Skocz do zawartości

Kino domowe YAMAHA RXV 479 + Viena Grand


kgsven

Recommended Posts

Tu słabszy oznacza że ma mniej siły lub jak kto woli kontroli. NS-555 same z siebie grają bez siły. Dlatego lepiej użyć wzmacniacz słabszy z kolumnami energiczniejszymi niż mocniejszy z bardziej rozlazłymi. Najgorszym rozwiązaniem było by tu rozwiązanie 3 słabszy wzmacniacz z kolumnami z rozmiękczonym basem. No chyba że ktoś tak lubi. Wcześniej pisałem żeby zacząć od pary kolumn połączonej z tańszym amplitunerem który ma wbudowany wzmacniacz z dość zwartym i twardym basem. Ten Ferguson jest na rynku już dość długo i brak mu funkcji sieciowych które oferują nowe amplitunery. Ma za to niezły wzmacniacz z sporym transformatorem toroidalnym. Tyle że widzę ze nie przypadł Ci on do gustu.
Najlepiej posłuchać jak coś gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ale 628 i Obsydian 600 to wcale nie lepsze głośniki od Magnata Quantum 675 czy 677.
Dlaczego nie bierzesz ich pod uwagę?
NS50 to zupełnie inna konstrukcja nie porównywalną do Quantumów czy NS 555.
Biorąc pod uwagę że wybór pewnie padnie na 479 to raczej szedł bym w kierunku Magnata bo jest łatwiejszy do napędzenia.
My Ci taki zestaw zrobimy jeśli się zdecydujesz. Wrzucimy na allegro lub za pobraniem jak wolisz.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, jestem zielony w kinach domowych. Podałem tamte propozycję ponieważ czytałem tu ich test i między innymi pisał tam autor o tym, że można się przy nich obejść bez suba. Natomiast nie czytałem nic o magnatach czy ns555 dlatego nie miałem, żadnego odniesienia.
Jesteście z moich okolic - Tarnów - co mi odpowiada ponieważ zanim bym się zdecydował, chciałbym tego posłuchać. Po prosto przeraziłem się dźwiękiem zestawu o którym pisałem wcześniej (tyle, że w sklepie było to spięte z y379 a nie y479) Uważam, że jeśli mam wydać taką kwotę i się wku.... to już wole nic nie kupować. Nie nalegam na y479 - może być inny z funkcjami internetowymi - najlepiej WIFI i przesył przez BT. Zaznaczam, że będzie to też w dużej mierze do słuchania radia i muzyki. Cena wiadomo im niższa tym lepiej - celowałbym w 2500 ale i dopuszczam 3000zl. Możecie zaproponować coś tu jak i na PW lub meila. Widzę, że macie w kilku miejscach sklepy - w którym najbliższym Tarnowa możnaby coś posłuchać?

Edit

Posprawdzałem ceny. Róznica pomiędzy Obsidianem 600 a ns555 to 1000zł... Także nie ten budżet. Zestaw y479 + te obsidiany to 3k pln a same ns555 kosztuja ok 3000...

Nie zmienia to faktu, że czekam na propozyjce
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odpuść sobie te NS555. Miałem niedawno podobny dylemat jak ty.Te yamahy tylko ładnie wyglądają.Dobrze ci doradza S4Home. Magnaty zdecydowanie lepiej zagrają.Ja mam 675 ,grają w salonie 20 m2 i w zupełności mi to wystarczy.Grają z yamahą 779 i gra to pięknie.Ja wpierw kupiłem amplituner,następnie kolumny podłogowe 675 a teraz zbieram na resztę zestawu.Dozbieraj sobie do yamaszki minimum 677 i kup te magnaty.Poprostu amplitunery yamahy seri 6 i 7 są lepiej wydajne prądowo i lepiej napędzą ci te kolumny.Wcześniej miałem właśnie Yamaszkę z seri 5 i różnica jest duża pod każdym względem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie upieram się na NS555 tylko je odrzucam bo są za drogie a Magnaty niestety jeszcze droższe... 3K czy coś lekko ponad to maks co chche wydać na cały zestaw. Zbieranie i dokładanie odpada bo są też inne wydatki. Chcę kupić raz i z głowy. Ale jeśli w tej cenie nie znajdę nic co mnie zadowoli to po prostu dam sobie spokój i za kilka lat znów podejdę do tematu. Póki co trzeba poszukać i posłuchać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cie, ale wtedy nie będzie efektu przestrzennego dźwięku, więc po co kino - lepiej iść w stereo na którym też mogę puścić dźwięk z tv. Rozumiem, że ciężko to pogodzić i to w takiej kwocie...dla laika widzącego dziesiątki zestawów w sklepach do 2000 wydawało się, że to zapewni świetny dźwięk, a tu się okazuje, że pasuje podwoić lub potroić tą kwotę żeby jakoś to zabrzmiało...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozumiem Cie, ale wtedy nie będzie efektu przestrzennego dźwięku, więc po co kino - lepiej iść w stereo na którym też mogę puścić dźwięk z tv. Rozumiem, że ciężko to pogodzić i to w takiej kwocie...



