Skocz do zawartości

Smartfon i słuchawki z jak najbardziej neutralnym brzmieniem?


Recommended Posts

Czy wiecie coś na temat smartfonów które mają w miarę naturalne brzmienie, czyli są tworzone z myślą o dojrzałych odbiorcach. Potrzebuje też do tego jakieś pasujące słuchawki. Jeżeli istnieje coś takiego to proszę o odpowiedź.
Czy jednak smartfon to wynalazek dla młodzieży którzy lubują się w basowaniu swojego słuchu i tyle.
Limity pieniężne to około 600zł na urządzenie i 150zł słuchawki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu najwięcej zależy od słuchawek, wystarczy wejść między regały dobrze zaopatrzonego sklepu, podpiąć parenaście sztuk różnych marek i modeli by zauważyć że każde są inne . Nawet jak kosztują podobnie, więc wybór to kwestia własnego gustu. Inna sprawa to jakie słuchawki ...dokanałowe , douszne, nauszne otwarte/ zamknięte. Jak do tel to tskje 16-32ohm.
Sporo zależy też od aplikacji-programu do muzyki, są zwykłe odtwarzacze i takie z korektorami. Tutaj znalazłem test jak grają telefony http://www.dobreprogramy.pl/Najlepszy-muzy...Blog,54672.html . Co chyba nie zmienia faktu, że większy wpływ mają słuchawki, tak jak w zestawieniu sprzętu domowego też jednak rym wiodą kolumny.
Tak jak kolumny dobiera się do wzmacniacza, tak łatwiej dobierzesz słuchawki do posiadanego już telefonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zdecydowałem się dokanałowe. Chciałbym takie równo grające- bez naddatku niskich i wysokich tonów.

W sumie to zawsze stroniłem od takich wynalazków ale w końcu stwierdziłem, że jeżeli ma się ochotę to dlaczego nie? Przecież inni audiomaniacy słuchają w samochodach i jakoś żyją.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która marka słuchawek słynie z neutralnego grania?
Czy wszystkie tanie dokanałowe są tworzone dla młodzieży z wzmocnionym basem?
Poradnik na stronie sklepu bardzo często poleca markę Brainwavz, obojętnie czy zaznaczę mocny bas, czy zrównoważony. Wydaje mi się podejrzane takie polecanie jednej marki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Szukając i szukając odpowiedzi samemu doszedłem do pewnej wiedzy i odpowiem, dla kogoś na przyszłość bo szukając w Internecie często google podawało mi ten właśnie wątek. A, więc: słuchawki o brzmieniu naturalnym muszą mieć przetwornik z kotwicą zrównoważoną, nie dynamiczny.
Co do układów audio w smartfonach to z moich poszukań na neutralny dźwięk bez żadnych podbarwień stawiają marki, sony, samsung i bez żadnych kłopotów odtworzymy pliki flac. Słuchając flac na smarcie sony i CD na pianocrafcie i przełączając słuchawki pomiędzy telefonem a wzmacniaczem bardzo ciężko było mi wyłapać różnicę i wymagało to skupienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja jakiś czas temu kupowałem sobie nowy telefon ze słuchawkami oraz zależalo mi na tym dokładni co Tobie. Zdecydowałem sie na model MIcrosoft LUmia 640 oraz nie żałuję. Telefon bardzo wygodny, jakość dźwięku naprawdę wysoka . Wygodnie się wszystko słucha tak więc była to bardzo dobra inwestycja. Jeśli chciałbyś go kupić to polecam wybrać się z tym do sklepu RTV EURO AGD gdzie sam kupowałem. W sklepie mają dobre ceny oraz można wziąć sobie telefon spokojnie na raty tak wieć nie jest to dla Ciebie praktycznie żaden wydatek. Potem sobie spokojnie to wszystko spłacasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...