Skocz do zawartości

Wzmacniacz do dali 850


ktd

Recommended Posts

@czang

Kup chromecast audio, świetnie się sprawdza w serwisach streammingowych typu Tidal, Spofity, itd. 

Do tych kolumn potrzebny będzie solidny mocny wzmacniacz. Nie idź w ampli. Masz duże pomieszczenie 45 m2, więc amplitunery raczej bym unikał. Ale to moje zdanie. 

Raczej taka konfiguracja: chromecast audio + dac (wejście toslink - optyczne, wyjście 2x RCA) + kolumny głośnikowe.

Chromecast audio, to teraz trochę towar deficytowy. Więc jak nie przypasuje nie będzie problemu z odsprzedażą. I kupisz inny streammer. Póki co spróbuj chromecasta. 

Poniżej link wzmacniaczy od kolegi @Pumpurek . Wypożycz zestaw do domu (np. Dali 850 + wzmacniacz odpowiednio mocny) i sprawdź jak to w twoich warunkach akustycznych zagra.

https://allegro.pl/uzytkownik/Pumpurek/sprzet-audio-dla-domu-wzmacniacze-i-pokrewne-14?price_to=4000&order=dd&bmatch=engag-global-cl-dict43-ele-1-3-1210

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@czang

Jakie masz wyjścia z TV? 

Możesz podłączyć używając np. Takiego daca Nostromo Wolf 2

https://allegro.pl/oferta/dac-nostromo-wolf-2-wersja-rozszerzona-8460121200

Lub

Używany. Jedna z pierwszych wersji Nostromo Wolf, którą możesz upgrejdować u producenta do wyższego poziomu. 

https://m.olx.pl/oferta/nostromo-wolf-dac-CID99-IDCx2i5.html#position=2&page=1

Ja bym brał używany. Nie masz możliwości odsłuchu, ale moim zdaniem są to na tyle dobre urządzenia że kupiłbym w ciemno.

Oczywiście Ty nie musisz i absolutnie nie namawiam do takiego zakupu. 😁

Podłączenie: TV do jednego gniazda optycznego, chromecast audio do drugiego gniazda optycznego w dacu. Przewodem 2x RCA - 2x RCA od daca do wejścia liniowego do wzmacniacza. Później przełączasz selektorem wyboru źródła na dacu. W zależności czy oglądasz TV czy słuchasz muzyki. 

Polecam firmę Nostromo, jak dla mnie dużo lepsze daci od CA dac magic 100 w przedziale cenowym do 1000 zł. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast audio, załatwi sprawę.

Gdybyś chciał używać TV, filmy netflix, YouTube itp. To możesz rozważyć zakup chromecast 3 lub ultra. Mam też chromecast 3. Całkiem dobra jakość odtwarzanej muzyki. Sterowanie ze smartfona. Chromecasta podłączamy przez gniazdo HDMI. Z TV po optyku lub koaksjalu do daca. Zasilanie chromecasta do gniazda USB w tv. 

Ultra daje możliwość korzystania z przeglądarki chrome na ekranie tv. I filmy w jakości 4K. Jak to działa nie wiem. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kolumn poradzicie bo muszę podjąć decyzję najpóźniej do jutra, amplituner onkyo 8270 zostaje ale rozpatruję jednak używane kolumny a wiec 

- dali 850 od kolegi z Myślenic 

lub

- Heco MS 1000 z komisu audio za Zgorzelca

proszę o poradę bo jedne z tych kolumn kupię bez odsłuchu

Co do opcji sieciowych to 1 Ender dzięki za poradę ale to trochę dla takiego laika jak ja skomplikowane. Po zakupie kolumn sprawdzę ten ampli - jeśli faktycznie będzie niedosyt mocy to wówczas go zwrócę i zrobie to tak jak mi Ty proponujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czang przedstawie Ci pokrótce jak sprawa wygląda.

Dali 850 to wyższej klasy kolumny od Heco Music Style 1000 i tutaj nie podlega to dyskusji. Tylko tak się składa co jest normą, że takie kolumny aby pokazały pełnie swoich możliwości muszą zostać zasilone odpowiednim dla nich wzmacniaczem. Raz , że musi być całkiem dobra wydajność, a dwa dobra jakość dźwięku. Z takim Onkyo 8270 to oczywiście zagra, no bo czemu by nie , ale jakość uzyskanego dźwięku będzie niezbyt dobra - raz poprzez niezbyt dobrą wydajność tego urządzenia , a dwa właśnie przez jakość dźwięku... Nie ma co się oszukiwać.

Paradoksalnie lepszą jakość dźwięku możesz tu uzyskać poprzez połączenia tego amplitunera z Heco Music Style 1000, choć i tak moim zdaniem do tych kolumn i takiego metrażu by się przydało coś bardziej wydajnego.

