Skocz do zawartości

Kino domowe YAMAHA RXV 479 + Viena Grand


kgsven

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Witam
Zestaw Yamaha 2867 + Prism Onyx 100 i słaby efekt jak dla mnie.


Pytanie dla Ciebie proste, bo może nie bierzesz ważnych rzeczy po uwagę.
Słaby efekt , czego ? Efekty w filmach to odpowiednie rozstawienie kolumn, kalibracja pomieszczenia, akustyka i wtedy są efekty dźwiękowe w filmie.
Jak chciałeś napisać, że słaby efekt dźwięku w sensie brzmienie, to w dużym uproszczeniu kupujesz, planujesz podobnej klasy tej samej firmy amplituner kina z nowymi bajerkami sieciowymi i nieco lepsze, tfu droższe kolumny.
To że kolumny są droższe nie znaczy że pasują brzmieniem do amplitunera i twego gustu( znów nie będzie może tzw efektu) i także wielkością do salonu.
Brałeś już to pod uwagę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam w skrócie zrozumieć że zestaw Y2867 + onyx jest wystarczający pod względem amplitunera tylko jedynie głośniki są bardziej wydajniejszy przy zestawie z vienna grand reszta to tylko gadżety wifi itp.
Efekt ma na myśli jakiś woow ale też moc głośników nie powala jak dla mnie nie jestem jakimś wielkim audiofilem ale wymagał bym więcej od audio nawet wydając więcej kasy. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeszcze raz wg tutejszych zasad icon_smile.gif
1. Cena do 3000 komplet
2. Nowy zestaw
3. 90% jestem za kinem domowym - 70% muzyka z Youtube po przez TV, 15% filmy i 15% PS3 i cd z tejże konsoli
4. jest już subwoofer aktywny Yamahy SW030
5. Salon 4m od audio do miejsca słuchania (sofa) ale za mną jest jeszcze 3m pokoju i 5m szerokości, razem otwartej przestrzeni to 35 m2 z tym że mieszkanie z skosami i jeśli ma to wpływ cały sprzęt przy prawej ścianie
6. muzyka to w większości popularna (radiowa) jak i czasem dubstep, deep house, house, pop, dance, a nawet diso polo
7. zakup na lata
8. raczej full opcja łącznie z komunikacją wifi i apki do sterowania z androida, tak nawiasem tez pytanie jaka opcja najlepsza jest podłączenia do TV obecnie jest optycznie, a ps3 przez hdmi tylko do TV, ale może jest jeszcze lepsza wersja

Kulturalnie zwracam się do Was szanowni koledzy z pomocą doboru sprzętu.

mała popraweczka będę również myślał o podłączeniu pewnie przez hdmi lub dzięki wifi z komputera stacjonarnego i puszczenia z niej muzyki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kulturalnie zwracam się do Was szanowni koledzy z pomocą doboru sprzętu.


Kulturalnie raczej było i jest, uraziłem czymś ?
Ja niestety będę też szczery...czego mam nadzieje źle nie odbierzesz, ale za te pieniądze w ten metraż i z tymi wymaganiami nie będzie efektu woow, nawet wow.
Planowany wcześniej zestaw to żaden krok do przodu, raczej w bok, tyle że nowy, z wifi apkami, a dźwiękowo nie lepiej, tylko ciutke inaczej.

