Skocz do zawartości

Pioneer 830 i Jamo s626 ew 628


Basia

Recommended Posts

Witam serdecznie,
jestem tu nowa, więc najpierw się przywitam : witam wszystkich :)!!

A teraz zapytam, o rzecz która mnie ostatnio mocno frapuje: co sądzicie o kupnie zestawu, o którym mowa w temacie?

Bardzo chciałabym kupić zestaw do pokoju 20m, na którym mogłabym zarówno słuchać muzyki, jak i byłby zestawem kina domowego.
Widziałam w sklepie zestaw o którym mowa w temacie i podobał mi się wizualnie (białe głośniki i srebrny amplituner), ale też słuchałam na nim muzyki i brzmiało całkiem fajnie, tylko, że było to na dużej hali, a nie w małym pokoju odsłuchowym. Więc podejrzewam, że może być różnica. Pozostałe rzeczy, jak różne wejścia, radio i inne bajery ma, więc tu spełniałoby moje wymagania.

Nie znam się zbyt dobrze, na sprzęcie, ale czytałam co nie co, nawet tu był artykuł o kolumnach jamo 628, więc się zastanawiam jak złożyć, żeby było dobrze:).
No i zastanawiam się czy w tej cenie (maksymalnie do 4 tysięcy) byłby to dobry zakup. Będę wdzięczna za pomoc, ewentualnie jakieś modyfikacje lub propozycje, bo chcę, żeby mi długo i dobrze służył:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli dźwięk Ci się podobał to w domu będzie tylko lepiej. Mniejsze pomieszczenia powodują lepszą odczuwalność basu.

Czy sprzet ma byćtylk odo muzyki czy także do kina?

Jeśli chcesz rownierz co jakiś czas skorzystać w kina domowego:
to po prostu nie przepłacaj:
http://allegro.pl/yamaha-rx-v479-jamo-s606...5818541080.html
Ewentualnie kwestia wyższego modelu amplitunera. Głośniki też mogą być białe. A elektronika Srebrna
http://allegro.pl/jamo-s606-hcs3-zestaw-ko...5818541878.html

Jeśli 80 % to stereo to polecam jednak inne rozwiązanie:
http://allegro.pl/yamaha-as-501-dali-zenso...5811556909.html

Da Ci to dużo lepsze wrażenia odsłuchowe. Kolumny po prostu lepsze. Także w białym kolorze.
Ewentualnie sieciowy RN 500 (jęsli lubisz radio internetowe, korzystasz z DLNA i Spotify )

W razie pytań lub wycen zapraszam



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
w kwocie do 4000 zł. myślę, że możesz zakupić zdecydowanie lepszy system, szczególnie jeśli będziesz go wykorzystywać także do odsłuchu muzyki. Najlepszym przykładem niech będzie konfiguracja, oparta na amplitunerze Yamaha RX-V479 oraz zestawie kolumn Audio Pro Avanto HTS 5.0. To lepszy amplituner i znacznie lepsze kolumny, które idealnie sprawdzą się w kinie domowym oraz raczej dynamicznych gatunkach muzycznych. Jeśli natomiast słuchasz muzyki spokojniejszej, spójrz na zestaw kolumn Indiana Line Nota 555.
Jeśli natomiast chciałbyś pozostać przy Jamo, to do Twojego salonu proponuję model Jamo S 626 HCS.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.
Zamierzam w równym stopniu używać tego sprzętu do słuchania muzyki jak i jako kino domowe.

Oby dwie propozycje dotyczą amplitunera yamaha. Czy to oznacza, ze te amplitunery są lepsze niż pioneer, w tej klasie cenowej?

Jeśli chodzi o zestaw Yamaha RX-V479 z kolumnami Audio Pro Avanto HTS 5.0. to jest prawie 5000, więc znacznie przekracza mój budżet.Optymalnie byłoby znaleźć coś w okolicach 3, ew. 3,5 bo jeszcze muszę wszystkie kable kupić
Jeśli chodzi o te Jamo 606 musiałabym je przesłuchać. Na zdjęciu wyglądają całkiem ok.

Może mielibyście jeszcze jakieś inne propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...