Skocz do zawartości

Wzmacniacz do dali 850


ktd

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 godzin temu, 1Ender napisał:

Masz możliwość oddać? @czang

Szukaj albo starszego modelu xiaomi box, albo chromecast 3 lub chromecast audio w zależności od przeznaczenia. Ja mam obydwa. 

Pozdrawiam 

Nie ma już starszych modeli Xiaomi. 

19 godzin temu, mkk napisał:

Ale po cholerę kinowe HD audio w systemie stereo ?  Zawsze do jakiegoś PCMa zdekoduje :)  Bardziej mnie niepokoi brak DACa , bo w tym xiaomi nie widzę RCA output ? 

To jest druga sprawa. Bo jeśli nie oglądasz filmów to nie ma to dla ciebie znaczenia. Zaznaczyłem tylko dla mnie że jest to przegrana sprawa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

chcialem podzielić się wrażeniami odsłuchowymi z moich Dali 850+ Roksan kandy 1 mkIII + hama dit 2000+mi box s. 

Dźwięk jest czysty, słychać że głośniki dużo potrafią, lecz przy słuchaniu w niskich decybelach jakby brakuje trochę basu. Bas pojawia się przy większych glośnościach, które są nie co za duże do cichego słuchania zgodnie z moimi preferencjami. Myślę, że poza właściwościami samego sprzętu, w pomieszczeniu może być słaba akustyka, a inne ustawienie kolumn raczej ze względów estetyczne użytkowych nie wchodzi w rachubę. 

Myślałem o dokupieniu od kolegi PUMPUREK dodatkowego SUBA i ustawieniu go w rogu pomieszczenia. Z jego oferty rozważam:

1. Dali trio AW10,

2. REL Storm,

3. REL STAMPEDE

Kochani proszę doradźcie mi czy zaprezentowane rozwiązanie z dołożeniem suba ma sens i jeśli tak to który z tych wskazanych lepiej się sprawdzi. Poniżej zamieszczam rysunek poglądowy salonu (trochę może spaprałem proporcje kanapy do kolumn i telewizora ale mniej więcej tak to wyglada (rozstaw kolumn to około 130 cm a odległość do miejsca odsłuchowego na równoległym odcinku kanapy to Ok. 3,5 metra) z zaznaczoną propozycją ustawienia SUBA.

 

 

 

 

 

A9EE7F22-7BAA-4888-BD99-4E8F7B73CD15.jpeg

Zapomniałem dodać jeśli chodzi o akustykę to kanapa jest duża miękka cała tapicerowana ( materiał ) bez twardych drewnianych elementów, na ścianie obok kanapy kamień kwarcowy, cała podłoga to płytki gresowe bez dywanów, pozostałe ściany wykonane z gazobetonu + tynk tradycyjny, nad kolumnami zabudowa z kartongipsu (1/5 sufitu). 

Edytowano przez czang
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia poglądowe. 1 od strony kuchni, 2 od strony kanapy. 

Ja szukałbym mocnego wzmacniacza z funkcją loudness. Sub jest zbędny, skoro kolumny dają radę przy większych głośnościach. To jak będziesz słuchać głośniej to niskich tonów będzie za dużo z subem. 

Zapytaj @Pumpurek  czy ma coś takiego. 

A może trzeba przyzwyczaić do dźwięku? Daj sobie 2 tygodnie i po nowym roku podejmiesz decyzję. Musisz się osłuchać. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam po lewej stronie widzę, że są drzwi tarasowe więc zapewne jest duża powierzchnia szyby.  Czy jest tam zamontowana jakaś zasłona {najlepiej gruba}, aby na czas odsłuchów zasłonić te drzwi tarasowe?

Z tyłu za kanapą widzę okno. Zasłoń je zasłonami na czas odsłuchów.

Czy pojeździłeś trochę z kolumnami? Ile cm stoją od tylnej ściany? Metodą prób przesuwaj do przodu kolumny co 5cm i sprawdzaj co się dzieje z dźwiękiem. Jeżeli kolumny obecnie są sporo odsunięte to dosuń je bliżej tylnej ściany. Siądzie przestrzeń i lokalizacja instrumentów, ale sprawdzisz jak się zachowują wtedy niskie tony.

Jeżeli są skierowane {dogięte} na miejsce odsłuchu to ustaw je na wprost.

Czy jest jakiś dywan przed kolumnami?