Amplituner kinowy raczej wybrałbym mocny, niż tylko wybajerzony w wifi i cuda wianki, bo kolumny muszą być spore , a więc ciągnące prądzik z amplitunera.
Dobre na duże salony jest set Jamo s628, warto dołożyć pare zł i mieć frajdę niż kupować kolejne po prismach suchotniki.
Inna opcja mocny i wyposażony nowy amplituner( niekoniecznie drogawa czasem yamaha, może wolisz inne brzmienie wow), ale poszukać używanego set 5.0 na bazie jbl e80,90( teraz za1300zł , a 4 lata temu za 3700zł), a może Klipsch.
Wolałbym jednak klasyczny wzmacniaczi dwie duże kolumny.
Jak chcesz z wbudowanym dackiem to np. yamaha as501 plus np Magnat quantum 677, z używanych potężne Mission m35i, Cantony, Jbl e80,90, Quadrale.
Jakiś słuchany zestaw zrobił na Tobie efekt wow, mam na myśli marki kolumn, ampli. Jakie brzmienie lubisz bo fakt yamaha i prism to takie płasko grające suchotniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spoko w niczym nie uraziłeś tylko zastosowałem się do zaleceń admina w Pierwszym poście i tak tylko podkreśliłem icon_smile.gif
Metraż wydaje się duży ale tylko tak "matematycznie wygląda" bo jak wspomniałem są skosy i to spore na odcinku 2,30, wys. mieszkania 2,40 jeszcze dochodzi komin prawie pośrodku także z średnio 28 m2 liczę w tym pomieszczenie zza sofą ale satelitki właśnie są za sofą. Zrobiłem jako taki rysunek powierzchni i rozmieszczone różne elementy.
Może juz bez jakiegoś wielkiego wow postanówmy po prostu aby to w miarę możliwości optymalnie brzmiało może co nieco przekroczyć koszty.
Mocniejszy amplituner to już chyba w wers 7.1 np Yamaha RX-V679 ze tego co widzę i moce głośników w okolicy 150W znalzłem coś takiego link YAMAHA RX-V679 + JAMO S526HCS tylko drogawo się robi może jest coś tańszego niekoniecznie yamahy amp.
Kurcze jednak wolał by uniwersalnie podejść do sprawy czyli kino 5.1 wiem jakie robi wrażenie stereo posiadam wieżyczkę Technicsa stereo głośniki 80Wa dają z dwa razy więcej niż te razem prismy 5.0 ale cóż wszechstronność weźmie górą.

DSC01446.jpg

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz kino nie jest uniwersalne, a co do tego że stereofoniczny technics gra lepiej, powiem tak, technics jako taki to i tak przeciętne brzmienie sprzętu stereo. Więc sam rozumiesz.
Dlaczego tak upierasz się na yamahę, dlaczego z poziomu serii 4xx odrazu na serię 6xx w dodatku najnowszy 679(więc nowość droższa). Może popatrz na wciąż obecną 677, lub niższą 577 ?
Może denon 2000,2100, lub pioneer vsx824(tańszy a mocny) denon i pioneer mają masywniejsze brzmienie od yamahy.
Co do kolumn te jamo 526 lepsze nieco od prism, ale jak jamo 628 za duże popatrz na set s626 , s606.
Znów piszesz o jakiś mocach 150w kolumnach, poczytaj jakieś testy w zakladce testy kolumny. Efektywność, oproność coś mówią, tak jak brzmienie, ale mocy kolumn nikt nie opisuje i poddaje w rozważania, kolumna ma wytrzymałość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten Technics i tak robi dobre wrażenie na ten wiek i te czasy co był kupowany było to z 15 lat temu.
Nie że się upieram tylko jakoś bardziej ją znam jako markę i opinie dobre inne też są pewnie ok. Choć szczerze to coś zauważyłem że w tej Yamaha co mam to ciągle brakuje mi mocy czyli jestem już blisko max dopiero jest jakaś moc ale to tak nawiasem
Te starsze modele ciezko znajść dlatego te nowsze niestety droższe mi się znajdują.
Znalazłem coś takiego Yamaha i Jamo cena odpowiednia oglądałem wcześniej Denona 2100 z gł Jamo 628 wychodzi cena 4 patyki :/
A pro po tych Jamo one czasem nie mają z boku bassów, bo chciałem powtórzyć że juz posiadam aktywny sub.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Znalazłem coś takiego Yamaha i Jamo cena odpowiednia oglądałem wcześniej Denona 2100 z gł Jamo 628 wychodzi cena 4 patyki :/
A pro po tych Jamo one czasem nie mają z boku bassów, bo chciałem powtórzyć że juz posiadam aktywny sub.

Jamo 628 na bocznej ścianie mają głośnik basowy (a nie "bass") i nie jest to subwoofer.

Po prostu z przodu masz głośnik wysokotonowy oraz średniotonowe, a 25centymetrowy basowy z boku.
Takie rozmieszczenie głośników wymaga, by kolumna miała sporo miejsca z boku (zresztą miejsce powinno być z każdej strony kolumny - bo nie powinny stać przy samej ścianie, a tym bardziej w narożniku pokoju).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tutaj jest wielki problem nie do przeskoczenia, oba głośniki a szczególnie jeden był by w rogu troszkę można by skręcić do środka ale pewnie tylko to kosmetycznie Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wybierz kolumny z klasycznym rozmieszczeniem głośników (wszystkie na froncie - więc zarówno S628 jak i S626 odpadają, jak już mówimy o JAMO).

