Skocz do zawartości

Kino domowe YAMAHA RXV 479 + Viena Grand


kgsven

Recommended Posts

Z tym że Pioneer VSX-830-K to wyższy model byłbym ostrożny. To raczej bezpośrednia konkurencja Yamahay RX-V479. Można je kupić w podobnej cenie. Za Pioneerem przemawia jego nieco większa waga ( nieco ponad 0,5kg ) . Jednak to również kwestia nieco innego brzmienia.
Można zaoszczędzić kupując poprzedni model amplitunera który jest jeszcze w sprzedażny. Zwykle różnice pomiędzy najnowszym i poprzednim modelem są kosmetyczne a modele nowsze są droższe z powodu samego faktu że jest to najnowszy model. I tak dla przykładu Yamaha Rx-V479 kosztuje powyżej 1600 zł a jego starszego brata Yamahe Rx-V477 można kupić za 1249 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Przejechałem się dziś do sklepu 100km ode mnie, żeby posłuchać i ewentualnie kupić to co mi się podobało. Wg strony wszystko mają na miejscu, a na miejscu okazuje się, że nie dość, że nie mają ani jednego amplitunera z tych co chciałem, to jeszcze w tym roku nie podpieli by mi do odsłuchu bo mają montaże. Ok, widziałem, że mają tam sprzęt po 100 000+ ale handlują też budżetówką i klient to klient...super podejście
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o salonie który istnieje fizycznie , który oferował sprzęt na allegro w atrakcyjnej cenie i nie tylko nie miał go na stanie , ale w przypadku chęci zakupu oferował zamiennie coś innego icon_smile.gif.
Zazwyczaj do podłączenia sprzętu wystarczy że jest jeden sprzedawca w sklepie. Dlatego faktycznie bardzo mają dziwne podejście do klienta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Było raptem 5ciu pracowników oraz klient-kolega na kawie... Sprzętu mieli mnóstwo więc to nie fikcyjny sklep, ale ceny też mocno grube. Mój zestaw, który jest na allegro za 3300 wycenili po dobrym rabacie na 4200 icon_wink.gif


Rzeczywiście jest to chora sytuacj, wychodzi na to że wolą wysyłać i fatygować się z wysyłką.

Co myślicie na temat głośników Pure dokładnie Pure Acoustics Supernova , pytanie jest ponowne. Wiadomo nie ma co porównywać do magnatów ale jednak czy warto se nie o zawracać głowę, czy jednak to samo jest co z Prismami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kenczorf ty chyba masz jakiś problem ze sobą.Podziwiam MobyDick za cierpliwość do twojej osoby.Dostałeś propozycje tańsze i droższe.Do twoich potrzeb wystarczy ci ta yamaha z serii 4.Wiem co mówię,sam miałem podobną yamaha. Kolumny miałem 5.1 Kody i byłem zadowolony przez wiele lat.Te tagi z tą yamahą na sam początek ci wystarczą.Powoli twoja dyskusja zamienia się w lament.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robigame chyba ty masz ze sobą....jak Ci przeszkadza, ze usiłuję się czegoś dowiedzieć będąc zielonym w temacie to wybacz, ze Cie to boli icon_wink.gif Jeśli tu mi ludzie podadzą alternatywy w tym samym przedziale cenowym to w sklepie będzie dużo prościej. Mówię co chce odsłuchać i po sprawie.

Z mojej strony temat uważam za zamknięty ponieważ trafiłem do sklepu gdzie nikt nie robił problemów, a podpowiedzi na tym forum okazały się trafne. Posłuchałem TAGA 606 SE + sub 90 v3 na y479 i to było to,. Dźwięk najlepszy z tych co słuchałem. Jestem już po podpięciu w domu i w 100
% spełnia swoje zadanie także wielkie dzięki panowie i panie jeśli jakieś sąicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że kolega znalazł już optymalny dla siebie sprzęt i jest zadowolony z mojej strony ten zestaw wiele by nie zmienił i coś mocniejszego szukam.
Szukając jakiś inspiracji w rozwiązaniu tego dylematu napotkałem się na instagramie u Paweł Matusik - Osobisty Koucz Personalny min. Paranienormalnych i zgadałem się z nim o jego sprzęcie i z lekka mnie zaskoczył jak sprawdziłem ceny. Jest to amplituner Denon AVR-2311, kolumny frontowe Canton Vento 880 DC, monitory Vento Reference 9 DC jak dla mnie jak zwykle znane tu słowo laika dziwne połączenie ampa za 1200 a kolumny za 15 tys. i jeszcze niewymieniony został centralny też cantona z tej samej lini jak wizualnie widzę.
Powiedzcie czy takie rozwiązania są normalne czy ja może wiele nie widziałem i tak głupio się dziwuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobrze że kolega znalazł już optymalny dla siebie sprzęt i jest zadowolony z mojej strony ten zestaw wiele by nie zmienił i coś mocniejszego szukam.
Szukając jakiś inspiracji w rozwiązaniu tego dylematu napotkałem się na instagramie u Paweł Matusik - Osobisty Koucz Personalny min. Paranienormalnych i zgadałem się z nim o jego sprzęcie i z lekka mnie zaskoczył jak sprawdziłem ceny. Jest to amplituner Denon AVR-2311, kolumny frontowe Canton Vento 880 DC, monitory Vento Reference 9 DC jak dla mnie jak zwykle znane tu słowo laika dziwne połączenie ampa za 1200 a kolumny za 15 tys. i jeszcze niewymieniony został centralny też cantona z tej samej lini jak wizualnie widzę.
Powiedzcie czy takie rozwiązania są normalne czy ja może wiele nie widziałem i tak głupio się dziwuje.


