Skocz do zawartości

Prośba o dobranie sprzętu za 3000-3500 zł (amp+głośniki)


Łukasz27

Recommended Posts

Witam,
wiem że jest tutaj wielu doskonałych fachowców i znawców sprzętu hi-fi i chciałbym zasięgnąć rady takowych osób.
Wracając do sedna mojego wątku. Planuje w najbliższym czasie kupić co by ładnie zagrało w moim mieszkaniu icon_smile.gif
Zacznę od tego iż nie jestem audiofilem i moja wiedza na temat sprzętu jest mała. Kwotę jaką mam do dyspozycji to 3000-3500 zł ewentualnie z malutkim hakiem. Zależało by mi na amplitunerze stereo i dwóch kolumnach. Byłem już bliski kupienia Harman Kardona 3700 + głośniki JBL ES80 ale o głośnikach przeczytałem nie zbyt pochlebne opinie.
Preferował bym sprzęt nowy a jeśli chodzi o głośniki to raczej podłogowe.
A teraz moje preferencje do czego i gdzie przyszły sprzęt bedzie służył :

-Muzyka rozrywkowa (pop,dance,rock)
-pomieszczenie (aktualnie pokój jest mały bo ok. 15 m2 ale chciałbym sprzęt wykorzystać w przyszłym większym pomieszczeniu)
-zależało by mi także aby muzykę można było odsłuchiwać na tym amplitunerze z laptopa (np.youtube itp.)

Bardzo będę wdzięczny za wszystkie sugestie. Wiem że pojawią się głosy że wszystko zależy od gustu danego słuchacza ale nie mam możliwości odsłuchania różnych modeli. Będzie to raczej zakup internetowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dobrze że tego nie zrobiłeś. !!

Twoje preferencje, oczekiwania i budżet wskazują na to że powinieneś mocno rozważyć zestaw:

Yamaha RN 500 + Magnat Quantum 677.

Bardzo często polecany sprzedawany przez nas zestaw.

Powiedział bym bardziej że Quantymy mają najlepszy stosunek jakości do ceny.

http://allegro.pl/yamaha-r-n-500-gwarancja...5811524433.html
http://allegro.pl/magnat-quantum-677-nowe-...5826847200.html


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście czytając recenzje ten amplituner wydaję się dla mnie lepszą opcją i wizualnie także dużo ładniejszy od Harman Kardona 3700.
Co do kolumn,to mają bardzo dobre opinie i wezmę je poważnie pod uwagę ale co by Pan powiedział na takie kolumny,oczywiście patrząc na moje oczekiwania które wcześniej wymieniłem. Tutaj budżet troszkę przekroczymy ale bardzo proszę się do nich odnieść.
-Klipsch R-26F
-JBL Studio 270
-Monitor audio BX6
-Boston Acoustics A250

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

co by Pan powiedział na takie kolumny,oczywiście patrząc na moje oczekiwania które wcześniej wymieniłem.


W sumie wymieniłeś jako wskaźnik tylko fakt słuchania rocka i popu, czyli tak jak jakieś z 60% słuchaczy, którzy to słuchają go na skrajnie różnie brzmiących kolumnach i są zadowoleni. Innych oczekiwań co do brzmienia nie zauważyłem.

Cytat

Wiem że pojawią się głosy że wszystko zależy od gustu danego słuchacza ale nie mam możliwości odsłuchania różnych modeli. Będzie to raczej zakup internetowy.


