Skocz do zawartości

Szukam zestawu do słuchania muzyki ze Spotify


lolexd

Recommended Posts

Witam,

na początku zaznaczę, że w sprawach audio jestem laikiem i proszę o nie wyśmiewanie moich pomysłów. Poszukuję zestawu audio do słuchania muzyki ze spotify. Przeczytałem, że istnieje możliwość zakupu amplitunera z wbudowaną aplikajcą spotify (np. yamaha), jednak w poszukiwaniu oszczędniejszej wersji opowiadałbym się za wykorzystaniem w systemie telefonu (iphone 6) i puszczania spotify z niego - wtedy możliwe połączenia to bluetooth i jack. Jak wspominałem - jestem w tym nowy i amplituner jest dla mnie "rzeczą zbędną", która tylko pochłania pieniądze (całe życie na głośnikach komputerowych 5.1 logitech), toteż chciałbym zachować jakieś rozsądne proporcje, aby cena głośników nie stanowiła 15% całej ceny zestawu.

Zanim zagościłem na forum, rozglądałem się za porządnym zestawem kina domowego/głośników komputerowych. Najpoważniej potraktowałem Edifier s760d (ok. 2300), jednak wolałbym 2.1, do tego ich design wygląda - mimo solidnego wykonania - tandetnie. Mocno zastanawiałem się także nad Creative T6 Series II Bluettoth, teoretycznie najlepsze głośniki od Creative (1600zł, 2.1), jednak po ilości opinii oraz informacji w internecie na ich temat można stwierdzić, że są pewnego rodzaju niewypałem. Mocno zastanawiałem się także nad nową serią Bose Soundtouch 30, jednak przy teście w salonie Bose byłem mocno niezadowolony.


Zestaw ma grać w salonie 5mx5m, jako że jest to blok, nigdy nie będą grały z pełną mocą (dlatego też odpada edifier). Słucham głównie rocka, chociaż też lubię jak czasami uderzy bas;). Budżet to ok. 2500, +- 500zł, jednak wolałbym - icon_biggrin.gif Nie mam problemu z tym, aby zakupić sprzęt używany.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od napisania postu rozglądałem się za potencjalnym zestawem. Z amplitunerów mających wbudowanego spotify znalazłem jakąś yamahę, jakoś rn-301, cena to 1300, ew są dostępne też jakieś denony od 1500. Jest to ta droższa wersja, biorąc pod uwagę że być może uda się znaleźć amplituner z samym bluetooth - wtedy trochę taniej. Z głośników.. najbardziej rozsądne wydają się Dali Zensor 3. Zwróciłem też uwagę na trochę droższe, ale za to z fantastycznym designem "686 S2 Bowers & Wilkins" - ok. 1000zł/sztukę (budżet elastyczny). Idąc tym tropem, na allegro można znaleźć Zensor 5 w cenie 1150/sztukę.. Czy mógłby mi ktoś ocenić b&w i porównać zensory 3 z 5 ? już sam nie wiem co jest lepszym wyborem .. powiedzmy że 3500 to jest taka górna górna granica, której nie przekroczę.



Dorzucam to co znalazłem na allergo:
CANTON CHRONO 502 (na allegro komplet powystawowych 1400)
CANTON CHRONO 502.2 (na allegro komplet nowych 2100)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przeczytałem, że istnieje możliwość zakupu amplitunera z wbudowaną aplikajcą spotify (np. yamaha), jednak w poszukiwaniu oszczędniejszej wersji opowiadałbym się za wykorzystaniem w systemie telefonu (iphone 6) i puszczania spotify z niego - wtedy możliwe połączenia to bluetooth i jack. Jak wspominałem - jestem w tym nowy i amplituner jest dla mnie "rzeczą zbędną", która tylko pochłania pieniądze


Chyba więc jednak amplituner rzeczą zbędną nie jest w Twoim przypadku, no bo ileś razy napisałeś, że chcesz słuchać radia sieciowego i serwisów muzycznych icon_wink.gif
Kupno każdego sprzętu pochłania pieniądze, w przypadku takich sieciowych amplitunerów stereo jak wspomniana Yamaha rn 301, RN500, RN602, Onkyo tx8130, tx8150 i tak dużo mniejsze niż kupno oddzielnie odtwarzacza sieciowego nawet popularnych marek Pioneer N30/N50, Denon DNP 720/730, Marantz NA6005 i potem oczywiście wzmacniacza.

Co do kolumn widzę że preferujesz przypadkowo, lub nie, detaliczne brzmienie ( również ampli yamaha ) tylko w 25m kw bardziej pasują kolumny podłogowe. Jak podstawkowe to raczej większe niż chrono 502, może 503, choć Dali 3 są dobra propozycją, no ale do podstawkowych kolumn musiałbyś dokupić jeszcze stojaki .
Z podłogowych kolumn dobrze grających i mieszczących się jakoś w budżecie i które możesz posłuchać prawie wszędzie Monitor audio bx5, Melodika BL40, Indiana line nota 550, ciut większe Magnat quantum 675, Qacoustic 2050i, Canton gle 476. Lub jakieś używane, ale świeże wtedy będzie taniej, lub lepszej klasy kolumna .

Cytat

Czy mógłby mi ktoś ocenić b&w i porównać zensory 3 z 5 ?


3 jako takie, są ciekawą propozycją wśród monitorów, według mnie bardziej niż 5 wśród swojej grupy, czyli średnich podłogówek. 3 zbudowane są na bazie większego głośnika z 7mek. Mając wybrać 3 lub 5 do pokoju mniejszego niż Twój wybrałbym 3, ale do 25m wybrałbym podłogowe, ale raczej innej serii lub marki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Rozwjrzałem się dzisiaj trochę po sklepach i sprzedający polecił mi do mojego pomieszczenia kolumny podłogowe. W sumie jak zobaczyłem zensory 3 to też zacząłem powątpiwać w to, czy dadzą radę. Obecnie stanąłem przed dylematem: canton gle 476 czy dali zensor 5. Cantony słyszałem, były ok, zensorów 5 nie słyszałem. Mogę je dostać w podobnej cenie. Na pytanie sprzedającego które by polecił, powiedział że zensory 5 mają bardziej barwny dźwięk. Co o tym myślicie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze taką opcję:
Zwykły wzmacniacz + Raspberry Pi z dedykowanym DACkiem. Takie rozwiązanie daje duuużo większe możliwości, ale jest też z nim trochę więcej zachodu.
Tutaj masz przykładowy zestaw:
Raspberry Pi
Dedykowany DAC
Do tego trzeba jeszcze zasilacz USB i kartę pamięci (opcjonalnie obudowę).

DAC w zależności od budżetu można kupić lepszy lub gorszy. Dodatkowo masz możliwość słuchania muzyki z dysku, radia internetowego, spotify, tidal (w jakości CD) i wiele innych. Sam korzystam z Raspberry Pi i mogę z czystym sumieniem polecić, za niewielki pieniądze można złożyć sobie na prawdę przyzwoity streamer sterowany telefonem/tabletem lub PCtem.

Dodam jeszcze, że jakość dźwięku z takiego rozwiązania jest nieporównywalnie lepsza od przesyłu z iphona po bluetooth icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...