Niema w tym nic bardzo dziwnego ze na kolumny przeznacza się znacznie więcej niż na amplituner. Tutaj ta dysproporcja wydaje się troszkę za duża. Znam przypadki gdzie kolumny za powiedzmy 200 tyś były podłączane do wzmacniacza za powiedzmy 1 tyś . Szczególnie w przypadku amplitunera KD ma to sens kiedy mamy dobry subwoofer i ustawimy w menu amplitunera kolumny przednie jako małe, czyli nie przetwarzające tej części basu która bierze na siebie subwoofer. Dlatego od początku namawiałem do wydania na amplituner 700 zł i na kolumny obecnie jakieś 1700 zł ( para ). Częstym błędem jest przywiązywanie bardzo dużej wagi do elektroniki a kolumny do tego maja być do tego dość byle jakie bo to są przecież tylko skrzynki z głośnikami. Wzmacniacz to w końcu tylko blaszana puszka z tranzystorami.
Mając przyzwoity subwoofer często warto jest dać na przód lepsze i niezbyt duże kolumny.

Cytat

A powiedzcie mi co myślicie na temat kolumn Magnat Quantum 655 link do Yamahy 679 da radę? na początek później się dokupi resztę może też będzie jakaś okazja.


Magnat Quantum 655 to bezpośrednio poprzednia wersja modelu 675. Można je jeszcze kupić nowe w sklepie. Różni się głównie głośnikiem wysokotonowym , który w nowych 675 ma większej średnicy kopułkę. Na zdjęciach widać lekkie ślady które mogły powstać na skutego niefrasobliwego kładzenia kolumn na podłodze. Jeśli to nie przeszkadza to cenę można uznać za dość atrakcyjną. Czasem można kupić taniej kolumny starsze w lepszym stanie. Pomiędzy modelami 675 i 655 niema dużej różnicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dobra już jest zamówiony Magnat Quantum 675/673/C67 i dziś pewnie odbiorę, w trafiła mi się wczoraj super okazja za dobrą cenę trwała raptem kilka godzin, cieszę się że nie będę musiał kompletować set w pewnym okresie czasu tylko od razu zestaw zachwalany tutaj bardzo:) Teraz czas na amplituner Yamahy dylemat między 677, 679; 777, 779 lub jeszcze inny z serii A i ostatecznie kabelki które już posiadam ale pewnie nie są z wysokich lotów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sądze ze warto dopłacić więcej do 679 i kupić 777. Jednak nie widzę potrzeby dopłaty do 779. Czy ten amplituner posiada coś szczególnego w stosunku do jego starszej wersji co było by warte wydania więcej ? Jeśli kupować coś z serii Avantage to dopiero YAMAHA RX-A1xxx .


Jeśli chodzi o sens 779 to na razie zauważyłem że w tej nowszej jest taka funkcja jak MusicCast może to się przyda może i nie kto to wie jeśli jest więcej różnic prosiłbym to napiszcie może rzeczywiście nie warto do nowego blaszaka dopłacać. Ta Y z serii Avantage 1... to jak widzę najniższa cena 4500 za RX A1050 także nie ta bajka dla mnie.
Cytat

Jak znajdziesz to 777 jak nie to napisz do nas o 779 postaramy się zrobić dobrą cenę.

Zapraszam i pozdrawiam


777 nie ma ich za wiele jak jest to z ekspozycji a czy ja wiem czy warto wtedy takową brać
Cytat

Kolego bierz 779.Ja mam i gra to z magnatami 675,powiem cudnie.Poza tym ten nowszy ma fajne bajery ,których nie ma 777.Daj znać jak ci gra zestaw.Jestem na etapie kupna centralnego i subwoofera.


