Skocz do zawartości

Używany interkonekt do 300zł.


Recommended Posts

Witajcie.

W związku z tym, iż mojemu taniutkiemu ale ciekawemu "Nameless Mini" coś odbija, postanowiłem koniecznie zmienić interkonekt.
Co mu odbija ? Kabel przestał grać środkiem, scena zrobiła się tak szeroka, że praktycznie to co dzieje się między głośnikami nie istnieje, tak jakby przewód stracił swoje pierwotne właściwości. Był tani, robiony w garażu, więc nie czepiam się, różnie to może być.

Aktualnie słucham na pożyczonym "Audionova Galatea" którego w przyszłym tygodniu muszę oddać. Kabel w moim systemie sprawdza się bardzo fajnie (bas odpowiednio rozciągnięty, ciepły środek, wysokie tony - w porównaniu do Namelessa mini nieco wycofane, lecz mnie to pasuje, tam przeważnie jest zbyt ostro)

Muzyki słucham na - Ruark Prelude II, Musical Fidelity E100 i Micromega Stage 6. Cena jaką jestem w stanie dać za przewód - 300zł, najlepiej używany.
Grzebałem sporo w sieci, niestety kable są odsłuchiwane na przeróżnym sprzęcie, w różnych warunkach, ludzie czasem opisują ten sam kabel w zupełnie innym świetle. Powątpiewam czasem w wartość tego typu opinii.

Najbardziej pasował by mi Van Den Hul ( tutaj akurat charakter brzmienia nie będzie wyostrzony ).

Znalazłem w sieci kilka propozycji, może ktoś z szanownego grona słuchał i da radę coś powiedzieć na temat wartości dźwiękowych danego przewodu.

1. http://allegro.pl/van-den-hul-the-name-rca...5321829583.html
2. http://allegro.pl/interconnekt-nordost-wyr...5813713435.html
3. http://allegro.pl/cable-talk-reference-2-i5817973436.html
4. http://allegro.pl/chord-crimson-vee3-1-met...5810955978.html
5. http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/47/206896.php

Ogólnie chcę ciepły środek, nie wyostrzoną górę, i dobrą kontrolę basu z odpowiednim zejściem.

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego RS75 ja bym Ci doradził inne rozwiązanie. Zakup nowego przewodu z możliwością przetestowania.
Ja tak zrobiłem i wybrałem najlepszy przewód do mojego systemu.
Sklep przysłał mi 3 przewody, które wstępnie wybrałem i miałem tydzień na odsłuchy. Wybrałem ten najlepszy i pozostałe odesłałem.
Oczywiście jest to pewna inwestycja, bo trzeba zapłacić za wszystkie przewody i czekać 2 tyg. na zwrot kasy, ale uważam że było warto.
Jakakolwiek porada na forum jest mało znacząca w porównaniu do możliwości samodzielnego przetestowania przewodów na twoim sprzęcie i w warunkach, które ten sprzęt ma stworzone.

Osobiście mogę się wypowiedzieć o CHORD CRIMSON VEE3. Przewód bardzo ciekawy, łagodny, detaliczny. Jego jedyna wada to ciepły ptysiowaty dół, przez co traci sporo informacji w dolnych rejestrach. Dlatego go nie wybrałem, choć bardzo przyjemnie go wspominam (szczególnie wokale, pełne i swobodne), przewód idealny do relaksu przy spokojnej muzyce, ale wraz ze wzrostem dynamiki dla szybszych utworów zaczynał się gubić na dole. Tak więc o kontroli basu zbyt wiele dobrego powiedzieć nie mogę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie jestem zwolennikiem zakupu kabla nowego za 300zł. Jest to moim zdaniem kwota która do mojego zestawu jest zbyt niska, nie znalazłem nic interesującego, choć pewnie jak znam życie, nawet kabel za 100zł może mi bardziej przypasować niż kabel za 500zł. Tylko znajdź tu człowieku i się męcz. Nie mam za bardzo cierpliwości do tego typu eksperymentów. Po prostu uważam, że przewód za 300zł mógł kiedyś kosztować 600-700 a to już inna półka jakościowa. To nie samochód z przebiegiem, więc wartości dźwiękowych pewnie z wiekiem za bardzo nie straci.

Co do kabla głośnikowego, aktualnie mam Hotline Blue. Tani, ale mi pasuje. Chcę w przyszłości kupić VDH CS122, czekam na jakąś sensowną ofertę w sieci. Trochę tych kabli z domu miałem, przyznam, że mam problem z wyborem. Różnice jakie wychwyciłem były minimalne, po prostu nie warte tych pieniędzy. Przez okres tygodnia słuchałem na Furutechu, nie wiem jaki model, odcinek 2X2,5m mogłem kupić za 1800zł, tyle mi oferował sprzedawca ze sklepu. Przewody były używane. Nie zrobił na mnie wrażenia, na dodatek potrzebuję 2X3m. Paradoksalnie interkonekt, jak pisałem, albo mi się zepsuł, albo mam przewrażliwiony słuch na punkcie kabla RCA. Cholera wie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Ci pisałem, ale są różne wersje CS-122. Starsza z ciemnozielonym izolatorem gra dość łagodnie, choć dźwięcznie na górze i ma świetną, pełną i soczystą średnicę. Niskie tony natomiast są dobrze kontrolowane, ale dość delikatne.
Mógłbyś te kable dać na przykład w bi-wiringu do górnych zacisków. Na dół coś z dobrymi niskimi tonami.
Inna wersja VdH CS-122 ma koszulkę koloru beżowego. I te kable grają mocniej na górze, w sposób bardziej wyrównany, bez tak ładnej już średnicy niestety ze zdecydowanie mocniej podanymi niskimi tonami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...