Jeżeli zależy Ci na jakości dźwięku w czasie przyszłym to Dali 850 to bardzo rozwojowe kolumny i z dobrym zasilaniem pokażą wiele. Ale tu trzeba wydać więcej na używany wzmacniacz niż koszt takiego nowego amplitunera Onkyo co kupiłeś. Do tego dochodzi jeszcze Twój gust brzmieniowy {nie gatunkowy} i dobieranie wzmacniacza co może okazać się dość karkołomne, szczególnie dla amatora w audio.

Jeżeli natomiast lepsza jakość dźwięku nie jest dla Ciebie aż tak ważnym priorytetem i bez bardziej karkołomnego dobierania elektroniki to zakup kolumn Heco MS 1000 jest bardziej optymalny i ekonomiczny.  Póki co mogły by grac z Twoim amplitunerem, ale i tak w niedalekiej przyszłości bym podłączył pod nie coś lepszego. Plus jest taki , że nie będziesz musiał wydawać takiej kwoty na lepszą elektronikę jak w przypadku Dali.

Jeśli chodzi natomiast o Twoje gusta muzyczne to obie kolumny potrafią je odtworzyć dobrze.

Mam nadzieję, że to Ci rozświetliło trochę sprawę ;)

Swoją drogą, nie wiem dlaczego uparłeś się na ten amplituner, szczególnie jak wcześniej już dostałeś odpowiednią radę:

5 godzin temu, 1Ender napisał:

Do tych kolumn potrzebny będzie solidny mocny wzmacniacz. Nie idź w ampli. Masz duże pomieszczenie 45 m2, więc amplitunery raczej bym unikał. Ale to moje zdanie.

Ale nie ma tego złego ... Jak zakupisz kolumny to możesz sprawdzić jak zagra i jeżeli był kupiony ze sklepu to masz zawsze 14 dni na zwrot ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One grają dosyć neutralnie , ale w kierunku ciepła, dosyć miękko, dynamicznie.

Z oferty Pumpurka można by spróbować z:

Jolida JD 1501

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-hybrydowy-jolida-jd1501-odsluch-8502461991

Nad Master M3 ;)

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-nad-master-m3-komis-myslenice-8634227241

Oczywiście to inne charaktery brzmienia i inna klasa, autor by musiał odsłuchać oczywiście. Na temat zbliżonego doboru odpowiedniego wzmacniacza nie można nic wytypować bo nie wiadomo jaki dźwięk preferuje autor, jego barwę itd.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mordor12

 

dziekuję za opinię, lecz teraz to mam już w głowie istny mętlik. Po pierwsze chciałbym aby to dobrze grało. Dlatego mógłbym się skłonić do zakupu wzmacniacza (ewentualnie ten pierwszy, bo cena drugiego to trochę kosmos). Po drugie jednak (jako, ze nie znam się na sprzęcie) za cholerę nie mogę zrozumieć jego wyższości nad amplitunerem, który jak wynika z opisu ma na wyjściu moc 160W na kanał a ten proponowany wzmacniacz tylko 100W. Pewnie jakiś inny parametr o tej lepszej wydajności mówi ale jak widać dla mnie to czarna magia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z @Pumpurek , poproś o wysłanie wzmacniacza i kolumn. Porównasz sobie z ampli i sam zdecydujesz co dla Ciebie lepiej gra. Wzmacniacz czy amplituner. Posłuchasz i podejmiesz decyzję. I taki wariant zostawisz.

@mordor12  wyjaśni 😁 że moc mocy nie równa. Chodzi o wydajność prądową. 

Pozdrawiam 

PS. Pamiętaj o kablach. 😁

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czang napisał:

Po drugie jednak (jako, ze nie znam się na sprzęcie) za cholerę nie mogę zrozumieć jego wyższości nad amplitunerem, który jak wynika z opisu ma na wyjściu moc 160W na kanał a ten proponowany wzmacniacz tylko 100W. Pewnie jakiś inny parametr o tej lepszej wydajności mówi ale jak widać dla mnie to czarna magia.

Waty watom nierówne niestety ;)

Ważne jest ile mocy oddają przy niższej impedancji głośników, jaki jest maksymalny pobór prądu, jakich rozmiarów jest zastosowane trafo, jakie kondensatory w torze zasilania...

Uwaga !!!

Akurat ta wersja Jolidy co ma Pumpurek w sprzedaży może nie nadawać się do tych Dali 850.

Ja słuchałem nowszej wersji JD 1501 BRC, która jest przystosowana do dużych obciążeń. Wersja JD 1501 (ta u Pumpurka) jak się okazuje według danych technicznych obsługuje kolumny o impedancji min. 8 ohm, Co prawda, może je dobrze napędzić bo sekcje zasilania ma bardzo dobrą, ale bez sprawdzenia bym nie ryzykował.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pumpurek polecił mi jeden z tych wzmacniaczy do kolumn Dali 850:

1. NAD C355be

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-nad-c355bee-z-pilotem-myslenice-7972767082

2. ROKSAN Kandy

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-roksan-kandy-ka-1mkiii-myslenice-8564133305dzięki za podpowiedź, telewizor przy okazji też wymieniam - jestem w trakcie wyboru, tak więc wyjścia z niego jeszcze nie są znane :)). 

co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan jest świetny, miałem Roksana z innej serii Caspian MK I. Grał szybko, bardzo energicznie z wykopem. Świetna kontrola niskich tonów. Basy mocne, krótkie. Genialny środek pasma i góra. Wysokie szczegółowe, bez kłócia. Świetna stereofonia. Wzmacniacz godny polecenia, ale uwaga, K1 nie słuchałem. 