Wymień mi proszę te bajery szczególnie te które tylko 779 posiada i czy na serio je korzystasz?

Ogólnie to Panowie zawsze można iść w górę z ceną i prawie zawsze będzie lepiej z wyższej półki tylko czy tak się to wykorzysta plany były na 479 później 679 dalej znalazłem 677 w dobrej cenie bardzo zbliżonej do 479 i w 80% tak chciałem zakupić a tu jednak wyższe modele mi zalecacie. Zaznaczę że między tym 677 a 779 jest różnica prawie 900zł to mało nie jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat powoli sie kończy (dość długo sie ciągnął zważywszy na inne posty) otóż system jest już skompletowany czyli wypadło na Yamaha RX V779 i Kolumny Magnat Quanttum 675/673/63 i jak zauważyłem chwali się tu taki zestaw więc i pewnie będę zadowolony. Ale że by w pełni mieć satysfakcję i w pełni wykorzystać sprzęt jest jeszcze 3 element istotny jak kable głośnikowe. Na forum już wspomniano ostatnio Melodikach, właściwie tj. tak że posiadam przewody kupione w sklepie elektrycznym o nazwie Bitner PGY-P/TL9Y-P 2x2,5mm2 zakończone do tylnych głośników wtyczki typu bana Vitalco i nie wiem czy wymieniać czy jednak nie ma sensu. Informacji o tym kablu nie znalazłem w necie może wy coś wiecie na ten temat.
Kolejna sprawa jest z mocowanie przewodów do frontowych i tylnych głośników gdzie jest opcja Bi-wiring oraz bi-amping - czy warto w to "wchodzić" czy standardowo. Bo jak warto to na pewno do wymiany kabli musiał bym przygotowywać i mam już na myśli MDC2415-2x4mm22x1-5mm2 tylko na front bo tez jak w instrukcji wyczytałem że do tylnych gł. przynajmniej 4mm2 pasowało by ale koszty są niemiłosierne potworne przeszło 600zł jak wyliczyłem a już o tych poczwórnych bi wiring to już nie wspomnę że przerosną wartość gł. i tak drogich. Mało do tego to przewody na tył sa już wpuszczone w ścianę może dało by się wyciągnąć bo są w peszlu ale nie dowiem się jak nie wyciągnę icon_smile.gif tak samo jest z różnicą w kablach nie dowiem się jak nie kupię więc że by uniknąć tego poradźcie mi w tej kwestii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego daj sobie spokój z tymi kablami.Zacznij cieszyć się sprzętem,bo nad kablami możesz stracić sporo czasu.Ja mam taki sam zestaw czyli yamaha 779 magnaty 675 i c67.Jestem na etapie kompletowania.Na fronty mam kabel melodika mdc 2250 ,konfekcja banany 2x3 metry. Całość mnie wyniosła z zarobieniem 200 złotych,na centrala mam zwykły kabel za8 zł. za metr,docelowo też będzie melodika.Uwierz mi ,że ci to wystarczy.Mam pytanko do ciebie,Czy te magnaty c63 na głośniki tylne surround nie są za duże?Jak twoim zdaniem one się prezentują.Byłbym wdzięczny jak byś zrobił fotkę jak to u ciebie wygląda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jak w instrukcji wyczytałem że do tylnych gł. przynajmniej 4mm2 pasowało by ale koszty są niemiłosierne potworne przeszło 600zł jak wyliczyłem a już o tych poczwórnych bi wiring to już nie wspomnę że przerosną wartość gł. i tak drogich. Mało do tego to przewody na tył sa już wpuszczone w ścianę może dało by się wyciągnąć bo są w peszlu ale nie dowiem się jak nie wyciągnę

Jakaś bzdura z wymaganym tak dużym przekrojem 4mm^2.
Odpuść sobie wymianę kabli z tyłu przy takim sprzęcie. Jak po roku stwierdzisz, że warto - to wtedy się zaczniesz zastawiać nad taką wymianą (ale i tak wcześniej sprawdź na luzem położonych lepszych kablach czy słyszysz różnicę).
Ważne, by nie używać przypadkowych, często bardzo cienkich kabli głosnikowych albo takich, które nie są kablami głośnikowymi (tylko jakimiś resztkami poinstalacyjnymi).

Na kable zawsze znajdziesz czas - a pierw przyzwyczaj się do tego co kupiłeś, poeksperymentuj z odpowiednim rozmieszczeniem kolumn (taka jest zazwyczaj moja sugestia dla świeżych posiadaczy nowozakupionego sprzętu) i wygrzej sprzęt (niech pogra sobie paredziesiąt godzin).

