Skocz do zawartości

Kolumny Stereo używane 4000-6000 zł


InsideTheReactor

Recommended Posts

Witam kolegów,
Pozdrawiam z Krakowa.

Swoją przygodę z audio zacząłem już jakiś czas temu. O ile w niższym budżecie wiem czego się spodziewałem o tyle w droższych systemach chciałbym zasięgnąć nieco porad.
Otóż:
Muzyki jakiej słucham to w zasadzie wszystko: klasyka (rzadziej), elektroniczna, pop, rock, jazz. Nie słuchał metalu czy Hip Hopu.
Pomieszczenie ma ok. 30 metrów kwadratowych, siedzę po krótszym boku, obecnie do kolumn jest około 3 metrów.
Obecnie gram na: NAD 356 BEE, Arcam rDAC i Tannoy Revolution DC6T.

W tym pułapie słuchałem parę rozwiązań: Dali Ikon 6 Mk2, Zensor 7, Canton Chrono, Vento, Ergo, parę JBL Klipschów QAcoustic, Quadrali itp. w budziecie nowych do 4000 zł. Były leosze i gorsze strony kolumn, jednak żądne nie na tyle aby wymienić z obecnie posiadanych.

Pomyślałem więc o używanych. Dlaczego taka rozpiętość cenowa? Z tych które słuchałem obecnie nie zawsze kolumny 2 krotnie droższe grały dwukrotnie lepiej stąd taka rozpiętość. Jeśli warto mogę dać 6000 zł.

Kolumny przed zakupem chciałbym posłuchać jednak, wierze że koledzy, bardziej doświadczeni, znają jakieś perełki ogólnie mniej dostępne i moga zaproponować coś ciekawego.

Wstępnie myślałem o:
Tannoy Precision 6.4 mój faworyt
Sonus Faber Venere 2.5 - słuchałem już
B&W CM 10
Akkus V3
Harpia Acoustic Amstaff
Heco Celan GT 702

Bardzo dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Spróbuj poszukać używanych Canton Reference 7DC. Moze uda ci się znaleźć w cenie do 6 tys. Albo dołożyć jeszcze 2 i kupić nowe. W tej cenie raczej trudno o lepiej grające podłogowce. Ich cena przed wyjściem nowszych konstrukcji utrzymywała sie na poziomie 12 - 15tys. Sama cena o czymś świadczy natomiast z odsłuchów wiem ze są na pewno warte każdej wydanej złotówki!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

InsideTheReactor łatwiej byłoby coś Ci doradzić jeśli podał byś przyczyny dla których chcesz zmienić sprzęt tzn. co Ci się w Twoim "systemie" audio nie podoba i co chciałbyś osiągnąć zmieniając np. kolumny. Osobiście myślę, że nie tyko ja, ale wielu forumowiczów raczej nie miała do czynienia z konfiguracją którą Ty posiadasz, więc dla wszystkich będzie lepiej jak coś więcej na ten temat napiszesz.

Serdecznie pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...