Skocz do zawartości
Belfer54

Sansui – moja ulubiona marka.

Recommended Posts

10 godzin temu, MarekB napisał:

😉

Marku , ja tam ufam Jackowi. Moim zdaniem wie co robi i co trzeba zrobić w danym przypadku.

Taki olej jadalny to rzeczywiście cholerstwo jak pieron... 😕

Polecam lekturę na stronie użytkownika Szymon. 

Test  Dynaudio Contour 30 w połączeniu z Sansui B-2103, B-2302 oraz Gryphon Essence.

http://szymonfaber.pl/?p=1112

P.S.

Na sąsiednim forum zostałem za ten link przyblokowany. Tak działa branża. 

pozdrawiam,

Edytowano przez doktormun

2 godziny temu, doktormun napisał:

Na sąsiednim forum zostałem za ten link przyblokowany. Tak działa branża.

Aaa to dlatego w klubie miłośników Sansui pojawił się Administrator.

Przed momentem chciałem wrzucić ten link w klubie i mnie również z automatu zablokowało. Widać Szymona blog jest banowany...

7 godzin temu, doktormun napisał:

Polecam lekturę na stronie użytkownika Szymon. 

Test  Dynaudio Contour 30 w połączeniu z Sansui B-2103, B-2302 oraz Gryphon Essence.

http://szymonfaber.pl/?p=1112

Cytat z dyskusji pod recenzją:

"Panie Filipie (....) Ja miałem okazję porównać rzeczone Sansui (B-2103 i B-2302) z Accuphase E480 i powiem tak, nie pozostawiły wątpliwości który jest lepszy. (....) Szymon" 

Edytowano przez san-sui

20 minut temu, faszi napisał:

Gryphon okazał się lepszy do tych konkretnych Dynaudio według Szymona...

Zgoda ale ...... ta cena, w porównaniu do Sansui!? 

"Gryphon Essence końcówka 16.800 euro + preamp 12.800 euro." 

Edytowano przez san-sui

Wolę Sansuja za ok.2000€ niż Gryphona za ok.30000€, nawet jak gra troszkę gorzej.Po pierwsze mnie nie stać a po drugie jeszcze na głowę nie upadłem

Pozdrawiam

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Wolę Sansuja

No tak.

IMG_20200729_165801.thumb.jpg.1ffcfd9279a4fb7507fcc4f8b5122fe3.jpg.57f60fe78926060b3b367f9a033b3053.jpg

Kurcze , tak patrzę na Twoja Xr i nie mogę zrozumieć dlaczego tak nie wygląda oryginał... Chociaż z jedną parą jak Mr czy Nra. Kuźwa mieli przecież panel pod 907Limited!  wystarczyło nanieść napisy pod Xr...

Nie rozumiem tych oszczędności Sansui. Tak samo jak gniazda RCA w całej serii 907. Zamiast dać takie jak np w C2301... Luxman, Accu dbali o takie szczegóły a tutaj? Bida z nędzą,  ehhh 😕

Edytowano przez faszi

4 godziny temu, faszi napisał:

Nie rozumiem tych oszczędności Sansui. Tak samo jak gniazda RCA w całej serii 907. Zamiast dać takie jak np w C2301... Luxman, Accu dbali o takie szczegóły a tutaj? Bida z nędzą,  ehhh 😕

Hmm. Do tej pory nie spotkalem się z opinia inną, niz taka, że sprzeąt Sansui, jakością wykonania jest o klase lepszy od konkurencji....

12 godzin temu, faszi napisał:

Kurcze , tak patrzę na Twoja Xr i nie mogę zrozumieć dlaczego tak nie wygląda oryginał... Chociaż z jedną parą jak Mr czy Nra. Kuźwa mieli przecież panel pod 907Limited!  wystarczyło nanieść napisy pod Xr...

Jedna para gniazd głośnikowych w MR to za mało 😞

Da się przerobić gniazda na lepsze - jak zrobił to Mirek w swojej XR czy wcześniej inni. Ale drugiej pary nie da się wyczarować...

A co do jakości wykonania w Sansui - faktycznie jest dobrze, ale u innych Japończyków też jest dobrze.

Pozdrawiam

Dnia 18.09.2020 o 15:26, braap napisał:

Hmm. Do tej pory nie spotkalem się z opinia inną, niz taka, że sprzeąt Sansui, jakością wykonania jest o klase lepszy od konkurencji....