A jak będziesz się przymierzał do nowego sprzętu stereo (zapewne amplitunera), to warto już przymierzyć się do takiego, który ma wejścia cyfrowe, odtwarzanie plików dźwiękowych z USB oraz wyjście na subwoofer. Na szczęście od paru lat powstało parę takich modeli.
Jeżeli będziesz korzystał z sieci - to też jest parę modeli na rynku (m.in. nowość: Yamaha N602)
http://audiopolis.pl/yamaha-r-n602-rn602-a...sieciowymi.html
w internecie są dostępne testy (po polsku) tego typu urządzeń (również przeprowadzane przez Redakcję AUDIO).

Pozdrawiam
PS. Ponowne przypomnienie - nie cytuj wypowiedzi poprzednika gdy odpisujesz na post bezpośrednio po nim (możesz usunąć cytat np. edytując swój post).
Oraz pisz zgodnie z zasadami interpunkcji (stosuj przecinki i kropki - bo Twoje wypowiedzi są mało czytelne).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc wybierz kolumny z klasycznym rozmieszczeniem głośników (wszystkie na froncie - więc zarówno S628 jak i S626 odpadają, jak już mówimy o JAMO).

A jak będziesz się przymierzał do nowego sprzętu stereo (zapewne amplitunera), to warto już przymierzyć się do takiego, który ma wejścia cyfrowe, odtwarzanie plików dźwiękowych z USB oraz wyjście na subwoofer. Na szczęście od paru lat powstało parę takich modeli.
Jeżeli będziesz korzystał z sieci - to też jest parę modeli na rynku (m.in. nowość: Yamaha N602)
http://audiopolis.pl/yamaha-r-n602-rn602-a...sieciowymi.html
w internecie są dostępne testy (po polsku) tego typu urządzeń (również przeprowadzane przez Redakcję AUDIO).

Pozdrawiam
PS. Ponowne przypomnienie - nie cytuj wypowiedzi poprzednika gdy odpisujesz na post bezpośrednio po nim (możesz usunąć cytat np. edytując swój post).
Oraz pisz zgodnie z zasadami interpunkcji (stosuj przecinki i kropki - bo Twoje wypowiedzi są mało czytelne).


Wiem jaka jest zasada na forum ja tu jestem świeży ale na innym jestem ło ho ho i jeszcze trochę tylko przez omyłkę zacytowałem i już nie mogłem bynajmniej to usunąć.
Wracając do tematu ja nie wiem czemu na tym forum ciągle przekonujecie na stereo jeśli od początku myśli tylko o kinie domowym. Już napisałem że wolę dopłacić więcej do kina że by już w jakiś sensownych granicach posłuchać muzyki. Myślę że jako górna granicę finansową 3,5 patyka to już nie powinno się narzekać, no bez przesady , i nie musi być yamaha która pewnie jest zawyżona cenowo. Pomyślałem też o Onkyo jak myślicie bo jakoś mało tu się wspomina bynajmniej nie znalazłem w w forumowej wyszukiwarce. Poprosiłbym jeszcze jakieś ciekawe propozycje zestawów, albo samego amplitunera , bo o głośnikach już ciut było mowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

tu jestem świeży ale na innym jestem ło ho ho i jeszcze trochę tylko przez omyłkę zacytowałem i już nie mogłem bynajmniej to usunąć



Można, jak kogoś cytujesz, a nie chcesz wszystkiego to wciskasz nawet potem "edycja" i kasujesz ten fragment który jest zbędny.
Jeśli zwyczajnie piszesz nowy post pod czyimś, klikasz pod czerwoną linią odpowiedź, lub szybka odpowiedź.

Cytat

ja nie wiem czemu na tym forum ciągle przekonujecie na stereo jeśli od początku myśli tylko o kinie domowym. Już napisałem że wolę dopłacić więcej do kina


