Skocz do zawartości

Amplituner z dab+ lub internet spotify + glosniki


azbeston

Recommended Posts

Witam

Mam do nagłośnienia pokój 30 m2. Głównie filmy z TV plus radio.

Musi Mieć:
+ Musi być niski mniej niż 9,5 cm (musi wejść do wnęki na magnetowid, jedyne miejsce gdzie nie zagląda 9miesieczny syn, który uszkodził obecny sprzęt)
+ Musi mieć radio FM

Powinien mieć:
+ radio DAB+
albo radio internetowe lub spotify

Głośniki, zależy mi na dobrym basie


Do tej pory rozważałem Denon D-F109DAB ( amplituner + DAB+)
Marantz mcr 511 (lub 510) z bluetooth, radiem internetowym spotify , bez DAB

Głośniki CANTON GLE 420

Słuchałem ich i bas mi sie podobał

Co najlepiej wybrać jeśli chodzi o dźwięk. Budżet do 3k max (wolałbym mniej)

Dzięki za rady.





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
wybór amplitunera Denon DRA-F109 DAB+ jest jak najbardziej sensowny, szczególnie przy ograniczeniu wysokości, po prostu nie ma innych, lepszych opcji. Natomiast mam duże wątpliwości, czy kolumny Canton GLE 420 będą w stanie prawidłowo nagłośnić Twoje pomieszczenie. Jest to w końcu aż 30m2.
Moja propozycja to wybór konstrukcji podłogowej. Dobrym rozwiązaniem będą np. polskie kolumny Pylon Audio Pearl 25. W 3000 zł. możesz zmieścić się u nas w bardzo dobrym zestawie, zbudowanym na bazie Denon DRA-F109 DAB+ oraz kolumn podłogowych Audio Pro Black Diamond V3, które poza dynamicznym brzmieniem, są bardzo atrakcyjne wizualnie (czarny lub biały lakier piano).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla klubowicza jestem do dyspozycji. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz

A co myślisz o Marantz mcr 511, wiem , że nie ma radia FM, ale przyciąga mnie możliwość słuchania wielu stacji internetowych (które zazierają w sobie radia w eterze) i wbudowane spotify. Mieści się też w szafkę. Czy będzie grał gorzej niż Denon

Co do głośników to musza "wejść" na meble na górę, bo syn uczy się chodzić i nie wróżę podłogowym nic dobrego.

Dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner DAB odpuściłbym - W tym formacie (systemie?) nadaje tylko Polskie Radio, z ograniczonym zasięgiem

https://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Audio...rowego_w_Polsce

http://www.polskieradio.pl/240,Cyfrowe-rad...yfryzacja-radia

i co najważniejsze, z mocno ograniczoną jakością nadawania. Chwilowo nie mogę znaleźć informacji nt. kompresji w DAB, ale pamiętam, że nie była to jakaś zabijająca jakość - na pewno gorsza od 128 kbps.

Z kolei słuchanie radia poprzez streamy internetowe bardzo zależy od danej stacji. Polskie Radio 3 praktycznie nie nadaje się do słuchania. Dwójka też. Komercyjna sieczka (Zetki, Eski itd.) różnie, ale też nie są zabijające.

Jeśli więc dużo słuchasz radia, obstawiłbym jednak w miarę porządny tuner FM z dobrą anteną (lub porządnym kawałkiem miedzianego drutu).

Co do nauki chodzenia - to pewnie zależy od temperamentu dziecka. Nam się jakoś "siłą perswazji" udało naszą przekonać, że tu nie wolno. Nie zmienia to faktu, że mam zdjęcie (akurat miałem aparat pod ręką) jak dziecko ma rączkę włożoną w bas refleks prawie po samo ramię icon_smile.gif.

Ale to był odosbniony przypadek. Nie wiem jak bardzo chcesz ryzykować, ale myślę, że dziecku da się wytłumaczyć, żeby nie dotykało zabawek Tatusia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
brzmieniowo Denon DRA-F109 i Marantz MCR511 to podobna klasa, może nawet z delikatnym plusem dla Marantz. Oczywiście funkcjonalność sieciowa daje znacznie większe możliwości, mamy do dyspozycji setki stacji radiowych oraz usługi streamingowe.
Co do kolumn, to szukałbym raczej modeli o bardziej miękkiej, gęstej charakterystyce oraz możliwie największej mocy (duże pomieszczenie). Dobrze sprawdziłyby się Dali Zensor 3, ewentualnie z trochę tańszych propozycji Indiana Line Tesi 260.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...