Skocz do zawartości

Co potrzebuje- zestaw stereo+ projektor+ internet -brak kabli


MarcinL

Recommended Posts

Witam,
Jestem na etapie wykańczania mieszkania i chcę zaprojektować sprzęt audio-video w salonie.
Bardzo zależy mi na minimalnej ilości kabli w końcu mamy WI-FI icon_smile.gif
Tak więc do rzeczy.
Nie oglądam telewizji w klasycznym tego słowa znaczeniu czyli Trudne Sprawy i inne Pamiętniki z Wakacji. W związku z tym odpada kwestia tunera TV i podłączania anteny.
Czasami zdarzy mi się obejrzeć jakiś film wieczorem ale stosunkowo rzadko no ale mimo wszystko wypadało by mieć w domu jakiś "duży ekran". Stąd pomysł na projektor podwieszony pod sufitem i rozsuwany ekran.
Na co dzień słucham bardzo dużo muzyki, głównie z internetu ewentualnie pliki na dysku. Dla tego przydał by się jakiś budżetowy zestaw stereo.
W mieszkaniu będzie działał mini serwer plików na którym będę przechowywał filmy/muzykę.
Do uzupełnienia całości brakuje tylko możliwości odtwarzania muzyki/filmów przy pomocy laptopa lub tabletu.

Tyle wiem na dzień dzisiejszy.
Pytanie do was: Jak to zrobić najsensowniej ?
Bardzo nie chciał bym ciągnąć kabla od projektora na suficie do zestawu stereo więc przydała by się jakaś transmisja bezprzewodowa.
Do tego bardzo bym chciał móc odtwarzać multimedia przy pomocy komputera... również bezprzewodowo.
Odtwarzanie muzyki nie powinno wiązać się z uruchamianiem projektora chyba, że inaczej się nie da.
Do tego dochodzi jeszcze zewnętrzny dysk/serwer który jest tylko dodatkiem i bez niego się obejdę (mam już pomysł jak to zrobić).

Przewidywany budżet: 6000 max 7000 zł

Bardzo dziękuje za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że mamy wifi nie oznacza że to jakieś super rozwiązanie dla każdego i w każdej sytuacji. Kabli i tak nie unikniesz.
Tak jak piszesz, że ,, wypada mieć ekran rozsuwany,, ale czy jest Tobie konieczny?
Lepiej stosować konkretne rozwiązania dla swoich własnych potrzeb, a nie mody, tak odebrałem ten wpis jako gloryfikację ,, wszystkiego na pliku tableta z wifi i bth,, icon_wink.gif
Tak skupiłeś się na atrakcyjności tego rozwiązania, że nie napisałeś o najważnejszych sprawach jak :
metrażu( pewnie sporo jak Wifi konieczne ), potem piszesz w dziale kino domowe, ale piszesz tzw. ,, budżetowy zestaw stereo'', icon_rolleyes.gif jaki np. dźwięk lubisz ?
Jakie zestawy dotychczas cię zainteresowały w sklepie, lub o jakich czytałeś , a może nie czytasz bo prasa i książki to też taki bzdetne źródło wiedzy jak tv? Sorry, ale też może Ci ktoś napisać nie mam netu, Tidala, Spotify bo nie słucham rapu, disco, hiphopu, piosenki biesiadnej.
Może warto najpierw wybrać sprzęt audio, czyli kolumny i wzmacniacz/amplituner, a sprawy wizualne filmy/komputer/projektor zostawić na drugie danie?
Przy takiej kwocie można kupić zestaw gdzie włączanie komputera by posłuchać muzyki jest zbędne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...