Skocz do zawartości

Wzmacniacz do dali 850


ktd

Recommended Posts

Witam.Zakupiłem kolumny dali 850.Mam już dość popierdziawek typu dali 505/450.. Podłaczyłem moje 850tki pod harmama hk680 i dupa zero basów,słabiutkie wysokie sprzęt gra aby grał. Kolumny ewidentnie potrzebują prądu.Czytając różne fora sugierują krella ale czy z tańszych wzmaków nic nie da się wybrać?Pan z salonu audio zaproponował mi nada 375 czy on podoła tym kolumnom?Nie chcę wywalić 4tyś w błoto.Dlatego pytam o zdanie bardziej doświadczonych userów . Dodam że wzmak nie musi być nowy.Jak ten cały krell gra ? bo jeśli tak jak pioneer a400X tylko z wieksząmocą to ja dziękuję.Lubię głębię i bas. A może jakaś koncówka mocy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witaj,
NAD C375 BEE to bardzo mocny, wydajny wzmacniacz, który poradzi sobie z prawidłowym wysterowaniem Twoich kolumn. Bardziej jednak proponowałbym rzeczywiście coś lepszego. Proponuję posłuchać trochę droższą, ale znacznie lepszą integrę Hegel H80, która w połączeniu z 850 powinna Cię w pełni usatysfakcjonować.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, u nas masz także możliwość sprawdzenia jak urządzenie zagra w Twoim systemie, tak więc nie masz ryzyka zakupu i niezadowolenia. Zapraszam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe, że nazywasz Dali 505 a szczególnie 450 "pierdziawkami", bo są to porządne i dobrze grające (w swojej cenie) kolumny.
Nie wiem co nie jest dla Ciebie "pierdziawkowate", ale zdziwiłbyś się jak potrafią zagrać właśnie 505 albo 450 z dobrym wzmacniaczem.
Właśnie z dobrym.
A kupienie takiego wzmacniacza nie jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Bo raczej kupienie zbyt słabego jakościowo i mocowo może być takim krokiem.
Dali 850 tym bardziej potrzebują dobrego wzmacniacza. A to wcale nie znaczy, że ma być jakoś brutalnie mocny, tylko zrobiony z porządnych, dobrej klasy elementów, by mieć odpowiedniej klasy brzmienie, rozdzielczość, naturalność a także dobry zasilacz, by móc w kluczowych momentach
dostarczyć odpowiednią dawkę prądu.

A tak w ogóle, to jak Ci sensownie pomóc skoro nie napisałeś nawet jak duże masz pomieszczenie, jak będą ustawione kolumny, odległości od ścian i Twojego miejsca odsłuchowego, i tak dalej. Znasz te sprawy?
Nie napisałeś także jakiej muzyki chcesz słuchać ani czegoś więcej o wymaganiach brzmieniowych, jaki dźwięk lubisz. No owszem, wspomniałeś
o basie, czyli niskich tonach. A może więcej o "głębi"? Masz na myśli głębokie niskie tony, czy głębię (wieloplanowość) sceny stereo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grają Dali 450 z dobrym wzmacniaczem mam nadzieję że się dowiem jak tylko go kupię.Ponieważ mam teraz dwie pary 450 i 850.Pomieszczenie około 30m2, kolumny stoją 70cm od ścian bocznych i 40 od tylnej.Z tym że za kolumnami jest firana (nie wiem czy to dobrze czy żle).Między kolumnami jest 1,90.Odległość od słuchacza to 5m.Słucham rocka.popu i ciut cięższego metalu.Lubię duży, mocny,głęboki bas.Dużą scenę,wysokie nie kłujące ale mają być.Na wzmacniacz chcę przeznaczyć do 4500zł.Nowy bądz używany.Proszę o jakieś rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190cm to nieco wąsko stoją, jak na sporą, a nawet dużą odległość odsłuchu. Tworzy się raczej mało szeroka i mało przejrzysta scena muzyczna, zwłaszcza z każdym metrem ponad 2,5-3 metry od kolumn. Choć już mniej podatna na to czy usiądziesz niesymetrycznie np. 20cm bardziej w lewo, czy w prawo. Kombinowałeś by usiąść trochę bliżej i dać je nieco szerzej ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, do 4,5 kzł można kupić już świetny wzmacniacz. Szczególnie używany. Wybór jest duży.
Roksan, Exposure, Musical Fidelity, Densen (pre plus power), Hegel, Electrocompaniet, NVA, Sphinx, AVM, Audionet,
Można poszukać na Allegro czy Ebayu a także na forumowych giełdach czy tu: http://www.hifi.pl/gielda/audio.php
No i oczywiście jeśli nie obawiasz się starszych wzmacniaczy, to zapytaj kolegów w wątku o Sansui o wzmacniacz tej firmy.
W takim budżecie możesz kupić taki, który "skasuje" większość tych nowszych konstrukcji. icon_biggrin.gif
Każdy zagra oczywiście inaczej, co innego pokaże, położy nacisk na inne aspekty brzmienia.