Bo taka prawda, danej muzyki można słuchać w różny sposób, preferować różny jego charakter brzmienia. Czy zakup internetowy wyklucza wcześniejszy odsłuch, raczej nie. Myślę też że nawet przeczytanie opisu testu i brzmienia tych propozycji da Ci znać że grają one trochę inaczej.
JBl i Klipsch w połączeniu z Yamahą dadzą dźwięk mocno podkręcony na skrajach pasma, nico techniczny, chłodny w średnicy. Boston ma nieco inna prezentację, lepiej wypełnioną w średnicy, nieco delikatniejszą w górze. Co do MA BX6 to ciężko powiedzieć, bo mam wrażenie że więcej pochlebnych opinii mają oczko mniejsze bx5, niż czasem bx6, co nie zmienia faktu że grają mniej konturowo i agresywnie od dwu pierwszych pozycji.
Myślę że w kwocie jaką masz na kolumny ok.2000zł spokojnie można znaleźć jeszcze parę i lepszych, a może lepiej powiedzieć trafniejszych dla ciebie propozycji. Co powiesz na udane np. Melodika bl40, STX electrino 250, wspomniany Magnat quantum 675/677, czy popularne Yamaha ns555, Wharfedale diamond 230, Jamo Concert c 95 itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za zainteresowanie się tematem i wyczerpującą odpowiedź,prawdę mówiąc przyprawiłeś mnie o ból głowy tak wiele propozycji przedstawiłeś.
Tak więc tak jak wspomniałem mają służyć głownie do muzyki (pop,dance,rock) czyli można powiedzieć wszystko po trochu. Oczywiście będą one także podpięte pod telewizor i chodzi mi o odtwarzanie muzyki z laptopa i tu od razu kolejne pytanie do Ciebie,co sądzisz o tym amplitunerze który zaproponował w poście S4HOME ? I jeśli mielibyśmy się opierać o ten amplituner Yamaha RN 500 to które z tych końcowych wydają Ci się najrozsądniejsze. Zdaję sobie sprawę że i tak przeskok bede miał olbrzmi bo teraz muzyka gra mi bezpośrednio z laptopa icon_wink.gif
Powiem Ci szczerze że posłuchać nie posłucham także kieruję sie tutaj Twoją opinią i opiniami innych użytkowników. Ale chyba najbardziej te Magnaty quantum 677 (czy jest duża różnica kiędzy 675 a 677) lub Wharfedale diamond 230. Podobają mi się także wizualnie obie te konstrukcje. A jak myślisz które bedą miały przyjemniejszy dla ucha bas ? Nie chodzi mi tu absolutnie o jakieś "łubdu" tylko przyejemny dla ucha niski bas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro grasz z laptopa to przeskok byłby już duży na mini wieży, decydując się na tą niezłą sieciową yamahę stereo i kolumny jak wyżej, to nie przeskok. To już inny świat, gdzie jesteś w stanie obcować z muzyką, czuć instrumenty, klimat, potęgę i subtelności instrumentów. Do yamahy chyba lepiej coś z mocniej i cieplej grającym dołem i średnicą, wspomniane magnaty quantum677, MA bx6, yamaha ns555, z kolumn pół nr mniejszych bardziej pasujących w ten metraż np. Melodika bl40(niski twardy bas), magnat quantum 675( basu sporo, ale nadal dobrze prowadzony), wharfedale diamond230(ciepły nieco miękki bas). Co ja bym wybrał to w tej chwili nie ważne, jednak co do połączenia yamahy rn 500 z klipsch, czy jbl byłbym bardzo ostrożny. Tu już melodika bl40 i yamaha ns555 pokażą sporą konturowość , detale i szybkość. Zaś 675,677 quantum mogą być tu optymanie dobrym wyborem, bezpiecznym brzmieniowo.
Czytałeś może testy tych kolumn/marek w zakładce testy, lub gdzieś indziej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o MA bx6 i magnaty quantum677 czytałem sporo,natomiast wspomnianą yamahę ns555 zabiorę się zaraz. I oczywiście poszukam jeszcze więcej recenzji na temat magnatów 677 i MA bx6. Myślę że coś z tych dwóch typów wybiorę skoro mówisz że będą pasowały do tego amplitunera. Oczywiście jak tylko coś kupię to napisz jak wrażenia,choć to jeszcze pewnie pare dni upłynie zanim te cuda zagrają u mnie w pokoju icon_wink.gif Póki co jeszcze raz Ci dziękuje za pomoc i sugestię. Dobrze że są osoby jak Ty które bezinteresownie służą pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Ty jestem początkujący w kwestii sprzętu, ale słuchałem tych kolumn wczoraj i nie zauważyłem tam ciepłego brzmienia (chociaż może mam inną definicję tego określenia). Magnaty grały bardzo fajnie, dynamicznie, z wykopem. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bardzo mi się podobały. Porównywałem je głównie z droższymi kolumnami Canton gle 496, ma br 6, bx 6, melodika bl 40, dali zensor 7. Magnaty prócz Cantonów podobały mi się najbardziej, ale dużo zależy też od wzmaka i preferencji brzmieniowych. Ja akurat szukałem głośników pod metal. Zalecam Ci odsłuch - wcześniej też kupiłem sprzęt w ciemno, kierując się opiniami a potem tego żałowałem. Ponadto - czy aby na pewno zależy Ci na ampli - jeżeli sprzęt ma służyć wyłącznie odtwarzaniu muzyki, wzmacniacz w tej samej cenie zagra lepiej. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale chyba najbardziej te Magnaty quantum 677 (czy jest duża różnica kiędzy 675 a 677)


