Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestawu stereo do 3 tysięcy zł


deryk

Recommended Posts

Dobry,

Rzadko kiedy tworzę posty na forach, aby się czegoś dowiedzieć raczej czytam wątki już założone. Jednak w temacie sprzętu stereo zależy mi aby nie popełnić strasznego babola i wolę zapytać mądrzejszych.

Do rzeczy:
-Budżet jakim dysponuje to kwota 3000 zł.,
-sprzęt może być nowy jak również używany (nie boje się używek i nawet je preferuje), może to być sprzęt starej daty, bez pilota i innych bajerów,
-chciałbym sprzęt stereo z przeznaczeniem do słuchania muzyki, oczywiście dobrze gdybym miał możliwość podłączenia TV/dvd jeżeli zajdzie taka potrzeba, co by dźwięk poszedł z kolumn. Generalnie docelowo chciałbym taki zestaw: wzmacniacz/amplituner+CD+gramofon+Radio(jeżeli wybiorę sam wzmacniacz)+kolumny chyba podłogowe. Gramofon i CD mógłbym dokupić z czasem, na początku chce się skupić na wzmacniaczu/amplitunerze i kolumnach.
-pokój w jakim to będzie stało jest póki co niewiadomą, szukam mieszkania więc nie jestem w stanie przewidzieć co się trafi - ale podejrzewam że salon nie będzie większy niż 20 m2,
-słucham muzyki przede wszystkim gitarowej, w tym czasem ciężkiego rocka, czasem rzeczy lżejsze. Zakres jest spory, Coldplay, Radiohead, Metallica, Coma i inne Irony Maideny icon_smile.gif . ale zdarzają się też rzeczy zupełnie inne, jak Jessie Ware, Sade.

Chciałbym aby to zabrzmiało ciepło i selektywnie. Lubie minimalizm więc jeżeli będzie również dobrze wyglądało to super - ale to już nie jest jakimś wyznacznikiem w wyborze sprzętu.

Nie oczekuje od nikogo że podacie mi gotowe linki do aukcji itp, raczej proszę o porady czego szukać a czego się wystrzegać, czy wziąć amplituner czy lepiej wzmacniacz biorąc pod uwagę gramofon w przyszłości. Będę wdzięczny jeżeli podacie przykładowe produkty godne uwagi bo ja nawet teraz nie wiem od czego zacząć.

To chyba na początek wszystko, mam nadzieje że podałem wszystkie istotne informacje.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
na pewno zapraszam na odsłuchy, gdyż w podanym przez Ciebie budżecie można złożyć naprawdę ciekawy system. Na pewno bardzo ciekawą opcją byłby wzmacniacz NAD C326 BEE połączony z kolumnami Pylon Audio Pearl 25 lub troszeczkę drożej, ale znacznie lepiej z Audio Pro Black Diamond V3. To zestawy wyceniane na około 3000 zł., które są w stanie zapewnić Ci bardzo dobry dźwięk i dużą niezawodność.

Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza jestem do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Piotrek123 - dzięki za informację, kwota 4200 jest jednak za wysoka, a nie sądze żeby sprzedawca zszedł z ceny aż do 3 tys. zapisałem sobie i poczytam o tym sprzęcie.
@ Q21 - na pewno chciałbym osłuchać sprzęt zanim dokonam zakupu. Ale do Pabianic mam trochę km, ale w sumie czemu nie icon_smile.gif
Co do Twojej propozycji wzmacniacza, z tego co czytam nie ma wyjścia PHONO (albo źle czytam), a nie ukrywam że zależy mi na gramofonie w przyszłości i tak sobie myślę że fajnie gdyby takowe wejście było już dostępne w jednym urządzeniu. No chyba że to słabe rozwiązanie i lepiej aby gramofon był wpięty oddzielnie w przedwzmacniacz.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C326 BEE nie ma wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego, w praktyce jednak większość tych wbudowanych przedwzmacniaczy jest bardzo kiepskiej klasy (odpowiedniki za kilkadziesiąt zł.), tak więc jak będziesz dobierał w przyszłości gramofon, warto zwrócić uwagę na klasę przedwzmacniacza. Wiele osób kompletnie bagatelizuje właśnie przedwzmacniacza gramofonowy, moim zdaniem natomiast przy sprawnym i dobrze ustawionym gramofonie, wkładce, ramieniu, ponad 50% jakości brzmienia zależy właśnie od przedwzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o amplitunerze kina domowego? czy o wzmacniaczu z wbudowanym tunerem radiowym? - obie wersje odradzam icon_wink.gif
Ja bym Cię jednak zachęcał do poszukania wzmacniacza Musical Fidelity Elektra E100 lub E10.
E 100 w UK czy Niemczech bywa do kupienia za ok 1000 - 1200 z przesyłką. U nas nieco drożej. E10 nieco taniej oczywiście. Oba warte kupienia, E100 nieco mocniejszy, może być sterowany pilotem i ładniejszy wizualnie. E10 odrobinę słabszy,ciut mniej przestrzennie grający ale też pięknie icon_smile.gif (miałem oba, teraz mam E100).
Oba dają możliwość podpięcia gramofonu (całkiem przyzwoity przedwzmacniacz w środku) oraz jeszcze pięciu źródeł więc wszystko przez nie może grać (u mnie cyfra+, gramofon,magnetofon, tuner radiowy, dvd i cd ). Poza tym kupę kasy zostało by i na resztę sprzętu.

Edit: tu masz E11 MUSICAL
Wygląda jak E10, jest odrobinę mocniejszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na niedrogi i dobry Onkyo TX-8020 w cenie 999 zł. To solidny amplituner bez funkcji sieciowych. Alternatywą są amplitunery Yamaha R-S300 czy R-S500.
Z mojej jednak strony sugerowałbym właśnie Onkyo, które moim zdaniem wypada najlepiej w kwestii stosunku cena/jakość i wykonanie.

Zapraszam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle złego, co raczej mało dobrego. Na ogół amplitunery stereo w takiej samej cenie jak wzmacniacze stereo grają gorzej.
I jest ich mniejszy wybór.
A jak ktoś chce posłuchać radia, to bardzo fajne tunery można kupić już od kilkudziesięciu zł.
Ale jak chcesz amplituner, to kto Ci zabroni? Nie są takie złe. Ale czy o to Ci chodzi, by nie grało tak źle, albo grało dobrze, skoro może grać świetnie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być trochę ciepła - to polecam Advance Acoustic (MAP105 w bdb stanie to koszt około tysiąca złotych, +/- 100zł)

Jak więcej ciepła to lampowy wzmacniacz (ale skoro metal i techno - to powinien być mocny, czyli nie zmieści się w kwocie jaką przeznaczasz na zakup).
Taniej od mocnej lampy będzie jeśli zastanowisz się nad wzmacniaczem hybrydowym (tranzystorowe końcówki mocy + lampowy przedwzmacniacz).

Inna możliwość: odtwarzacz CD z lampą na wyjściu pod tranzystorowy wzmacniacz (lub amplituner).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...