Skocz do zawartości
Belfer54

Sansui – moja ulubiona marka.

Recommended Posts

1 godzinę temu, piorut napisał:

Teraz zauważyłem, że kolejne zmiany w Twoich postach San-Sui. Niestety osoby, które przeczytają wpisy kolegi San-sui później nie zobaczą wielokrotnych zmian w obrębie jednego posta. To zmienia kontekst, znaczenie wypowiedzi. Tak się nie robi.

To po to, by znowu nie było niejasności. Tylko rozwinąłem temat. Wyjaśniłem. Nic z merytoryki wpisu nie uległo zmianie! Zauważyłeś? Jest ciągle odpowiez A). 

52 minuty temu, faszi napisał:

Hmmm , chyba wolałbym od razu z grubej rury coś z B...

Nareszcie myślisz pozytywnie. Z Alpha tylko wyżej ale koniecznie uprzednio odsłuchaj. Najlepiej w bezpośrednim porównaniu. Każdy ma "inne uszy". 

......

Zrobiłem lekkie zmiany w torze. Kabelki srebrne, między CD lampizowane a pre, zamieniłem na miedziane posrebrzane. 

Nie podoba mi się - niestety. Delikatna zmiana dżwięku ale na gorsze .... Góra, która była ładnie ułożona w przestrzeni, wysokie i górna średnica, jakby lekko zlały się. Przestrzeń nie zmalała. Wręcz jakby zmieszała się w tym miejscu i przybyło lekkiego bałganiku. Zrobił się tłok dżwięków. Przypomina mi bardzo to, co nie podobało mi się w graniu B-2105 podczas odsłuchów. Choć może nie wygląda to tak dosłowne. Ale niestety ten zestaw mi nie "leży", nie bardzo go kupuję. "Katedra" zrobiła się zbyt mała, w porównaniu do poprzedniego dżwięku. Poza tym, dołem zginęła "sprężystość". Rozdzielczość nie jest mniejsza ale wydaje się, że dżwięk np. bębna przygłuchł, lekko zmatowiał. 

Próby w toku .....

Edytowano przez san-sui

Chyba bakcyl 907 jednak nie odpuści. W związku z czym rzucam hasło że rozważam sprzedaż mojej 707DR.

Wzmak po pełnym serwisie u Mariusza (pozwolę sobie nie "panować" bo chyba jesteśmy w podobnym wieku:) na przełomie 2019/2020.

Zero problemów technicznych. Może minus dla purystów ale z punkty widzenia użytkowego wielkim plusem są wymienione gniazda głośnikowe (przyjmują banana) oraz zainstalowane gniazdo sieciowe (można zainstalować dowolny przewód. Ja używam z Supra lorad i sobie chwalę)

Sorry za offtop :)

8 minut temu, braap napisał:

Wzmak po pełnym serwisie u Mariusza (pozwolę sobie nie "panować" bo chyba jesteśmy w podobnym wieku:)

Taki młody jesteś?😲 Zazdraszczam😉

19 minut temu, braap napisał:

Chyba bakcyl 907 jednak nie odpuści.

Masz jakiś konkretny model na myśli?  chcesz pójść serią Dr czy coś innego planujesz?

4 minuty temu, faszi napisał:

Masz jakiś konkretny model na myśli?  chcesz pójść serią Dr czy coś innego planujesz?

obojętne. co się zmieści w moim marnym budżecie. nie nakrecam się za bardzo na kwestie "DR czy XR czy MR". Myslę, ze każda 907 to klasa sama w sobie więc to i tak będzie krok do przodu. 

Przygody z "lampą" są niestety zbyt drogie, jeżeli rozpatrywać cały tor lampowy.

Już w tej chwili w wygrzewanym CD-ku lampizowanym (licząc wydatki) mam grubo ponad 60% udziału.  🤒

10 minut temu, Wuwuzela napisał:

@Samcro I tak wszystkie przygody kończą się na lampie i gramofonie a motocyklowo na BMW GS :)

Ps.Oddam NRA ;) link na priv.

o ile z pierwszym mogę się zgodzić, to GS przereklamowany troszkę moim zdaniem.

Edytowano przez Samcro

3 godziny temu, Wuwuzela napisał:

To prawda co piszesz o 2103 - można nie rozpoznać że to mosfet.

Zgadzam się z tym w 100%. Sam kiedy miałem 2103 to trochę byłem zdziwiony tym faktem jak i tym że nie różniła sie od XRki tak  bardzo. Przyszedł kiedyś do mnie posłuchać mosfetów w sansui (2103) pewien Holender. Nie to żeby mu się nie podobała prezentacja i ogólnie 2103,ale też mi powiedział że spodziewał się troche innego rodzaju dzwięku po mosfetach.

Nie wiem czy dziwny (dziwna, to końcówka) , po prostu tak jak pisali koledzy wcześniej ,można nie rozpoznać że to mosfet. Jest na pewno ciut cieplej niż w XR i wyczuwa się lekkie zaokrąglenie (może i naleciałość analogu) ale nie ma tego tak dużo jak w innych mosfetach. 907dr , tutaj zgadzamy się z Piotrem (samcro) ma też taką naleciałość analogu,bardzo miło się tego słucha a nic nie traci na dynamice i szczegółowości (może ma ciutkę mniej niż XRka).

