Skocz do zawartości

Głośniki do denon oma 720 ae metal


ToTameALand

Recommended Posts

Hehe i dobrze, jakby mieli coś podkręcać i przeszkadzać, tu trzeba się samemu się skupić. icon_wink.gif
Jasne że elektromarket to nie pokój w salonie, jednak jak posłuchasz obecnych tam Jbl studio 280 , jak również jak przypuszczam Cantonów gle, jakiś Klipschy, Wharfadeli to będziesz miał uczciwą skalę porównawczą między nimi, bo w takich samych trudnych warunkach i z tą samą muzyką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Panowie mam dylemat - znalazłem w cenie nieznacznie wyższej od Cantona GLE 496 wyższy model - Cantona CHRONO 509.2 DC, niestety jest praktycznie niedostępny do odsłuchu, kupowałbym trochę w ciemno. Czy jest on zbliżony brzmieniowo do 496, czy to inna para kaloszy?

Zainteresował mnie też model KLIPSCH RF 62 II, słyszałem że jest bardzo dynamiczny, świetny do metalu. Mogę go odsłuchać w pewnej odległości od miejsca zamieszkania i za opłatą (zwracaną po ew. zakupie). Czy jest szansa, że ten model będzie dobrze współpracował z PMA 720 AE?
Jakbyście go scharakteryzowali?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze spróbować zestawienia z którymś z współczesnych modeli kanadyjskiego Paradigm.
Kiedyś miałem ten piec, ale cena paczek Studio 20 szybko wspięła się wtedy z ~1990 na 3900 co zszokowało mnie.
Odpuściłem i firmę i dystrybutora (Kocio w Wawie)
Mam teraz co innego, ale ten piec miło wspominam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, by ten dynamiczny dźwięk Klipscha nie stał się szybko zbyt męczący. Ale spróbuj oczywiście, posłuchaj. Jeśli możesz oddać, gdyby Ci się nie spodobały, to żal byłoby nie spróbować.
Moim zdaniem nie są to jednak zbyt wyrafinowane kolumny. Ale z drugiej strony, może nie szukasz tego w dźwięku?

Canton o których piszesz są na pewno lepsze. O ile jedne od drugich, to nie wiem, bo nie porównywałem obydwu modeli.
Ale ten wyższy powinien być słyszalnie lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam szanownych forumowiczów i pozdrawiam. Jako, że temat dotyczy Denona PMA 720AE nie chciałem zakładać nowego wątku i poproszę o porady, uwagi w kwestii sprecyzowania wyboru kolumn do tego wzmacniacza. Po długotrwałej lekturze forum wybór padł na STX FS 250N, Magnat Quantum 675 , Monitor Audio BX5. Jednak biorę również pod uwagę Tonsil Maestro II 180, MAGNAT Monitor Supreme 2002 i Tonsil FENIX III. Pokój ma ok 15 metrów ale w perspektywie będzie ponad 20. Muzyka głównie instrumentalna (Vangelis, Vanessa Mae, David Garrett) trochę powagi i rocka w stylu Nightwish. Zależy mi wyraźnym brzmieniu poszczególnych instrumentów oraz usłyszeniu ciszy tam gdzie ona jest a to chyba najtrudniejszy warunek przy tak niskiej kwocie(2000pln) . Ma to być rozwiązanie budżetowe więc skłaniałbym się ku tańszym kolumnom. Niemniej rozważę wszelkie sugestie pod warunkiem nie przekroczenia 2000pln za komplet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chodzi Ci bardziej o ciszę w głośnikach, czy o tzw. czarne tło pomiędzy instrumentami, na scenie stereo.
Rzeczywiście to drugie trudno uzyskać w takim budżecie.
A ciszę w momentach gdy nic nie gra można uzyskać ze wzmacniacza, który nie podaje przydźwięku na kolumny albo szukać kolumn o niższej skuteczności.

Które kolumny wybrać, to oczywiście zależy od Twoich preferencji brzmieniowych. Czy lubisz dźwięk bardziej jasny, ostry, twardy, chłodny, czy też ciemniejszy, łagodniejszy, miększy, ocieplony itp.. ?