Tak tylko sam pisałeś że słuchasz więcej muzyki, a film sporadycznie. Ciężko to pogodzić, w każdym razie nie tanio, a nawet drogo. Zwłaszcza jak już teraz kręcisz nosem na to co słyszałeś...
Cytat

. Nie wiem jak się to sprawdzi we właściwej roli czyli jako kino domowe, ale filmów oglądnę jeden na tydzień a radia słucham codziennie...



Jak słuchasz tylko radia to jeszcze pół biedy, ale jak puścisz lepszej jakości muzykę z Cd, usb to jest rozczarowanie i tragedia.
Niektórym amplitunerom kina domowego nawet za 2,5-3 tys bardzo daleko do jakości czy realnej mocy wzmacniacza za tysiąc parę zł.
Kolega już odpowiedział ...
Cytat

Dozbieraj sobie do yamaszki minimum 677 i kup te magnaty.Poprostu amplitunery yamahy seri 6 i 7 są lepiej wydajne prądowo i lepiej napędzą ci te kolumny.Wcześniej miałem właśnie Yamaszkę z seri 5 i różnica jest duża pod każdym względem.


Za te kasę kup np. stereofoniczną Yamahę AS 501 plus Magnaty quantum 675/677 ( jeśli jesteśmy tylko przy tych markach) i takie coś rozwali brzmieniem większość zestawów kina domowego za dużo większe pieniądze.
Generalnie aby kino domowe zagrało na jakimś alogicznym poziomie względem zestawu stereo, to koszt razy 3, niektórzy mówią, że więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie na temat amplitunera od Sony https://www.mall.pl/amplituner-av/sony-str-dn1060?v=788392 wszyscy tylko Yamaha, Denon itd. Plus też taki dla takich osób co już posiadają jakieś sprzęty Sony i fajnie to współgra jak i wiele funkcji się wykorzystuje przy sparowaniu.
Kwoty tu stają się straszne jeśli ktoś chce trochę więcej niż tylko zwykłe buczenie. Same Magnaty 677 to koszt 4 tysie mój plan jak tez kolegi kenczorf był ok trójki, a gdzie jeszcze porządny amp. Mam takie pomysły a raz się żyje i piątkę wydam na audio mimo że w domu mnie zabija icon_smile.gif ale jak czytam tutaj że nawet i takie kino za tą piątkę jak np. YAMAHA RX-V679 + NS-555 SET to jest jeszcze słabo to ręce opadają, a ambicje ciągle innym rosną nad np lepszymi głośnikami. Pytanie gdzie tu są jakieś granice. Czy aż tyle trzeba że by efektywnie posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, ze np u mnie nie mam gdzie posłuchać. Dzis zrobiłem objazd po wszystkich sklepach i się wielce zdziwiłem co się stało w kategorii kin domowych... Sklep SONY CENTRE zlikwidowany. MM ma kilka zestawów ale brak miejsca odsłuchowego. Ustawione na dużej głośnej hali i ciężko cokolwiek posłuchać. W jednym Euro nie mieli nic.... W drugim był jeden ampli i dwa zestawy głośników. Poprosiłem, żeby podpięli to usłyszałem, że producent nie dostarcza kabli a oni nie mają....no ręce opadają... MIX pusto. Mediaexpert jeden zestaw na Prismie i tyle...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co myślicie na temat amplitunera od Sony https://www.mall.pl/amplituner-av/sony-str-dn1060?v=788392 wszyscy tylko Yamaha, Denon itd. Plus też taki dla takich osób co już posiadają jakieś sprzęty Sony i fajnie to współgra jak i wiele funkcji się wykorzystuje przy sparowaniu.
Kwoty tu stają się straszne jeśli ktoś chce trochę więcej niż tylko zwykłe buczenie. Same Magnaty 677 to koszt 4 tysie mój plan jak tez kolegi kenczorf był ok trójki, a gdzie jeszcze porządny amp. Mam takie pomysły a raz się żyje i piątkę wydam na audio mimo że w domu mnie zabija icon_smile.gif ale jak czytam tutaj że nawet i takie kino za tą piątkę jak np. YAMAHA RX-V679 + NS-555 SET to jest jeszcze słabo to ręce opadają, a ambicje ciągle innym rosną nad np lepszymi głośnikami. Pytanie gdzie tu są jakieś granice. Czy aż tyle trzeba że by efektywnie posłuchać.