Nie zawsze, jak ktoś pisze że ogląda głównie filmy, ma środki, to wie czgo chce i bawimy się w kino;)
Może z uczciwości , wiele ludzi myśli że amlituner kina to to samo co wzmacniacz, a 5 kolumn lepsze od dwu ? Pomyślałeś o tym ?
A w Twoim wypadku ważnego faktu , sam zaznaczyłeś że kino domowe miałeś i nie daje to rady.
Z faktu że budżet nie z gumy, a salon jest duży i wymagania masz.
Napisałeś że dopłacadz więcej do kina, tyko ta kwota to wybór między średnio dobrym amplitunerem za ok 1800-2300 i niskiej klasy zestawem 5 kolumn za 1200zł.
Druga wersja gorszy , czy gorzej wyposażony amplituner i troche lepsze kolumny.
Jasne , że jak pójdziesz do sklepu i powiesz że chcesz kino domowe za 3tys. sprzedadzą Ci kino domowe , nawet może nie będziesz musiał z nim dyskutować. Sprzedawca może utwierdzi Cię w przekonaniu że zrobiłeś interes życia, bo taka ich rola.
Jednak jak oczekujesz czegoś więcej (a chyba tak jest ?), to albo musisz zwiększyć budżet, albo poszukać zestawu kolumn używanych np. za 1500-1800, wtedy wiesz że jako nowe kosztowały 2 razy tyle, plus nowy amplituner ( bo multumedialny)
Nie twierdzę że za 3 -3,5 tys nie kupisz kina domowego do salonu, ale musiałbyś nausznie przekonać się że ta jakość i konfiguracja Ci już odpowiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He ciekawe co mają ludzie jak powierzchnia salonu to np 50m2 i więcej willach bo moje wydaje się dość małe ale ok. Z wymaganiami to jest tak że chcesz czy nie chcesz amp za 2 tys masz wszelkie gadżety wifi itp. i w sumie dobrze. Te głośniczki Jamo wer 6.. to są ok po 2 tysie może ciut mniej ale nie 1200. Wiem jak robią w sklepach sam się wrobiłem z tym co teraz mam pościł na fula coś tam poudawał że się zna i dlatego na mnie zrobiło woow. Kurcze używek to bardzo się boje szczególnie jeśli chodzi o głośniki mocno mogły być eksploatowane i pewnie aż tak bardzo na tyle nie mam słuchu że bym coś wysłuchał jakiś mankament. Z odsłuchem w sklepie to tak jak pisałem zrobi wrażenie i tyle a w domu zresztą tez tak miałem po kilku miesiącach zachwyt opadł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Quantum 675 2 szt + Ferguson AV770
Resztę można uzupełnić z tych Prismów i ewentualnie z czasem wymieniać na kolumny bardziej pasujące do zestawu.
Do tego można w przyszłości podłączyć pod pre out kanały przednie przez wzmacniacz stereo.
Sam amplituner ma wydajny wzmacniacz.
Subwoofer docelowo również przydał by się lepszy. On tu może stanowić spore ograniczenie. Warto go ustawić możliwie blisko miejsca odsłuchu i przy ścianie, ze względu na niezbyt duży jego potencjał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem jak robią w sklepach sam się wrobiłem z tym co teraz mam pościł na fula coś tam poudawał że się zna i dlatego na mnie zrobiło woow.


To był salon? Wrobiłeś się na jednak własne życzenie, bo co znaczy coś ci puścił ?- bierze się swoje piosenki i słuchasz ich jak daje radę sprzęt, i słuchasz owszem głośno, ale może nie na full- to był konkurs na robienie hałasu? Porównujesz po kilku piosenkach kolejny zestaw na tych samych parametrach i ustawieniach. Tylko tyle, na proste miarodajne porównanie i trafny wybór. Wtedy poniosły emocje chyba.
Co do tego, co mają ludzie w większych 50m salonach, sporo mocniejsze i najważniejsza rzecz, wydajniejsze amplitunery kinowe, kolumny z głośnikami częściej już powyżej 8", 10 " , a jak kogoś stać to nie tyle bardzo duże, co dużo lepszej klasy, solidność- technologia, dodatkowo dobry subwoofer.
To nie jest tak jak piszesz, że amplitunery powyżej 2,5tys wszystko mają, to bardzo powierzchowne podejście z twej strony. Owszem niby tak bywa, jednak bywa też że nie mają dodatków. Jak klient chce np. tylko dobry amplituner, a nie przeglądarkę internetową i wodotrysk to są takie. Jakość rozwiązań tych sam opcji w amplitunerach za 2 tys też bywa różna.
Przykład może jaskrawy http://www.q21.pl/cambridge-audio-azur-751r.html taki drogi i nic nie ma, no ale właśnie służy do dobrego dźwięku i większego pokoju, popatrz na zasilanie 1800W które gwarantuje pokrycie w mocy na każdy kanał.
Taka mała rada dla Ciebie, bo mam wrażenie że przy czytaniu opisów sklepowych i słuchaniu innych ludzi gubi cię zbytnia pewność siebie w swą wiedzę audio, natomiast w sklepie dałeś się podejść jak dziecko, co było skutkiem braku przygotowania planu tamtych zakupów, więc jednak trochę brakiem tej wiedzy.
Co do pomysłu MobyDick nie polecę Fergusona, bo nie znam, natomiast jakimś pomysłem jest kupno przyzwoitego amplitunera kd i na początek dwu markowych i dobrych kolumn.
Niech to będzie wymieniana nawet na początku Yamaha rxv479, czy Denon avr 2100, ale faktycznie kolumny klasy Magnat quantum 675/677, jakieś Jamo 626, czy JBL es80/90, Yamaha ns555, czy jeszcze taniej Heco victa 701 . Kolumny te są na tyle popularne, że można bardzo, bardzo dużo utargować z ceny. Za jakiś czas dokupisz efekty sobie do całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet nie wzrósł prędzej zmalał ale nie trzymam się kurczowo kwoty. Amplituner jest ok zresztą też nie dziwne jak tu chwalono wers 479 to wyższa wersja nie może być inaczej. Pytanie tylko co z głośnikami, firma Pure jest zaufana wg Was? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie, podpiąć się pod temat, ponieważ w zamyśle miałem tam sam amplituner co temacie - tyle, że mam mniejszy pokój - 22m2 . Sprzęt miałby służyć zarówno do filmów jak i muzyki w tym również poprzez sieć. Głośniki yamahy http://allegro.pl/kino-domowe-yamaha-rx-v4...5834184687.html Czy w tej cenie z nowych elementów idzie kupić coś lepszego? Dodam, że lubię bas, więc dobrze, żeby był też przy niskich głośnościach a nie tylko jak rozkręcę na maxa

