszukiwania lepszego brzmienia. Trochę jak radio w kuchni u mojej babci. I przyzwyczaiłem się do tego "fiata" :)

Chętnie pomyślę jednak o zmianie kolumn na lepsze - czemu nie. Pokój w którym graja to otwarty salon o powierzchni ok. 35m. Z przyległościami (typu kuchnia czy przedpokój) to już będzie około 50m.

Ja dużo muzyki słucham nocami. Raczej cicho. Więc ważne dla mnie jest nie tyle, żeby dźwięk dotarł wszędzie (np. do kuchni) ale żeby był czysty i ładny przy niewielkiej głośności. A te wymagania pewnie wpływają na rodzaj kolumn do wyboru.

Napisano (edytowany)

Paweł:

Dokładnie Sansui A-α9. 

Stawiam piwo przy następnym spotkaniu.

IMG_0007.thumb.jpeg.b7e50b711024dc3fba855147a3edeefa.jpeg

Pelcu:

Ale właśnie przy lepszych kolumnach i lepszym wzmacniaczu, przy cichych odsłuchach, usłyszysz wbrew pozorom więcej, czyściej, przestrzenniej i we właściwym kierunku.

Głośno to za przeproszeniem, byle co potrafi "zagrać".

Zresztą jak złapiesz bakcyla (z tą czy inną marką), to Ci jeszcze zostaną kable, listwy, źródła, podstawki, stoliki, trafa itd... To dopiero początek drogi i zabawy.

Edytowano przez MarekB

Niestety razem z Markiem , Piotrem i Mariuszem byliśmy w samym oku cyklonu. Mariusz i ja dodatkowo mieliśmy bój  w wątku o znaleziskach na eBay... Próbowaliśmy prostować bzdury...

Napisano (edytowany)

Tego się nie da sprostować. Jestem pewien, że Panowie wcześniej czy później pojawia siebie tutaj.

Zastanawiałem się nad tym, jak można tanio że Stanów lub Np. Można. Można kupić auto do kontenera,  bo clisz auto a w auto naładować wszystko. Nawet znam takich co tak robią, ci to dopiero mają bicie na sztuce.

Można też że Stanów na rodzinę. Tanio. Polak potrafi.

Słów brak.

Edytowano przez Samcro

Niestety Piotrze masz rację. Jedna bzdura wyprostowana a za chwilę pojawiły się dwie nowe. Coś jak głowy hydry...

Co do auta ze stanów. Najlepiej Chevy Caprice lub Impala Wagon , tam jest duuużo miejsca na sprzęt 😉

Może. Ale tak jest właśnie.

Nic to. Trzeba coś posłuchać w końcu, bo dalej mam nierozwiązaną kwestię, który Ortofon IC lepszy u mnie:

- reference bronze

czy

-reference black

Jak już to się wyjaśni, to na sprawdzenie czekają dwie zabawki od Solid Core Audio. 

Napisano (edytowany)

U mnie też czekają najnowsze IC i Coaxial z Ear Stream, potem Kryny Balca5 i te pożyczone od Ciebie. Później przyjadą jeszcze głośnikowe i kolejne IC z MB Audio Cable.

Edytowano przez MarekB

Napisano (edytowany)

Jak najbardziej.

Pod warunkiem, że znajdziesz gdzieś B2302 :) 

Poza tym, niektórzy robią prawo jazdy, więc jak zrobią to może przyjadą. 🚗

Edytowano przez Samcro

24 minuty temu, Samcro napisał:

Poza tym, niektórzy robią prawo jazdy, więc jak zrobią to może przyjadą. 🚗

Piotrek,

można też zamówić (chwilowo nie-... lub małopijącego) kierowcę z najbliższego okolicznego dużego miasta z odpowiedniej wielkości samochodem i sprawa transportu jest załatwiona - nie trzeba tyle czekać 🙂

MarekB,
które modele kabla od Brożka idą do Ciebie?

Pozdrawiam