Jak do tej pory z tego co wiem Sony pozostawało w amplitunerach trochę z tyłu z funkcjami sieciowymi. Same wzmacniacze w nich wbudowane mają neutralne i dobre brzmienie o niskich zniekształceniach. Jednak ich zasilanie nie jest mocną stroną i przy głośniejszym graniu dostają lekkiej zadyszki. O ile funkcje sieciowe może zrekompensować do pewnego stopnia BD który może je przejąć, to słaby zasilacz sprawia że lepiej wyposażyć się w subwoofer lub nie należy grac nimi nazbyt głośno. Magnaty Quantum 677 to kolumny bardzo zbliżone jakościowo do 675. Kiedy mamy aktywny subwoofer podłączony nawet w sporym pomieszczeniu można je zastąpić podstawkowymi Quantum 673. Te z kolei z przyzwoitym wzmacniaczem powinny dać sobie radę w stereo w pomieszczeniach do rejonu 30 m² , bez wspomagania subem. Yamahy NS-555 to naprawdę ładne kolumny .... i mogą się przez to podobać w sklepie. Z łatwością można wydać więcej i znacznie gorzej. Profile brzmieniowe sprzętu audio są różne i najważniejsze aby wybrać coś co nam odpowiada. Sama cena sprzętu jeszcze nie gwarantuje że będzie dobrze grał.. Zawsze można iść do sklepu i wziąć to co akurat mają za kwotę jaką chcemy wydać. Wtedy niema sensu pytać się kogoś na forum . Refleksja może przyjść po czasie. Niestety sprzęt audio coraz częściej można posłuchać tylko w salonach audio. Markety elektroniczne coraz częściej likwidują salki odsłuchowe na rzecz większej powierzchni na towar stojący w sklepie. Jednak najlepiej samemu jest posłuchać co jak gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słyszałem dokładnie ten zestaw co autor napisał w temacie. Oczywiście gra to płasko bez basu. Po podpięciu suba już się zrobiło przyjemniej. Oczywiście na większej głośności zaczzynał powoli dudnieć ale skręcenie mocy suba wtedy pomaga.
Doszedłem do wniosku, że może jednak zastosować sub. Przyjmując, że pozostanę przy tej yamszce 479 to jaki zestaw solo - jeśli będzie z niego bas - lub z subem byście polecili do kwoty 1500zł ? Muzyka to głownie rap lub jakieś mocniejsze piosenki z gitarą z dyskografii linkin park, limp bizkit, system of a down a pokój jakieś 20m2
http://allegro.pl/kino-domowe-yamaha-rx-v4...5843977779.html tutaj pierwszy z brzegu przykład tej yamaszki z subem. Pytanie czy będzie to bez zniekształceń grało pełną barwą na niskiej głośności i nie będzie charczeć na dużej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię, zdecyduję się na wersję z subem.
Jeśli nie wzmak y479 to jaki w takiej cenie? Tak, żeby miał opcje internetowe?
Za 200 pln więcej można kupić Tagi 606F v3 SE - czy jest sens dopłacać?
Za kolejne 100zł więcej jest sub 120 v? zamiast 90 v2. Czym się różnia od znacznie droższej v3 i czy jest sens dopłacić do 120tki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

A co myślicie na temat amplitunera od Sony https://www.mall.pl/amplituner-av/sony-str-dn1060?v=788392 wszyscy tylko Yamaha, Denon itd. Plus też taki dla takich osób co już posiadają jakieś sprzęty Sony i fajnie to współgra jak i wiele funkcji się wykorzystuje przy sparowaniu.
Kwoty tu stają się straszne jeśli ktoś chce trochę więcej niż tylko zwykłe buczenie. Same Magnaty 677 to koszt 4 tysie mój plan jak tez kolegi kenczorf był ok trójki, a gdzie jeszcze porządny amp. Mam takie pomysły a raz się żyje i piątkę wydam na audio mimo że w domu mnie zabija icon_smile.gif ale jak czytam tutaj że nawet i takie kino za tą piątkę jak np. YAMAHA RX-V679 + NS-555 SET to jest jeszcze słabo to ręce opadają, a ambicje ciągle innym rosną nad np lepszymi głośnikami. Pytanie gdzie tu są jakieś granice. Czy aż tyle trzeba że by efektywnie posłuchać.


Jak do tej pory z tego co wiem Sony pozostawało w amplitunerach trochę z tyłu z funkcjami sieciowymi. Same wzmacniacze w nich wbudowane mają neutralne i dobre brzmienie o niskich zniekształceniach. Jednak ich zasilanie nie jest mocną stroną i przy głośniejszym graniu dostają lekkiej zadyszki. O ile funkcje sieciowe może zrekompensować do pewnego stopnia BD który może je przejąć, to słaby zasilacz sprawia że lepiej wyposażyć się w subwoofer lub nie należy grac nimi nazbyt głośno. Magnaty Quantum 677 to kolumny bardzo zbliżone jakościowo do 675. Kiedy mamy aktywny subwoofer podłączony nawet w sporym pomieszczeniu można je zastąpić podstawkowymi Quantum 673. Te z kolei z przyzwoitym wzmacniaczem powinny dać sobie radę w stereo w pomieszczeniach do rejonu 30 m² , bez wspomagania subem. Yamahy NS-555 to naprawdę ładne kolumny .... i mogą się przez to podobać w sklepie. Z łatwością można wydać więcej i znacznie gorzej. Profile brzmieniowe sprzętu audio są różne i najważniejsze aby wybrać coś co nam odpowiada. Sama cena sprzętu jeszcze nie gwarantuje że będzie dobrze grał.. Zawsze można iść do sklepu i wziąć to co akurat mają za kwotę jaką chcemy wydać. Wtedy niema sensu pytać się kogoś na forum . Refleksja może przyjść po czasie. Niestety sprzęt audio coraz częściej można posłuchać tylko w salonach audio. Markety elektroniczne coraz częściej likwidują salki odsłuchowe na rzecz większej powierzchni na towar stojący w sklepie. Jednak najlepiej samemu jest posłuchać co jak gra.