No chyba że masz już wyrobione gusta muzyczne i miałeś/słuchałeś już wiele sprzętu i wiesz czego szukasz/czego Ci brakuje (a tak chyba nie jest, skoro dopiero teraz kupiłeś coś lepszego) oraz "śpisz na kasie".

Co do sensu bi-wiringu i bi-ampingu to zapewne dostaniesz różne odpowiedzi:
- szkoda kasy,
- warto,
- warto ale dopiero wtedy, gdy możesz wydać pareset złotych (np. minimum 500zł), bo za mniej to nie usłyszysz różnicy,
- lepiej za te same pieniądze kupić wyższej klasy pojedyńczy kabel głośnikowy niż wchodzić w "bi",
- aż po taką, że szkoda kasy bo nie słychać różnic i jest to wywalanie pieniędzy w błoto (z tym się nie zgadzam absolutnie, ale już było na Forum parę dyskusji na ten temat).


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głośników tylnych nie przywiązuje się zbyt dużej wagi. Z jednej strony są dłuższe i rezystancja ich jest przez to większa przy tym samym przekroju co kabli do kolumn przednich. Jednak ze wzrostem długości rośnie tez pojemność kabli. Moce są tam również zwykle mniejsze i dlatego zazwyczaj używa się tam przewodów o mniejszym przekroju. Spokojnie wystarcza przyzwoite miedziane przewody o przekroju nieprzekraczającym 1,5 mm². Przy bi-ampingu kanałów przednich na część niskotonową można użyć mniej wyrafinowanych przewodów. Zwykle mogą mieć nieco większy przekrój. Na początek można sobie to darować zresztą.
W kinie domowym można użyć nawet we wszystkich kanałach głośniki centralne. Sytuacja jest idealna, gdy we wszystkich kanałach są identyczne kolumny. Również kolumny tylne i boczne mogą być dużymi kolumnami podłogowymi. Wbrew pozorom kolumny frontowe mogą być mniejsze od tylnych. Sam kiedyś tak miałem icon_smile.gif. W czasach analogowego Dolby Pro Logic przyjął się schemat w którym kolumny tylne i centralny były z założenia ograniczone pasmem przenoszenia tych kanałów na drodze elektronicznej. Przy współczesnych systemach cyfrowego dźwięku wielokanałowego wszystkie kanały obejmują pełne pasmo i subwoofer jest głośnikiem efektownym. Na drodze elektronicznej można jednak przenieść niski bas z poszczególnych kolumn do kanału subniskotonowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Spokojnie wystarcza przyzwoite miedziane przewody o przekroju nieprzekraczającym 1,5 mm². Przy bi-ampingu kanałów przednich na część niskotonową można użyć mniej wyrafinowanych przewodów. Zwykle mogą mieć nieco większy przekrój. Na początek można sobie to darować zresztą.

No bardzo dziękuję za poparcie icon_wink.gif

Cytat

W kinie domowym można użyć nawet we wszystkich kanałach głośniki centralne.

A tyle razy już prosił F1angel by nie pisać "głośniki" gdy chodzi o "kolumny"!
Żółtodziobom to można wybaczyć, ale żeby u Ciebie pojawiały się "głośniki"???

Cytat

...subwoofer jest głośnikiem efektownym

Jak subwoofer jest w dużej, ładnie wykonanej obudowie to faktycznie może być (mieć wygląd) efektowny icon_lol.gif

kgsven
wracając do tematu - to Mobydick dopisał Ci jeszcze trochę i chyba rozwiał Twoje wątpliwości?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolego daj sobie spokój z tymi kablami.Zacznij cieszyć się sprzętem,bo nad kablami możesz stracić sporo czasu.Ja mam taki sam zestaw czyli yamaha 779 magnaty 675 i c67.Jestem na etapie kompletowania.Na fronty mam kabel melodika mdc 2250 ,konfekcja banany 2x3 metry. Całość mnie wyniosła z zarobieniem 200 złotych,na centrala mam zwykły kabel za8 zł. za metr,docelowo też będzie melodika.Uwierz mi ,że ci to wystarczy.Mam pytanko do ciebie,Czy te magnaty c63 na głośniki tylne surround nie są za duże?Jak twoim zdaniem one się prezentują.Byłbym wdzięczny jak byś zrobił fotkę jak to u ciebie wygląda.