EDIT

Sam sobie odpowiem, ponieważ namierzyłem w jednym ze sklepów taki zestaw... Odpalam radio i okazuje się, że gra to czysto ale zupełnie płasko - brak basu. Podkręciłem w opcjach na max i dalej go brak. Wrzuciłem MP3 myśląc, że z radia po prostu jest taki dźwięk ale dalej to samo. Podpiął mi gość suba YAMAHA YST-SW030 i pojawiły się niskie tony. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie dudnienie po zwiększeniu głośności. Jestem zawiedziony, że zestaw za prawie 3500 - których i tak nie mam gra gorzej niż 13to letnia mini wieża JVC z głośnikami 60W za 1100 plnów... Nie wiem jak się to sprawdzi we właściwej roli czyli jako kino domowe, ale filmów oglądnę jeden na tydzień a radia słucham codziennie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Budżet wzrósł?

679 to świetny amplituner. Co do kolumn także polecał bym Quantumy 675. A na reszte zostaw to co masz. Ewentualnie z czasem wymienisz centralnego.

Ewentualnie 479 z kolumnami Jamo 606, Quadral Quintas 6500.
W razie pytań lub wycen zapraszam


Właśnie szukam zestawu y679 z Quantumem 675 lub 677 ale ciężko znaleźć za to jest y679 i Yns555 set, ale cena już konkretna ponad 5, a strasznie ten amplituner w pewnym sensie się spodobał wpadł mi w oko nie słuchałem ale mam wrażenie że sporą robotę zrobi w mieszkaniu , jak zaznaczyłem wcześniej moja y2867b nie powala brzmieniem i ogólnie wraz z prismami. Pytanie czy naprawdę y679 potrzebuję do pomieszczenia ok 30 m2 czy nie wystarczy mi y479 sieć ma i złącza odpowiadają a cena jest sporo mniejsza a głośniki wtedy wybrać np Y ns555 set lub Magnum 677. Czy taki zestaw będzie dobrze pasował że by nie było że pewny element jest nad wyrost dobry że nawet nie wykorzystam mając drugi element subiektywnie słabszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słabszy czyli konkretnie co bo na pewno widać różnicę w mocach z 679 a mi właśnie tego brakowało przy Y2867 i że by nie było podobnie z Y479.
Kolejna sprawa to zestaw jaki proponujesz YAMAHA RX-V479 + MAGNAT QUANTUM 677 SET jest w podobnej cenie co zestaw Yamaha RX-V679 + NS-555 SET w tym przypadku już nie lepszy był by ten drugi zestaw. Albo jeszcze inaczej i taniej Yamaha RX-V479 + NS-555 SET
Idzie się zakręcić w tym wszystkim he icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...