Ten Soniacz właśnie ma sporo rozszerzone funkcje sieciowe wifi itp ale nie w tym rzecz tj drugorzędna sprawa najważniejsze sądzę dla każdego są efekty dźwiękowe i jakość. Ok niech będzie ta popularna Yamaszka tylko czemu te magnaty 677, 675są aż tak tu chwalone przecież jest tyle innych kolumn więcej jest niż samych amplitunerów i też cena magnata nie jest rewelacyjna jest po prostu bardzo droga. zestaw y679 i Magnat 677 to 6,5 kafli czy naprawdę warto tyle hajsy na audi wydać, muzykowi wcale bym się nie zdziwił.
MobyDick już posiadam sub Yamahy yst sw030 także i tak nad wyraz z magnatami by poczciwie grało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla jasności porównując Y479 a Y679 to dołożenia ok 600zł nie gra wielkiej roli a jest spora różnica jak twierdzi kolega robigame że warto do tych serii dołożyć ale za głośniki 4 tys dać hmmmy tu trzeba chyba dobrze się zastanowić fakt że nie słuchałem ich i może rzeczywiście wart tych pieniędzy ale co poradzić jak się człowiek nie zna nawet nie wiem czy by na tyle pomogło zdecydować odsłuchując ich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięk to właśnie kolumny mają największy wpływ na to jak to zagra. I w nie należy najbardziej zainwestować aby to dobrze zagrało.
Seria Magnat Quantum 6xx to najtańsze z bardziej ambitnych kolumn tego producenta. Mają bardzo dobrą relacje jakość cena i wypadają lepiej od znacznie droższych kolumn innych producentów ( często nawet 2 razy droższych ). Z kolei te Tagi o których tu mowa to nawet u tego producenta kolumny zaliczane do takich robionych dość po taniości i masówki którą dorzuca się do elektroniki często niemal gratis. Część z nich jest nieco poprawiona w stosunku do tego co jest najtańsze i najgorsze. Dlatego do muzyki i słuchania jej głównie stereo dobrze jest mieć przynajmniej 2 przednie kolumny lepszej jakości. Wskazane jest aby centralny był wykonany w podobnej technologii . Im bardziej podobny do przednich tym lepiej. Idealnie jest jeśli centralny jest identyczny z pozostałymi przednimi. Tylne kolumny mogą być znacznie mniejsze. Tu też tym lepiej im są bardziej zbliżone do pozostałych, jednak jest to najmniej krytyczne. Kolumna głośnikowa jest troszkę jak instrument muzyczny. To ona generuje fale dźwiękowe w powietrzu. Kupowanie wszystkiego na raz nie jest najlepszym pomysłem. Mając już amplituner i parę dobrych kolumn można spokojnie rozejrzeć się w dłuższym czasie za uzupełnieniem sprzętem np. używanym.
Jeśli chodzi o funkcje sieciowe niektórych amplitunerów to sam fakt posiadania modułu wi-fi jeszcze nie sprawia ze jest on wyposażony w zaawansowane funkcje sieciowe. Tak jak to że jeśli coś ma koła nie sprawia ze to dobry samochód.
Brzmienie HK jest zupełnie inne niż np. Yamahy. Czasem to kwestia gustu , a czasem ktoś lubi się zdrzemnąć przed telewizorem. Ważne aby dobrze dobrać kolumny do naszego gustu i elektronikę do kolumn. Nie należy tego rozdzielać. Do HK bym nie polecał Magnatów Quantum. Prędzej coś z JBL. To jest jednak dźwięk adresowany do kogoś innego. Amplitunery HK są znane z wbudowanych wzmacniaczy o mniejszych mocach niż konkurencja. Zasilacze mają dość podobnej jakości do konkurencji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tak na prawdę przewijają się dwa tematy ponieważ wciąłem się koledze kgsven w temat. On rozważa Magnaty ale dla mnie są one na dzień dobry za drogie. Ja albo kupie całość od razu albo w ogóle. Dlatego zapytałem czy zamiast zwykłych 606 v3 dopłacić do 606 v3 SE, oraz czy zamiast Suba 90 dopłacić do 120tki, oraz jeśli nie yamaszka 479 to co w podobnej cenie? Licząc na mozliwość strumieniowania muzyki z kompa po wifi, oraz korzystania z radia online, a co do dźwięku to raczej o ciepłej barwie z niskim głębokim basem. Porównujemy oczywiście sprzęty w tej półce cenowej a nie globalnie - bo domyślam się, że sprzęt za 10k zagra lepiej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić do wersji SE bo została znacznie poprawiona w stosunku do pierwowzoru. Jeśli chodzi o subwoofer to nie wiem czy warto dopłacić do droższego. Najprawdopodobniej tak.
Gdybyś założył własny wątek dostawał byś odpowiedzi na Twoje pytania. Przez to że są 2 osoby w jednym wątku które zadają pytania obie otrzymują odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tutaj tak na prawdę przewijają się dwa tematy ponieważ wciąłem się koledze kgsven w temat. On rozważa Magnaty ale dla mnie są one na dzień dobry za drogie. Ja albo kupie całość od razu albo w ogóle. Dlatego zapytałem czy zamiast zwykłych 606 v3 dopłacić do 606 v3 SE, oraz czy zamiast Suba 90 dopłacić do 120tki, oraz jeśli nie yamaszka 479 to co w podobnej cenie? Licząc na mozliwość strumieniowania muzyki z kompa po wifi, oraz korzystania z radia online, a co do dźwięku to raczej o ciepłej barwie z niskim głębokim basem. Porównujemy oczywiście sprzęty w tej półce cenowej a nie globalnie - bo domyślam się, że sprzęt za 10k zagra lepiej...


Uwierz mi kolego dla mnie na dzień dobry też jest zbyt wysoka cena ale wiem że porządny sprzęt musi kosztować. Ja się tak zastanawiam bo ja już taki jestem że jak kupić to dobrze i nie żałować nigdy i np planowany sprzęt z kwoty 2 tys.zł u mnie z reguły wychodzi 4 tys a nawet czasem i więcej , tak też w pewnym sensie i w dużej mierze zostałem fotografem. Tutaj raczej wybitym melomanem i tak nie zostanę ale muzyka w duże ma dla mnie znaczenie. Ahh przypomniało mi się tak na marginesie stare dzieję gdzie u mnie stereo Diora królowała w mieszkaniu ale to był dopiero sprzęt ulala a jakie przeogromne głośniki oj dały pocisk hehe. Do Magnata tak się przybliżam i się uśmiecham powoli do nich ale rozum mi też podpowiada że ile to hajsu tak samo jest z Yamahą 679 i człowiek jest niesamowicie zakręcony , a też się powiada że nie samym audio człowiek żyje są też inne rzeczy ważniejsze icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...