Skocz do zawartości

pierwszy zestaw stereo! doradzcie! ;)


dawid_rac

Recommended Posts

Witam wszystkich:) Planuję skompletować zestaw stereo do domu, kolumny podłogowe, wzmacniacz, karta dźwiękowa? ( całość będzie podpięta pod komputer). Jak na razie na ten cel mogę przeznaczyć około 2500zł. Zachęcony tym pomyśłem przegładałem fora i wpadłem na recenzję kolumn polskiej firmy "pylon audio pearl 25", opinie i recenzje jak najbardziej pozytywne, ktoś ma, sluchal ich? Za tydzień będę jechał na odsłuch, wtedy napiszę coś więcej:) koszt 1499zl. Karte dzwiekowa do komputera, czy coś innego? Tu także znalazłem polecany produkt "audiotrak prodigy hd2 advance de", opinie raczej pozytywne. Na wzmacniaczach nie znam się kompletnie, więc tu prośba do Was o dobrnie jakis modeli.. lubie cieplą muzykę, z miękkim basem i wyrazistym wokalem:) Dziekuję za każdą pomoc:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie najlepszą pomocą będzie jak przeczytasz zakładkę pierwsze posty http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Bo na razie z wpisu niewiele wynika, ani co najlepiej kupić, ani co już masz i gdzie, jaki sprzęt brzmieniowo Ci się podoba.


Cytat

wpadłem na recenzję kolumn polskiej firmy "pylon audio pearl 25", opinie i recenzje jak najbardziej pozytywne,


Pozytywne opinie od ludzi wynikają w bardzo dużej mierze z tego, że kupowali te kolumny często bez porównywania z innymi, a mówiąc wprost nawet bez słuchania, czyli w ciemno. Piszą że są zadowoleni i jest dobrze, ale punktu odniesienia i jakiejś minimalnie obiektywnej oceny w tym nie ma.
Owszem są ciekawym wyrobem z ok 1500-1600zł, ale nie jedynym i nie wybitnym, ani uniwersalnym.
Czy kupowanie tych kolumn jest najlepszym rozwiązaniem, to już musisz ocenić posłuchać sam, jest kilka innych modeli.
I bardzo ważna rzecz 25 brzmią specyficznie - jak każde inne kolumny, więc z nie każdym wzmacniaczem będą Ci pasować.
Miękko i ciepło grają te kolumny same z siebie, średnica też jest nieco ciepła, natomiast brakuje im nieco góry, detalu i kontroli. Raczej wzmacniacz szybki z podkreśloną górą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
kolumny Pylon Audio Pearl to bardzo dobra konstrukcja, jednak abyś mógł wykorzystać jej potencjał, musisz dobrać odpowiedni wzmacniacz. Jeśli będziesz korzystał z komputera jako źródła dźwięku, proponuję skupić się przede wszystkim na możliwie najlepszym wyborze wzmacniacza i połączenia z kolumnami oraz dobrać dedykowany przetwornik USB DAC.

Aby jednak zaproponować konkretne rozwiązania, podaj proszę więcej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Korzystając z porady, dopiszę kilka słów.. wiec, środki to około 2500zł, kolumny preferowałbym nowe, reszta sprzętu może być używana. Sprzęt będzie umieszczony w pokoju 24m kw i będzie on podłączony pod komputer, razem z telewizorem tworzac "kino" domowe. Najczęściej słucham rocka, smoth jazzu i muzyki akustycznej.

pearl 25 to moja propozycja(w piątek najprawdopodobniej pojadę ich posłuchać) , chętnie obejrze inne, jeśli ktoś coś zaproponuje:)
Usb dac to lepszy wybór od karty dzwiękowej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno używek w tym budżecie ma sens, jednak mniej ryzykowne jest kupno uźywanych kolumn, bo mają dziesiątki razy mniej elementów które mogą byç uszkdzone, czy można w trakcie uszkodzić, niż wzmacniacz.
Minus jest taki z uźywanymi kolumnami, że czasami ludkom niechce się jechać by posłuchać, a nie zna się ich brzmienia, czy brzmienia marki.
Używany wzmacniacz to mniejsze ryzyko, że dźwiękowo nie trafisz.
Co do kolumn to jasne że posłuchaj też innych , a nie tylko pearl25 icon_smile.gif co to za sklep, nie napisałeś gdzie mieszkasz. Jakie są kolumny zbliżone ceną do pearli możesz sprawdzić sam np. Indiana line nota 550, yamaha ns f150, ns555, monitor audio mr4, lub bx5 itd. Jak droższe to można negocjowaćicon_smile.gif

Co do daca, lub karty. Lepsza karta dźwiękowa ( lub graficzna) przywołuje mi na myśl komputer stacjonarny, bo w laptop kolejnej nie upchniesz?icon_smile.gif więc masz stacjonarkę, czy laptop. Jak laptop to dac. Jak stacjonarka to jak chcesz, plus listwasieciowa filtrująca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer mam stacjonarny, dlatego pomyślałem o jakieś lepszej karcie dźwiękowej.
W piątek jade na odsłuchy do sklepu w Gliwicach (audioexpert) , przeglądając ofertę sklepu wybrałem zestawy mieszczące się w moim budżecie, ktore sa warte uwagi/odsluchu, a ktore od razu odrzucić? Pearl 25, pylon topaz 20, Kef C5, TAGA HARMONY TAV 906F v.3, TAGA HARMONY TAV-606 SE v.3, Tonsil Maestro S , Tonsil Maestro II 180 . A może znacie jakis inny dobrze zaopatrzony sklep w woj. Ślaskim? Dziekuje za pomoc, to bedą moje pierwsze odsłuchy, więc mam nadzieję, że będzie to miłe doznanie;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...