Różnica jest niewielka. Polega na tym że w 675 górny głośnik robi to co w 677 oba, powyżej i poniżej głośnika wysokotonowego. W konstrukcji 3-drożnej (677) potrzebna była dodatkowa komora dla głośnika średniotonowego i z tego powodu kolumna jest wyższa. Różnica w cenie też nie jest duża.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki bardzo. Myślę że już decyzja została podjęta i wybór padł na 677.

Cytat

...Ponadto - czy aby na pewno zależy Ci na ampli - jeżeli sprzęt ma służyć wyłącznie odtwarzaniu muzyki, wzmacniacz w tej samej cenie zagra lepiej.



Co masz na myśli pisząc amplituner w tej samej cenie ? Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha teraz rozumiem ale myślę że zostanę przy amplitunerze nawet ze względu na to że jest tam wbudowane radio.
A Ty już sprzęcik kupiłeś czy jeszcze masz wątpliwości ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przepraszam za offtop:
@jacek75 uważasz, że wspomniane Magnaty Quantum 677 grają ciepło?


Są gdzieś pomiędzy, napewno nie są techniczne i zimne, mają dobre nasycenie, w średnicy i basie. Można wskazać kilka modeli chłodnej grających, techniczniej i precyzyjnej jak i cieplejszych, miękkich. Oczywiście przymiotniki jak zimny, miękki, ciepły, twardy to cechy, nie wady. Brzmienie wzmacniacza też ważne, choć wpływ kolumn jest bardziej dominujący
.
Łukasz27 yamaha rn 500 ma radio www( tys. stacji) i odczyt plików z usb , po co tu łączyć z pc? Wpinasz pendriva 64gb i grasz ze swoją muzą, słuchasz radia, a że masz też wejście coaxial, optic możesz użyć odtwarzacza dvd, bluray do płyt CD. Wtedy odtwarzacz dvd będzie tylko jako transport-napęd płyty, a dźwięk przetworzy wewnętrzny DAC w yamasze. Jednak używany odtwarzacz cd za 200 zl warto kupić.
Możeszteż połączyć pc z rn500 po usb, pominiesz kulawą kartę komputera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem Jacek ale czasem zdarzy się tak że przesłuchujesz sobie jakąś nutę w laptopie np. na youtube i chciałbyś aby bezpośrednio poleciała przez amplituner. I stąd to moje pytanie czy mogę to jakoś bezprzewodowo zrobić ?
A Jacku jeszcze jedno,żeby radio internetowe wystartowało z amplitunera to chyba musi być też jakoś sieciowo do internetu podłączone ? Wiem że moje pytania mogą Cię śmieszyć ale tak jak wspominałem na początku moja wiedza w tym temacie jest malutka. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowo tu musiałbyś dokupić do niej moduł wifi( ponoć niekoniecznie yamahy) i zrobić w domu jakąś opcję serwera.
Podobnie z opcją bth, odbiorniki są nawet niedrogie na allegro(choć sporo to kiepskie transmitery do auta) .
Wbudowane opcje ,, bezkablowe ,, mają modele yamaha rn602, onkyo tx8150.

Jak lubisz szybko wpiąć by posłuchać na szybko to dobrze mieć kabelek ,, 2rca na minijack,, na stałe wpięty z tyłu do wzmacniacza a minijck wpinasz do smartfona, czy laptopa i już. Sprawa rozbija się czy często słuchasz z yt, czy jedank raz na ruski rok, bo masz swoje pliki, płyty itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem - już raz kupiłem w ciemno a potem żałowałem. Teraz się jeszcze nie zdecydowałem, czeka mnie jeszcze kilka odsłuchów. Tak de facto krótkie sklepowe odsłuchy też nie pozwalają ze 100% pewnością stwierdzić, czy dany sprzęt okaże się odpowiedni/najlepszy z branych pod uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...