Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xetras

Płyty (testowe,CD, winyle) ponadprzeciętnie zrealizowane

Recommended Posts

Witam.
Będąc na stoisku HFiM w Sobieskim na AVSh niestety nie udało mi się nabyć tego:
sklep.hi-fi.com.pl/pl/plyta-testowa-hi-fi-i-muzyka.html

Niestety - ostatnie 7 egz. za szybko się sprzedało. Mi się nie udało - z kosztami wysyłki trochę to nieopłacalne, kiedy w sklepie się zamawia.
Widocznie kilka innych osób też tak uznało :(
Ja niestety nie mam zamiennika potrzebnego mi do oceny reprodukcji przez słuchawki, zgodności faz, zrównoważenia tonalnego, rozciągnięcia pasma.
Może ktoś już nie potrzebuje tej całej szumo techniki.
Chętnie tę płytę odkupię (z opisem).

Aha- żeby temat był rozwojowy - zamierzam konsultować się w sprawie bieżących i archiwalnych rejestracji (zarówno krążków do słuchania jak i zapisu koncertów, zestawów klipów do piosenek), które cechuje wyraźnie lepsze ( Waszym zdaniem ) brzmienie.
Takie, które nadają się i do wielokrotnego słuchania i do testowania.
Czyli smakowania :)
Polecam się na przyszłość.

PS. No.1
Kolejny techniczny sampler:

Płyta testowa audio
Dodatek do Elektronika Plus 1/2003

Zawartość: 68 śladów (sygnałów testowych), projekty audio AVT, Vellemana, artykuły
Część audio:
-poziomy odniesienia (5-krotnie)
-szum różowy szerokopasmowy -stereo, lewy, prawy, w fazie, w przeciw-, [niskie, niższe średnie, średnie, wyższe średnie, wysokie]
-szumy tercjowe [20,25,31,40,50,63,80,itd.., 4k,5,6,8,10,12.5,16,20]
-tony sinusowe [20,50,100, ..., 12k,16,20]
-ton sinusowy przestrajany 20Hz~20kHz
-szumy wielokanałowe [multikino]
-instrumenty perkusyjne

Tak jak audiogram obnaża laryngologicznie urazy, ubytki, niedostatki słuchu, tak przy wpinaniu nowego elementu w tor można posłużyć się tym samplerem.
Warto znać pion i poziom nawet jeśli całe życie muzyczne melomana zawiera się swobodnie pomiędzy tymi teoretycznymi skrajnościami.
Wkrótce "best of chesky jazz and more audiophile tests/volume 2" Chesky JD68 tylko jak znajdę czas na kolejny odsłuch po 20paru latach.
Dawno jej nie włączałem, ale warta tego, żeby o niej wspomnieć jako o samplerze testowym.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować