Skocz do zawartości

Prośba o dobranie sprzętu za 3000-3500 zł (amp+głośniki)


Łukasz27

Recommended Posts

No więc właśnie,tu masz sporą racje. W sali odsłuchowej mogą zagrać cudownie a w naszych czterech ścianach może być zupełnie inaczej dlatego też zaufam opinią ludzi posiadających te głośniki. Kupić nie kupiłem ale już wstępnie zamówiłem sprzęcik,także jeszcze trochę i zagra u mnie w pokoju icon_wink.gif Zdecydowałem się na tą Yamahę RN 500 i kolumny Magnat Quantum 677. A jakie są opinie na temat firmy Magnat ? To też firma z takich półek jak Harman Kardon, Denon, Klipsch itp ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stawiasz dość kuriozalną tezę (masz prawo) ja też mam prawo napisać, że według mnie jest kuriozalna i nie logiczna. Może zabolała, bo była prawdziwa, bo obnażała brak logiki, ale złośliwa nie była.
Magnat dobra firma, należy oddzielić jakieś historie z samochodowymi głośnikami i subwooferami z logo pieska z minionej epoki, plus z obecnymi modelami pokroju supreme z udanymi modelami kolumn z klasycznego stereo. Choć wewnętrzna konkurencja z kraju Angeli wybiega czasem bardziej do przodu , w droższe modele i odważniejsze konstrukcje.
Chyba dla firm audio romansowanie z car-audio nie wychodzi wizerunkowo zawsze na dobre. Trochę jak firma Pioneer, trochę car-radyjko, trochę tv, trochę sprzęt stereo, kino i jest różnie. A według mnie quantum ma ogólnie dobry stosunek jakości wykonania, dźwięku do ceny.

Jak już je postawisz w domu to w quantumach jest ponoć spora różnica w brzmieniu pomiędzy podpięciem kabli głośnikowych pod zaciski high, względem sekcji low. Pisali o tym klubowicze, ku swemu zaskoczeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat logicznego myślenia już nie będziemy dyskutować.
Czyli sugerujesz aby ich posłuchać na oba sposoby i wybrać dla swojego ucha ten bardziej odpowiadający.
Jacek bo widzę że Ty wiedze masz sporą,napisz mi coś więcej na temat podpięcia tego amplitunera do internetu. Dzisiaj czytałem że jest takie urządzonko jak overmax soundbox czyli myślę że to taki odpowiednik Yamahy 10 YWA. I z tego co doczytałem to mogę go podpiąć do amplitunera przez wejście optyczne czy też mini cinch i połączyć się przez Wi-Fi z netem. A powiedz jeśli podłączyłbym domowy router kablem sieciowym do amplitunera to także przez Wi-Fi mógłbym się połączyć w laptopem ?
Bo ciągle męczy mnie ta muzyka z internetu czy też filmy z neta. A na amplituner z wbudowanym Wi-Fi już kasiorki nie wykombinuje,a jest to różnica około 400 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem ogólnie "sieciowy " czy internetowy jeśli chodzi o sprzęt audio. Natomiast jest tu na forum kilka osób z dużą wiedzą które widać w domu mają różne ciekawe konfiguracje serwerów i itp. które są pewnie dla Ciebie ciekawe.
Może napisz temat o odpowiednim tytule i ktoś się odezwie z czasem, bo na początku i tak będziesz cieszył się z innych aspektów nowego stereo, wiec nie pali się .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam,
Tak jak napisałem w moim poście,podzielę się opinią sprzętu który zakupiłem,
Więc decyzja padła na amplituner Yamaha r-n500. Muszę na wstępie napisać że był to słuszny wybór. Jeśli chodzi o moje wymagania i oczekiwania do czego ma służyć ten amplituner to myślę że strzał w przysłowiową dziesiątkę. A więc odtwarzanie dźwięku z laptopa( tutaj zastosowałem kabel 2xRCA-miniJack, obawiałem się o jakość dźwięku bo jest to aż 8 metrów kabla a zupełnie szczerze piszę że jest w pełni satysfakcjonujący. Telewizor z amplitunerem połączony kablem optycznym (niska pólka kabla) dźwięk także ok. I duży plus za wbudowane radio internetowe w tym amplitunerze,rewelacyjna sprawa i każdy znajdzie tam muzykę dla siebie. Sam wygląd zewnętrzny amplituner także super,bez "cukierkowatych" przycisków i pokręteł, zachowany stateczny, klasyczny wygląd. Ale oczywiście to kwestia gustu.
Jeśli chodzi o głośniki Magnat Quantum 677,to rzeczywiście przeskok z muzyki w głośnikach z laptopa to tak jakbyśmy się znaleźli na innej planecie. Piękny czysty i wyrazisty dźwięk,amplituner pozwala doskonale dopasować tony wysokie jak i niskie. Bas ciepły i dobrze brzmiący i można go doskonale dopasować do konkretnych utworów jakie słuchamy. Mam wrażenie że w tych głośnikach najlepszą robotę robi wokal i słuchając niektórych piosenek człowiek czuje się jakby był na koncercie icon_wink.gif Sam wygląd kolumn również bardzo efektowny ale nie efekciarski. Klasycznie ale myślę że na czasie.
Jeśli ktoś miałby jakieś pytania czy też wątpliwości przed zakupem tego sprzętu chętnie podzielę się swoimi wrażeniami.
P.S.
Podziękowania dla sprzedawcy i reklamy tutaj nie będę robił ale dla zainteresowanych mogę namiary na tego Pana podać.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...