Źle to ująłem. W 907 jakość jest na bardzo wysokim poziomie ale zestawy dzielone ( zresztą każdym koncernie audio) były jeszcze wyżej pod tym względem.

Aczkolwiek mamy w 907 wnętrze jak z bajki audio. Tamura itd. Dzisiaj a nawet wtedy , niewiele firm budowało w podobny sposób wzmacniacze. To  zdjęcia płytek końcówek mocy od Accu e480 vs 907. To daje pojęcie nt wykonania Sansui.

Accu e 480 :

042-049_Hifi_03_2020-0015-fit-732x491.jpg.84faa94e7fb1687fe842be54f6d8071e.jpg

I mój Sansui 907 Xr :

IMG-20191027-WA0012.thumb.jpg.677cf897e3125b51348ff8fdb22ed16e.jpg

Kolego Braap , po prostu trzeba mieć 907 albo u kogoś poznać ten sprzęt. Zobaczyć na żywo , zajrzeć "pod maskę"

Dnia 18.09.2020 o 17:31, MarekB napisał:

No i jest lepszy, ale Tadkowi chodzi o wygodę użytkowania. 😁😉😂

Marku dokładnie tak 😊

Hihi , gdybym nie ponarzekał to byłbym chory Hihi 😉

A właśnie , bym zapomniał. Wróciłem do słuchania muzyki.

Dnia 3.07.2020 o 15:21, Krzychowicz napisał:

Zastanawiam się jak dźwiękowo wypada połączenie wzmacniacza Sansui Alpha z dac Audio Note.

Czy ktoś już słuchał takiej konfiguracji ?.

Tak informacyjnie.

W zeszłym tygodniu dotarł do mnie dac Audio Note Kit 2.1 sig.

Idealnie dźwiękowo zgrywa się z 907mr.

Jako żródło służy cd 917xr i Cambride Azur 851N

Potwierdzam słowa kol.San-sui że warto w system tranzystorowy wpiąć coś z lampą.

795285DC-C93F-43A2-AE0C-4A157140D829.thumb.jpeg.354768f4f0dd7617858feb3bf16e674b.jpeg

Edytowano przez Krzychowicz

Dnia 19.09.2020 o 20:13, faszi napisał:

Źle to ująłem. W 907 jakość jest na bardzo wysokim poziomie ale zestawy dzielone ( zresztą każdym koncernie audio) były jeszcze wyżej pod tym względem.

Kolego Braap , po prostu trzeba mieć 907 albo u kogoś poznać ten sprzęt. Zobaczyć na żywo , zajrzeć "pod maskę"

Ja troche przekornie pisałem :)

Sam ostatnio miałem ostatnio przez jakis czas Accu 303x obok mojej 707 DR i musze powiedzieć że juz sama obudowa 707 robi lepsze wrażenie. W accu np górna pokrywa nie jest sztywna i chyboce się podczas lekkiego nacisnięcia natomiast w 707 pelna sztywność.

Ale też nie mozna przesadzać. Przyjaciel ma Accu e470 i nie muszę zaglądać pod maskę, żeby wiedzieć, że ten wzmak jest doskonały. 

Krzychowicz ładnie się u Ciebie zestaw komponuje. Dac ciekawy, a jako źródło co lepiej wypadło? Czy jest zdecydowany faworyt, czy oba wnoszą coś ciekawego (CD vs odtwarzacz sieciowy)?

W odpowiedniej konfiguracji z tym AN 2.1 917 nie ma szans.

Krzychowicz, wiesz jak jest skonfigurowany ten AN. Ktory level? 

Bo to jest kit? Tak pisałeś.

Jesli wiesz, ktory to AN to mozesz zwrocić się do producenta o update. Przeslą Ci elektronikę.

Audiowit myślę tak samo. Tylko pytałem kolegi co wypada u niego lepiej (albo co wnosi do brzmienia) CD 917XR i Cambridge Azur 851N będące źródłami dla Audio Note.

Edytowano przez piorut

Tak to jest kit AN Dac level 2 Signature.

917 wypada słabiutko w stosunku do tego daca.

ANK tworzy niesamowity homologiam sceny 3D i te  wybrzmiewanie .

Dźwięk krystalicznie czysty ,analogowy.

DAC ANK to kapitalny duet z 907 MR