Edytowano przez misiek x

Faszi on w żadnym wypadku nie jest dziwny. Trzeba uważać jak piszemy, bo potem te wpisy zostają. Nie słuchałeś a popatrz jaka hipoteza powstaje. Mnóstwo osób, które u mnie było od pierwszych taktów "kupowało" ten dźwięk. Na forum pisali o tym całkiem niedawno: Wuwuzela (słuchał u mnie) i Samcro. Z pre ten zestaw nabiera szlachetności, ogłady. Kolega Marr też słuchał - niech szczerze napisze jak odbierał dźwięk.

Misiek X - czy miałeś też pre na odsłuchach (mogłoby tylko pomóc)?

Specjalnie po tych wpisach grałem teraz jeszcze raz na 3 końcówkach. B-2105 jest najwięcej Mosa, B-2103 mniej ale nadal go słychać w porównaniu do B-2301L, która gra inaczej tonalnie. W B-2103 jest lekkość, przestrzeń i delikatnie czuć tego mosa. Ale pod żadnym względem nie jest to dziwne granie.

Edytowano przez piorut
Literówka

Tak pytam, bo byłoby lepiej wg mnie (w sensie miałbyś większą radość dźwięku). Rozumiem też Twój punkt widzenia, świadomie wybrałeś coś innego. Ale to jest wybór po odsłuchach, to się liczy.

To jest nieprawdopodobne wręcz jakie bzdury są tutaj wypisywane. Im dalej w las tym więcej butelek.
Miałem 707XR, 907 XR oraz B-2103. Różnica między integrą 907XR a końcówką na mosfecie jest tak duża, że każdy to wychwyci po kilku sekundach odsłuchu. Jeżeli tak nie jest nie jest to ten ktoś musiałby być głuchy, a to raczej mało prawdopodobne. Różnica jest zbyt wyraźna. Druga opcja to, że ta końcówka to chyba jakiś szrot był i tyle. Analogicznie jest z 907 Limited i 907XR. Różnica jest jak na dłoni.
Ludzie słuchajcie własnymi uszami, a nie czytacie fora. Skończy się tak, że co poniektórzy będą w zimie w klapkach poginać, bo ktoś na forum napisał że tak jest najlepiej.

Maskra to jest jak się czyta wywody co poniektórych. Fora zostały założone aby ludzie sobie pomagali, a nie szkodzili.
O katedrach to nawet nie ma co pisać, szkoda prądu.

I jeszcze jedno. Integra to projekt zamknięty, skończony. Końcówka to połowa drogi. Cóż za szczęście w nieszczęściu, że Sansui nie produkowało monobloków. To by dopiero było. 

Edytowano przez doktormun

@doktormun Strasznie emocjonalnie podchodzisz do tematu. Uważasz że ktoś z forumowiczów nie dba o sprzęty i słucha szrotu bez przeglądu i ustawienia prądów? W obu systemach 2103 była równocześnie porównywana do 2105 a nie do XR. 

Ps. Chyba dzisiaj biomet szaleje :)

Edytowano przez Wuwuzela

31 minut temu, doktormun napisał:

to ten ktoś musiałby być głuchy

No to byliśmy głusi - Roman (Roro) Janek (video ) i ja . Przed kupnem tej B2103 słuchaliśmy jej w trójkę w/w i różnice naprawdę nie były duże. Janek ją przeglądnął i poustawiał. Jeszcze raz napiszę-róznica była ale nieduża. No chyba że był to szrot.

U mnie różnica  była jak stąd do Kingston. Ale to na pewno był inny egzemplarz.
Nigdzie nie napisałem, że ktoś tutaj nie dba o sprzęty. Powtarzam że z Limited było analogicznie. Różnica to różnica i tyle.
Piotrek, dobrze wiesz, że tym kraju nie da się nie denerwować. Na szczęście można jeszcze zanabyć nerwosol  i jakoś to przetrwać 🙂

Edytowano przez doktormun

Fakt faktem że wszystko jest względne. W audio może ktoś napisać, że różnica jest niewielka, a ktoś inny że ogromna, w tym samym przypadku. Ja od wczoraj testuję wypożyczony dac na najnowszej kości AKM i wielu napisze, że ten dac jest taki, a ja napiszę, że owaki. I co z tego wynika. Nic, dac gra tak samo.

Gdy przełączyłem 907XR na końcówkę, to nawet żona usłyszała różnicę. 

I jeszcze jedno. Gdybym miał zostać na zawsze tylko np. z 907 Limited, a samą końcówką (bez możliwości zmiany kiedykolwiek), to niewykluczone, że wybrał bym integrę (opcja taka jednak do głębszego rozważenia). 

Słuchajcie, kiedyś coś odsluchiwalem z przyjaciółmi. Były sytuację że ja słyszałem różnice i to dość wyraźnie (mimo wszystko w kategorii niuansów), a oni nie. Czasami mnie się coś podobało bardzo a temu drugiemu odwrotnie.

To jest to o czym pisałem w odniesieniu do postu Czubsiego. Nie ma jednego idealnego dźwięku. Każdy ma trochę inne ucho i co innego  za lepsze/wzorcowe.

Bo jak się uznaje że jest jeden wzorzec to pozni j są takie właśnie niekończące się dyskusje "a że lepsze to, a nie bo tamto" ;)