Tobie raczej nie chodzi ci o 673 jak na tylne kolumny surround ? Bo takie wykonałem zdjęcie poniżej bo mam tez je na tyle. Powiem Ci że dość spore są troszkę mnie zdumiało jak je zobaczyłem i że takie bydlaki będą stały na półce ale ja mam porównanie do Prism onyx100 które jeszcze posiadam ale są na sprzedaż także sam rozumiesz. Tu na forum gdzieś mi sie też zauważyło że ktoś proponował jako podstawowe od bidy postawić a jak napisał tu MobyDick to wbrew pozorom Moc RMS/max: 100 / 180 Watt dla mnie robi wrażenie jak na tył i tak bardzo bym ich nie lekceważył też na ich koszt ok. tysiaka.



Cytat

Cytat

jak w instrukcji wyczytałem że do tylnych gł. przynajmniej 4mm2 pasowało by ale koszty są niemiłosierne potworne przeszło 600zł jak wyliczyłem a już o tych poczwórnych bi wiring to już nie wspomnę że przerosną wartość gł. i tak drogich. Mało do tego to przewody na tył sa już wpuszczone w ścianę może dało by się wyciągnąć bo są w peszlu ale nie dowiem się jak nie wyciągnę


Jakaś bzdura z wymaganym tak dużym przekrojem 4mm^2.
Odpuść sobie wymianę kabli z tyłu przy takim sprzęcie. Jak po roku stwierdzisz, że warto - to wtedy się zaczniesz zastawiać nad taką wymianą (ale i tak wcześniej sprawdź na luzem położonych lepszych kablach czy słyszysz różnicę).
Ważne, by nie używać przypadkowych, często bardzo cienkich kabli głosnikowych albo takich, które nie są kablami głośnikowymi (tylko jakimiś resztkami poinstalacyjnymi).

Na kable zawsze znajdziesz czas - a pierw przyzwyczaj się do tego co kupiłeś, poeksperymentuj z odpowiednim rozmieszczeniem kolumn (taka jest zazwyczaj moja sugestia dla świeżych posiadaczy nowozakupionego sprzętu) i wygrzej sprzęt (niech pogra sobie paredziesiąt godzin).

No chyba że masz już wyrobione gusta muzyczne i miałeś/słuchałeś już wiele sprzętu i wiesz czego szukasz/czego Ci brakuje (a tak chyba nie jest, skoro dopiero teraz kupiłeś coś lepszego) oraz "śpisz na kasie".

Co do sensu bi-wiringu i bi-ampingu to zapewne dostaniesz różne odpowiedzi:
- szkoda kasy,
- warto,
- warto ale dopiero wtedy, gdy możesz wydać pareset złotych (np. minimum 500zł), bo za mniej to nie usłyszysz różnicy,
- lepiej za te same pieniądze kupić wyższej klasy pojedyńczy kabel głośnikowy niż wchodzić w "bi",
- aż po taką, że szkoda kasy bo nie słychać różnic i jest to wywalanie pieniędzy w błoto (z tym się nie zgadzam absolutnie, ale już było na Forum parę dyskusji na ten temat).
Pozdrawiam


Ja przekazuję to co jest w instrukcji i akurat tutaj może im w pewnym sensie zależeć na zadowoleniu klienta a producentami kabli nie są że by sobie napuszczać klientów na lepszą wymianę, gdzieś jeszcze miałem taką tabelkę rekomendowane przekrój kabli co do mocy gł. i długości.
Sęk w tym że nie wiem czy warto pytanie do Was daję bo może ktoś miał okazję sprawdzać różnicę jakąkolwiek. Ja że by sprawdzić u siebie musiał bym kupić i już odpowiednią długość tj logiczne a w sklepach raczej takiej pomocy czy porady nie uzyskam lub nie usłyszę przez odsłuchy.
Na pieniądzach z pewnością nikt Tu nie śpi na tyle że by pieniądze w błoto wywalać. Ja jestem tego zdania że jeśli kupił bym Mercedesa to nie wleję najtańszy olej z marketu i najsłabsze paliwo z jakiegoś przemytu bo nie tyle co nie korzystam możliwości ale jak w tym przypadku poniosę koszty na serwis i jeśli stać na drogi sprzęt to i na inne elementy również ważne powinno stać oczywiście rozsądnie.
Podobnie można powiedzieć w kwestii bi-wiringu i bi-ampingu po to taki sprzęt sie kupuje że by to wykorzystać a nie że jest bo jest ale tez nie przesadzając jeśli nie ma sensu. Czy pomysł na tego typu przewód Melodika MDC2415 (2x4mm2+2x1,5mm2) na frontowe kolumny będzie odpowiedni a tylne se odpuścić i po staremu zostawić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...