Ale rzeczywiście bez odpowiedniego ustawienia kolumn można zaprzepaścić efekt i podłączenie nawet najlepszej elektroniki może zaowocować niewspółmiernie niskim stosunkiem jakość/cena.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Witam
Również posiadam takie kolumny. Czyli Dali 850. Grają teraz z amplitunerem Akai AA-1135. Zestaw gra dość fajnie ale coś bym w nim zmienił na jakąś Integrę. W grę wchodzi tylko używany wzmacniacz. Zastanawiam się nad dwoma modelami:
http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-sa-85...5918921250.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=59383...acf77d00be2ff62
Dźwięk jaki lubię to nie za ostro więcej podstawy ale z zaznaczoną średnicą. No i dobrą przestrzenią.
Ewentualnie wymiana amplitunera na taki amplituner coś zmienia w moim zestawie:
http://allegro.pl/pioneer-sx-750-sprzedam-...5930480589.html
Czy może lepiej dołożyć trochę grosza i kupić jeden z takich wzmacniaczy:
http://allegro.pl/legendarny-wzmacniacz-sa...5944531596.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-sansui-au-790...5940282289.html

pozdrawiam
Tomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tamtym wątku zaraziłem się tą marką, mam jednak kilka pytań powiązanych również z 850'tkami, toteż pozwoliłem wtrącić się do wątku kolegi.
Który z niżej wymienionych będzie najlepiej współgrał z w/w kolumnami:
AU-G90X - 2,2kzł
AU-X701 - 2kzł czy to odpowiednia cena za ten sprzęt? jestem skłonny do kupna ale potrzebuje oceny osoby trzeciej ^^ icon_smile.gif
C2101+B2101 - 2,7kzł
AU-719 - 2kzł
Zakładam że mocy nie powinno zabraknąć żadnemu z nich. Są warte swojej ceny? Bez odniesienia ciężko obiektywnie ocenić czy sprzedawca nie zawyża ceny, tak więc uznałem, że warto spytać przed ewentualną przepłatą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
To świetnie, że granie Dali i Krella Ci się podoba. Szkoda, że tak mało napisałeś, tak lakonicznie.
Ale najważniejsze, że się odezwałeś, że jesteś zadowolony. Życzę wielu przyjemnych chwil z muzyką.
Oczywiście jeśli będziesz chciał się z nami podzielić jakimiś swoimi refleksjami na temat muzyki i audio, to z chęcią poczytamy. Na pewno ja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

podobnie ale czy wystarczająco dobrze - ciągle mam dylemat pomiędzy DALI 850 a Heco MS 900 ewentualnie 1000 (lub też odpowiedniki Aurora), podczas gdy wybór amplitunera padł na onkyo 8270. Dylemat tym większy, że Dali wygrywają cenowo i są niższe, zaś chciałbym kupić to co lepiej gra, a nie mam możliwości odsłuchu.podobnie ale czy wystarczająco dobrze - ciągle mam dylemat pomiędzy DALI 850 a Heco MS 900 ewentualnie 1000 (lub też odpowiedniki Aurora), podczas gdy wybór amplitunera padł na onkyo 8270. Dylemat tym większy, że Dali wygrywają cenowo i są niższe, zaś chciałbym kupić to co lepiej gra, a nie mam możliwości odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czang   

Skontaktuj się z kolegą @Pumpurek  powiedz jakiego dźwięk potrzebujesz i do kolumn dobierzecie odpowiedni wzmacniacz. Pan Mariusz umie doradzić, to raz, a dwa będziesz mógł odsłuchać w domu. 

1. Napisz jeszcze co będzie źródłem? 

2. Jaką masz powierzchnię pokoju?

3. Jakiej muzyki słuchasz? 

4. Jaki masz budżet na całość?? 

 

Poniżej link do kolumn. 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-dali-850-komis-audio-myslenice-8605927269

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. źródło muzyki - na początku chciałbym odtwarzać ze źródeł internetowych + USB +telewizja (chciałem to podłączyć, aby nie dublować systemów audio), w późniejszym czasie planuje dokupić jakiś odtwarzacz CD,

2. powierzchnia pokoju to około 45 m2 - 5,2 x około 8,6 m, głośniki stałyby na dłuższej ścianie w pobliżu narożnika,

3. muzyki słucham różnej od rocka po klasykę czy nawet niektóre kawałki dyskotekowe (zależności od nastroju i gości),

4. budżet jak pisałem zakładałem do około 5000 zł

dlatego kierując się różnymi wpisami na forach postawiłem na to onkyo z kolumnami Dali lub Heco o kótych pisałem wyżej. 

p.s. na sprzęcie w ogóle się nie znam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...