Skocz do zawartości

Wzmacniacz do dali 850


ktd

Recommended Posts

3 godziny temu, czang napisał:

kolega pumpurek polecił mi jeden z tych wzmacniaczy do kolumn Dali 850:

1. NAD C355be

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-nad-c355bee-z-pilotem-myslenice-7972767082

2. ROKSAN Kandy

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-roksan-kandy-ka-1mkiii-myslenice-8564133305dzięki za podpowiedź, telewizor przy okazji też wymieniam - jestem w trakcie wyboru, tak więc wyjścia z niego jeszcze nie są znane :)). 

co o tym sądzicie?

Z tych dwóch zdecydowanie wolałbym Roksan Kandy spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mordor 12

zamówiłem ROKSAN

1Ender

Dzięki bardzo za wyczerpującą instrukcję

Proszę jeszcze o podpowiedź, czy połączenie analogowe z tunerem Hama bez DAC dużo pogorszy jakość sygnału, w stosunku do połączeń cyfrowych za pomocą DAC -  bo na początek (co najmniej do świąt) z powodów finansowych nie chciałbym kupować jeszcze innych urządzeń, a potestować zestaw stereo to w najbardziej podstawowym składzie.

Rozumiem, że chromecasta nie można połączyć bezpośrednio z telewizorem i wzmacniaczem bez pośrednictwa DAC?, jeśli można by tak jednak podłączyć to chętnie bym na razie potestował także to urządzenie (za sprawą dostępu do serwisów internetowych typu youtube, itp - której to funkcji poza spotify i radiem internetowym nie oferuje tuner HAMA)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz posłuchać. Sam ocenisz. Dla mnie może być dobry, dla ciebie nie. Każdy ma inne preferencje. 

Przewody głośnikowe??? Też masz? 

Zastanowić się trzeba, czy potrzebujesz obrazu 4K i przeglądania internetu na ekranie TV. Sterowanie z telefonu. 

Jeżeli nie to wybór jest prosty. Tym się różnią ultra i 3.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten tuner HAMA podłączony  na dwa sposoby  , po przez RCA bezpośrednio do wzmaka jak i  optykiem  do DACa NOSTROMO WOLF , i różnica jest przy bezpośrednim porównaniu przełączając na selektorze wzmaka , ale różnica jest na tyle mała że jeżeli nie wiesz z którego żródła gra to ciężko rozpoznać , przez DACa jest czyściej , wyrażniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bez daca też można podłączyć. Ale TV musiałby mieć gniazdo słuchawkowe. Wtedy stosujesz przewód mini jack - 2x RCA. Podłączasz od gniazda słuchawkowego z TV bezpośrednio pod dowolne gniazdo liniowe we wzmacniaczu.

Ogólnie połączenie nie polecane ze względu na nie szczególną jakość dźwięku. 

Mnie osobiście takie połączenie wystarcza do oglądania TV. Przy słuchaniu muzyki słuchawkowe vs koaksjalne przez dac, nie stwierdziłem drastycznych zmian w jakości dźwięku. Różnice są, ale... 

Daca można dokupić później.

Co niektórzy proponują dac  Fiio D03 Taishan za 109 zł, chociaż wg mnie szkoda na to cuś pieniędzy. Lepiej poczekać i dołożyć na konkret. 

https://www.mediaexpert.pl/wzmacniacze-sluchawkowe/wzmacniacz-sluchawkowy-fiio-d03-taishan-czarny,id-346077?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAiAis3vBRBdEiwAHXB29ENQBeS2pHmc4FIjBYqkC8t0RSii8YW83a0eDLllHRzxbB3rA55G0hoCeo0QAvD_BwE

Na początek wybierz może albo któryś z chromecastów, albo tuner Hama dit2000. 

Zajrzyj do klubu chromecasta , bo tam jest odpowiedź na twoje pytania odnośnie radia internetowego. 

@keray69  fajnie że napisałeś. To z pewnością pomoże autorowi.

A jak jest z aplikacjami typu Tidal, Spofity? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy na tym forum dowiedziałem się tyle nowych rzeczy, że jeszcze trochę to sam zacznę doradzać 😀😀😀

a tak na poważnie to kupię te tuner Hama i chromecasta 3 jako dopełnienie szczęścia. Jak dziś czytałem o tych urządzeniach to znalazłem konkurencje dla chromecasta - Xiaomi mi box - podobno nawet fajniejsza opcja tylko nieco trudniejsza w obsłudze na początek ale z większa ilością funkcji. Przerabiał to ktoś ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś @Pumpurek  o dołożenie głośnikowych.  Roksan + dali.

1) przewody głośnikowe zwykle najtańsze do 10 zł za mb. Z miedzi beztlenowej OFC, ale nie CCA. Przekrój od 2.5 mm2  do 4 mm2

Będzie dac??? Jeżeli będzie dac i chromecast 3 to potrzebujesz:

2) optyczny przewód od TV do daca.