I teraz jeżeli K1 gra trochę cieplej od Caspiana to nie zawahałbym się go kupić. Mocy będzie pod dostatkiem. Powinien bez problemu wysterować Dali 850. Koniecznie odsłuchaj!!! 

Natomiast wzmacniaczy Nada nie znam. Mam tylko odtwarzacz CD Nada i uważam że gra bardzo dobrze. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeśli kupię i spodoba się konfiguracja - to pozostanie kwestia połączenia z telewizorem:

1Ender napisałeś:

"Gdybyś chciał używać TV, filmy netflix, YouTube itp. To możesz rozważyć zakup chromecast 3 lub ultra. Mam też chromecast 3. Całkiem dobra jakość odtwarzanej muzyki. Sterowanie ze smartfona. Chromecasta podłączamy przez gniazdo HDMI. Z TV po optyku lub koaksjalu do daca. Zasilanie chromecasta do gniazda USB w tv. 

Ultra daje możliwość korzystania z przeglądarki chrome na ekranie tv. I filmy w jakości 4K. Jak to działa nie wiem"

a jakby do konfiguracji multimedialnej dodać jeszcze jedna funkcję, którą posiadał zakładany pierwotnie amplituner - a mianowicie radio? czy wówczas propozycja zestawu byłaby podobna - uzupełniona przez coś jeszcze, czy zupełnie inna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w dziale "audiofile dyskutują"  klub chromecast audio. Ja radia nie słucham. U mnie muzyka idzie z Tidala poprzez chromecast do daca po optyku. 

Trochę drożej masz malina z daciem, ewentualnie jest taki klocek Hama dit2000  około 400 zł gdzie masz radio + radio internetowe, chwalone na naszym forum. 

https://allegro.pl/oferta/tuner-cyfrowy-hi-fi-hama-dit2000-dab-dab-fm-net-8177196651

Może jeszcze Yamaha wxd 10 około 600 zł. ale nie wiem jak z aktualizacjami softu i radiem internetowym. 

Generalnie wybrałbym tylko chromecast audio lub 3, ewentualnie do tego Hama dit 2000. 

Chyba, że padną inne propozycje. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast 3 lub ultra podłączasz do TV 1) hdmi (obraz i dźwięk) 2) zasilanie chromecasta do gniazda USB w TV. 

W zależności od telewizora wychodzisz przewodem toslink (optyczny) do gniazda optycznego w dacu lub

koaksjalnym (to taki pojedynczy przewód RCA ekranowany, inaczej czincz, ale ekranowany) do gniazda koaksjalnego w dacu. 

Z daca wychodzisz przewodem 2x RCA - 2x RCA do dowolnego gniazda liniowego we wzmacniaczu np. Aux, CD, Tuner itd. Trzeba pamiętać, że gniazdo Phono jest zarezerwowane TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA GRAMOFONU!! DO TEGO GNIAZDA NIC NIE PODŁĄCZAMY!! MOŻNA USZKODZIĆ SPRZĘT!! 

Chromecast audio, podłączamy przewodem mini toslink na toslink (optyczny) bezpośrednio do gniazda optycznego w dacu. Potrzebujesz dokupić taki przewód np. https://allegro.pl/oferta/kabel-optyczny-mini-toslink-prolink-exclusive-1-2m-7598213528

Ale tylko jeżeli zdecydujesz się na wersję audio. 

Wtyczkę mini toslink podłączamy (podobna do mini jack słuchawkowy, ale to nie jest to samo!) do chromecasta audio, a "duży" wtyk optyczny  do daca. Z daca analogicznie jw. do wzmacniacza. Przewód zasilający z załączonym adapterem wpinasz w gniazdko elektryczne, a mini USB do chromecasta audio. Ważne jest by stosować oryginalną wtyczkę z adapterem. 

Tuner Hama dit2000, można podłączyć na 3 sposoby. 1) analogowo bezpośrednio do wzmacniacza, RCA OUT ANALOG, przewód 2x RCA - 2x RCA od tunera do wzmacniacza.

2) cyfrowo gniazdo optyczne (out) przewodem optycznym do gniazda optycznego w dacu, z daca analogicznie jw. do wzmacniacza.  Potrzebny przewód np. Taki

https://allegro.pl/oferta/kabel-optyczny-toslink-prolink-exclusive-1-2m-7600370174

Zwróć uwagę na wtyki!

3) cyfrowo przewodem koaksjalnym z gniazda (coax) w tunerze do gniazda (coax) w dacu. Z daca analogicznie jw. do wzmacniacza. 

Mam nadzieję, że wszystko jest już jasne 😁

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...