Rzecz jasna najlepszy stosunek jakość/cena uzyskasz kupując kolumny używane. Moim zdaniem na większość nowych w tym przedziale cenowym szkoda pieniędzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat temu miałem amplituner Radmora z Altusami 140 i 100 i wydaje mi się, że czasami mocno było słychać górne pasmo a bas chwilami dudnił ale byłem młody i mi to pasowało. Teraz wolałbym aby bas był ciepły, nieco miękki a środek wyraźny. Z tą ciszą, przyznaję, mocno przesadziłem. Od paru dni próbuję się umówić na odsłuch STX FS 250N i Magnat Quantum 675, które są faworytami, na w/w wzmacniaczu. Ale mimo wszystko jestem ciekaw opinii ludzi mądrzejszych ode mnie, zwłaszcza, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc raczej posłuchaj, bo stx fs250 są kolumnami często określanymi jako mdłe i nijakie. Należałoby tu raczej napisać grającymi liniowo i dla osoby która wie czego chce. Przy nich quantum675 może jawić się jako skrajnie inny typ brzmienia.
Nie napisałeś niestety nic o wielkości pokoju i budżecie( pewnie z 2tys), nowe kolumny czy używane, jednak też sugerowałbym posłuchać z monitor audio bx5, lub 6 czy innych kolumn jakie napotkasz, ale grających bardziej twardo, detalicznie.
Prawda jest taka że to co dla kogoś jest miekkie i nieagresywnie brzmiące dla innego będzie ostre i twarde, choć z opisem altusów się zgodzę. Każdy ma swój gust brzmienia, potrzeby, indywidualną akustykę w pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet bardzo mały bo max.2000pln zdecydowanie skłaniam się ku nowym kolumnom. Obecnie pokój jest mały niecałe 15 m2 ale w perspektywie będzie ponad 20 dlatego brałem pod uwagę stx i quantum 675. Jednak za Waszymi radami i informacjami jakie znalazłem w sieci monitor audio bx stały się faworytami. Teraz zdecydowanie przed zakupem będę prosił o odsłuch bez względu na wybór. Z samych danych quatum 675 na moje obecne warunki są raczej na wyrost, jak sądzę. A co do stx, to stx 200 pewnie mają podobny "charakter" jak stx 250?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej 675 nie są na wyrost to nie są jakieś duże kolumny,choć większe ciut od MA bx5, a relacja cena do jakości jest dobra.

Na wspomniane wcześniej magnat supreme szkoda czasu jak lubisz cieple brzmienie to prędzej już Wharfadele diamond 230, Indiana line tesi, choć wolę model nota, czy jak masz miejsca Audio pro avanto fs20.Tonsil maestro, zwłaszcza fenix to suchotniki , chcialeś od tego uciec chyba, jak lubisz dynamicznie twardo i z górą to dwie klady lepsze są Melodika bl 40, czy tańsze yamaha ns 150,160.
Warto wyszukać na aukcjach jakiś nowych, ale używanych bywają dali lektor, quantumy, monitor audio i inne oferowane. aktualnie w salonach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za poświęconą uwagę. Po odsłuchaniu polecanych przez Was sprzętów będę wiedział co wybrać, chyba, że natrafię na coś jeszcze co wzbudzi zainteresowanie. Trochę mam kłopot z Monitorami ale dam radę. Diamond V3 niestety przekraczają mój budżet który niestety jest bardzo sztywny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wielkie dzięki za poświęconą uwagę. Po odsłuchaniu polecanych przez Was sprzętów będę wiedział co wybrać, chyba, że natrafię na coś jeszcze co wzbudzi zainteresowanie. Trochę mam kłopot z Monitorami ale dam radę. Diamond V3 niestety przekraczają mój budżet który niestety jest bardzo sztywny.



Co do zakupu nowych kolumn to najpierw posłuchaj, sprawdź kto ma je w ofercie i zadzwoń/wyślij maila z zapytaniem lub propozycją ceny (nie pomijaj firmy, która umożliwiła odsłuch - to tak z czystej przyzwoitości). Z tymi akurat towarami jest tak, że nie należy przyjmować ceny podanej w ofercie za ostateczną. Diamond V3 np. powinieneś bez problemu kupić za 1800zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchałem, można by powiedzieć, niemalże na skrajnych rodzajach muzyki: Mozart. pop i odrobina rocka. Bez żadnych podbić. Jak dla mnie powaga pięknie zabrzmiała na STX-ach ale do rocka zdecydowanie wybrałbym Quantum675. Skrajnie różne kolumny. To oczywiście, moja subiektywna opinia. Nie sądziłem, że aż tak bardzo będą się różnić brzmieniowo. Przy okazji innego klienta posłuchałem też Tonsil chyba feniks chyba podobnie grały jak quantum jednak bas nie był taki głęboki i wszechobecny. Z monitorami się nie udało ale jak poprosiłem o Melodiki BL30... usłyszałem Melodiki BL40 i to było to icon_smile.gif . Niestety poza budżetem icon_sad.gif . Ale zbliża się sylwester, Nowy Rok! Dostałem troszkę rabatu, kilka złoty od żonci i cieszę ucho siedząc na kanapie naprzeciw Naszych Melodik. Bardzo dziękuję Wszystkim którzy poświęcili swój czas na ten wątek. I bezkrytycznie podeszli do laika w tej dziedzinie. Życzę wszystkim, z nadchodzącym Nowym Rokiem, wymarzonego sprzętu, nowych i niezapomnianych wrażeń dźwiękowych. A przede wszystkim spokoju i życzliwości wokół Siebie bo to chyba najtrudniej... Jednym słowem NAJLEPSZEGO!!!!!! Pozdrawiam Sebastian.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...