Połączenie między daciem a wzmacniaczem

3) 2x RCA - 2x RCA 

 

Bez daca.  mini jack - 2x RCA (podłączasz TV od gniazda słuchawkowego bezpośrednio do wzmacniacza) Te dwa powyższe przewody pomijasz jeżeli daca nie będzie. 

 

Połączenie Hama dit2000 - wzmacniacz 

Tylko przewód 2x RCA - 2x RCA.

Jeżeli chodzi o firmę to możesz wybrać coś z Prolink. Głośnikowe obojętne jaka firma. 

Jak coś wybierzesz możesz wrzucić linki do aukcji. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2019 o 15:02, czang napisał:

dzięki za podpowiedź, telewizor przy okazji też wymieniam - jestem w trakcie wyboru, tak więc wyjścia z niego jeszcze nie są znane :)). 

Jaki model tv nie kupisz to będzie miał wyjście optyczne audio.

Czasem jest słuchawkowe jack, ale podpięcie do wzmacniacza daje masakrycznie  tragiczną jakość . Na marginesie tv jest całościowo słabym jakościowo źródłem muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolodziejski

Nie przesadzaj z tym masakrycznie. Jest dobrze. Chyba, że ja mam jakiś wyjątkowy TV? Bo nie stwierdziłem MASAKRYCZNIE!!! 

Do oglądania TV wystarcza. Muzyka z chromecast 3 w takim połączeniu też ujdzie. Aż takich drastycznych różnic nie mam. 😁 Wiadomo lepiej jest z daciem. Ale... 

Kolega chce dokupić daca później, a głównym źródłem będzie Hama dit2000. Chromecast 3 myślę że jako dodatkowe źródło. 

Kolega dużo słucha radia. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 1Ender napisał:

@kolodziejski

. Chyba, że ja mam jakiś wyjątkowy TV? Bo nie stwierdziłem MASAKRYCZNIE!!! 

Do oglądania TV wystarcza. 

No do oglądania, tak bo to tv :). Ale sposób kompresji i układ audio w tv jest do dxxy.

Przerobiłem pare tv i czy to nowa seria Panasonic gx, czy LG serii 6 i 7, oled, różne serie Samsunga, serie Sony  jest tak samo jakiściowo na wyjściu optic.  Obraz w serii np sony xf a xg, dzieli przepaść, podobnie Samsung 7002, a 7400, mimo tylko kilku stów różnicy, wbudowane głośniki też dzieli przepaść jakościowa, ale nie na wyjściu optycznym.

Szkoda drogiego zestawu audio jak słucha się TYLKO z Tv. Te same nuty z YT, czy nawet pena wlozonego w tv vs te same z CD, czy odtwarzacza sieciowego to przepaść. 

PS. Radia z tv/chromcasta vs radio w odtwarzaczu sieciowym nie sprawdzałem wierzę Twojej opini,  fajnie że jedt ok. ale to pokazuje  też może słabą jakość nadawanych serwisów muzycznych i realizacji nagrań.

 

Edytowano przez kolodziejski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie rozpakowałem kolumny Dali 850 i Roksan, kable zakupione od Pumpurek jeszcze nie przyszły (choć na próbę kupiłem zwykle w markecie budowlanym). Rozpakowałem też HAMĘ Dit2000 oraz wczoraj Xiomi mi boxa (już skonfigurowany działa super). Na razie nie podłączam, bo kolumny stały kilka godzin na dworzu i pewnie nieco zawilgły. Podłączę je jutro 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi box s firmy Xiaomi to jak wyczytałem urządzenie multimedialne łączące chromecasta (zawiera go w sobie), a ponadto zawiera inne funkcje, 

- wbudowany dysk twardy, na którym można instalować aplikacje i przechowywać pliki (niestety tylko 8 GB),

- posiada dodatkowe gniazdo USB, umożliwiające podłączenie dowolnego nośnika, 

- posiada wbudowany Android TV,

- podobnie jak Chromecast umożliwia korzystanie z serwisie Spotify, TIDAL, i wszystkie inne muzyczne i filmowe,

- posiada możliwość wrzucenia na telewizor dowolnej zawartości z telefonu,

- posiada pilot z łącznością przez bluetooth z obsługą poleceń głosowych,

- posiada wbudowanego asystenta google, itp.

cena - całe 249 zł na Allegro, w Media Markt 299 zł. 

Na razie wszystko działa jak należy. 

Kolumny podłączę jutro choć nie porównam z onkyo bo to odmówiłem (kupowałem tez używkę i nie byłoby możliwości zwrotu) i będzie Roksan.

 

Kable zamówiłem używane od Pumpurka Qed Balanced Design Concept - choć dziś już kupiłem w Brico kabel głośnikowy 2x2,5 mm2 za 3,6 za metr - tak na próbę zanim przyjdą te właściwe. Myślicie, że będzie jakaś różnica w brzmieniu na tych kablach, czy to jeden diabeł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...