Trzeba zaznaczyć, że kwestia odczucia basu jest też mocno subiektywna i zależy też od słuchanego repertuaru. Jednych "zabija" bas z małych kolumn podstawowych z przetwornikiem niskośredniotonowym 16cm w 20m2 , a inny ma dwa suby w takim metrażu i ciągle mu za mało ;)

Ja osobiście subwoofera bym nie dokupował. Bardzo ciężko jest zgrać subwoofer z resztą pasma kolumn , aby miało to ręce i nogi, a te kolumny same w sobie mają mocne niskie tony.

W razie co można pomyśleć o wzmacniaczu posiadającym korekcje barwy. Wtedy przy niższych głośnościach po prostu byś wzmacniał niskie tony, a jak byś chciał posłuchać głośniej to być przechodził na "direct", czyli pomijał korekcję.

Swoją drogą te kolumny jak i niemało takich konstrukcji na {jakby się wydawało} całkiem wydajnych wzmacniaczach zintegrowanych lubią być troszkę mocniej podkręcone głośnością na wzmacniaczu , aby ukazać pełny ich dźwięk, Sytuacja może wyglądać z goła inaczej kiedy mamy końcówki mocy, najlepiej w monoblokach po kilkaset W na kanał.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są odstawione o około 10 cm od ściany, zasłony są na oknach, zaś na podłodze nie ma żadnych dywanów. Spróbuję to jeszcze delikatnie poprzestawiać zgodnie ze wskazówkami. Na razie jednak mam ten niedosyt basu na małych glośnościach bo lubię słuchać muzyki dosyć cicho. Podkręcenie głośności do poziomu słyszalności basu sprawia, ze jest już dla mnie trochę głośno. Dlatego pomyślałem o subie, który jest stworzony do basu, może go odtwarzać przy niższych częstotliwościach a poza tym postawiłbym go z tylu za kanapą co przy niskich głośnościach dało by się słyszeć bas.... tak pomyślałem nie wiem czy słusznie. Chyba, ze kupię z opcją zwrotu, tylko który i czy jego ustawienie byłoby Ok .

Wzmacniacza nie chciałem kupować bo tego dopiero co kupiłem za jakieś tam spore pieniądze i znowu kupować drogiego sprzętu raczej nie chcę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o subwoofery to ja osobiście bardzo szanuję firmę REL. Robią oni subwoofery do muzyki. Jednak do tych modeli co wymieniłeś ciężko mi się odnieść bo ich po prostu nie słuchałem. Miałem u siebie pewien czas Rel'a T7. Sporo się nalatałem z nim i najlepsze rezultaty u mnie w pomieszczeniu osiągnąłem ustawiając go przy ścianie centralnie na środku pomiędzy kolumnami. Ale to wiadomo, inne pomieszczenie, inna akustyka itp. Generalnie efekt był niezły, ale nie dalej jak nie włączyłem czegoś ultra szybkiego i ciężkiego w brzmieniu, Wtedy troszkę mi się rozjeżdżały już dźwięki, co nie było zbytnio przyjemne ;)

Daj znać jak poeksperymentujesz z ustawieniem kolumn. Przede wszystkim odsuń je od ściany na czas odsłuchu. 10cm dla nich to definitywnie za mało.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połóż koce na podłodze przed kolumnami na całej szerokości od lini kolumn do końca kanapy oraz wystaw stolik na próbę gdzieś na bok tak, aby nie było go od kolumn do miejsca odsłuchu i sprawdź czy się coś zmieni.

Od kolumn do kanapy powinno być pusto. 

Jak będzie lepiej kupisz dywan. A zamiast ławy stolik na kółkach, który będzie wystawiany na bok na czas odsłuchu. 

Poczytaj o akustyce. 

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wypożyczę tego SUBA i sprawdzę jak to się zgrywa.

Mam natomiast pytanie czy coś jest nie tak z tymi moimi kolumnami czy tak juz jest. Dotychczas słuchałem muzyki, natomiast wczoraj podłączyłem to wszystko pod telewizor. Przy odtwarzaniu muzyki wszystko jest ok, natomiast niektóre dialogi dziwnie brzmią, tak jakby głośniki popierdywały (słyszalny jest taki niewielki rezonans wypowiedzi, szczególnie jeśli dotyczy to wypowiedzi niższym głosem), szczególnie jak ogląda się serwisy informacyjne. Wydaje mi się to trochę dziwne. Czyżby coś z głośnikami było nie w porządku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...