Skocz do zawartości

Skompletować tanio dobry sprzęt-wykonalne?


dlugi84

Recommended Posts

Witam. Zaczne od tego, ze mieszkam w Holandii. Bardzo lubie muzyke, a ostatnio wpadl pomysl do glowy, zeby zmontowac sobie wreszcie jakis wzmacniacz i glosniki, normalne, a nie kino domowe. Do tego chcialbym gramofon.
Dodam, ze musze oszczedzac, mam zone, dziecko i troche niestabilna sytuacje zyciowa, no ale...chcialoby sie troche od zycia, wiec trzeba skozystac ze jest sie za granica, moze bedzie mozna cos dobrego tanio wychaczyc. Szukalem troche na stronie www.marktplaats.nl i jest tam tego duzo, ale szczerze to jestem laikiem, nie wiem czy moge kupic uzywany wzmacniacz za 30-50 euro i czy bede z niego zadowolony. Do tego kolumny... Duzo tego a wiedza mala. No i gramofon. Czytalem ze za dobry gramofon ceny powyzej 1200zl. Ale czy taki tanszy tez da troche frajdy i bedzie lepszy efekt niz muzyka z kompa sluchana przez kino domowe? Nowy w media markt jest za 75euro, uzywane juz od 25-30 euro.
Ale na poczatek chyba zmacniacz. I kolumny. Czy gdybym powrzucal tu kilka linków - pomożecie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Za mało napisałeś. Nie wiemy:
1. Ile konkretnie możesz przeznaczyć na całość? Albo w tej chwili na wzmacniacz i kolumny.
2. Jakiej wielkości masz pokój odsłuchowy? Jak urządzony (dużo mebli, otwartych półek z książkami, dywan albo wykładzina, czy raczej dużo
twardych i płaskich powierzchni)?
3.Jakie masz możliwości ustawienia kolumn? (odległości od ścian tylnej i bocznych, kolumn od siebie i od Twojego miejsca odsłuchowego, a tego
miejsca od tylnej ściany). Rysunek z naniesionymi meblami oraz odległościami byłby pomocny.
4. Jakiego dźwięku szukasz, jaki lubisz? Chodzi o barwę i inne aspekty jak stopień jego twardości, jasności, ostrości, soczystości itp.

Czy będziesz zadowolony, tego nikt nie przewidzi. Bo to zależy od tego jakie masz wymagania. Oraz czy wiesz jaki rodzaj dźwięku lubisz?
Bo ktoś Ci może znaleźć naprawdę fajny i niedrogi zestaw a Tobie, mimo, że gra dobrze, nie spodoba się.

Jak odpowiesz na te pytania, możesz wklejać linki, postaramy się wybrać Ci coś dobrego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może inaczej zacznę.
Najważniejszym aspektem jest dla mnie koszt. Nie chciałbym wydawać majątku, chciałbym raczej znaleźć coś w jak najniższej cenie, ale na sprzęcie się kompletnie nie znam. Wiem co to wzmacniacz, głośniki i tyle. Chciałbym, aby ktoś pomógł mi przeszukać internet aby znaleźć jakiś mało awaryjny i niedrogi wzmacniacz i kolumny. Sprzętu jest dosyć dużo, sam mogę metodą prób i błędów coś wybrać, ale pewnie macie lepsze doświadczenie ze sprzętem niż ja, dlatego proszę o pomoc w przebraniu tego, co dobre a co lepiej nie. Od wielu osób słyszałem że stare wzmacniacze były bardzo dobrej jakości, (może nie antyki ale te z lat '90) ale nie chciałbym wydać pieniędzy na jakiś bubel.

szybka odpowiedź na pytania:

1. co do kasy - nie wiem. jak najmniej. chciałbym w 100 euro zmieścić się ze wszystkim ale pewnie się nie da. 200 to max i to jeszcze żonę będę musiał parę razy "zgwałcić" żeby za bardzo nie krzyczała icon_wink.gif
2. Pokój - salon jest zmienny. możliwe że będę się przeprowadzał. jeszcze nie wiem co znajdę. ale na razie 6 m \ 8 m + otwarta kuchnia jakieś 4 m \ 7 m. w salonie dwie kanapy, dwa fotele, stół i krzesła, telewizor i zabawki dziecka porozrzucane wokół icon_wink.gif
3. tak jak pisałem w pkt 2, salon jest zmienny, chętnie pozmieniam słuchając waszych rad. kolumny raczej pod ścianą - ze względu na dziecko.
4. czego słucham - Metallica (bardzo lubię), ale też muzyka typu Giovanni Allevi, dużo wszystkiego, rock, blues, również czasem muzyka poważna. Ale chciałbym poczuć dreszcze słuchając zespołu Metallica z gramofonu. Płyty są tu po 15 euro używane, więc szał!!! od razu pisze że nie słucham techno itp. nie chodzi o łupankę, chciałbym słyszeć każdy instrument osobno (wiem-marzenia w tej kwocie, ale trzeba spróbować). dodam że tu jest duże zaludnienie, więc fajnie by było gdyby mogło być głośno, ale jeszcze fajniej, gdyby w miarę cicho też było przyjemnie, np w sobotę rano wypić kawę przy fajnym kawałku, na spokojnie zacząć dzień.

To na tyle. Chwilowo mam dużo obowiązków, ale jak tylko znajdę chwilę, powrzucam tu linki do tego, co znalazłem w sieci, w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Zaczne od tego, ze mieszkam w Holandii. Bardzo lubie muzyke, a ostatnio wpadl pomysl do glowy, zeby zmontowac sobie wreszcie jakis wzmacniacz i glosniki, normalne, a nie kino domowe. Do tego chcialbym gramofon.
Dodam, ze musze oszczedzac, mam zone, dziecko i troche niestabilna sytuacje zyciowa, no ale...chcialoby sie troche od zycia, wiec trzeba skozystac ze jest sie za granica, moze bedzie mozna cos dobrego tanio wychaczyc. Szukalem troche na stronie www.marktplaats.nl i jest tam tego duzo, ale szczerze to jestem laikiem, nie wiem czy moge kupic uzywany wzmacniacz za 30-50 euro i czy bede z niego zadowolony. Do tego kolumny... Duzo tego a wiedza mala. No i gramofon. Czytalem ze za dobry gramofon ceny powyzej 1200zl. Ale czy taki tanszy tez da troche frajdy i bedzie lepszy efekt niz muzyka z kompa sluchana przez kino domowe? Nowy w media markt jest za 75euro, uzywane juz od 25-30 euro.
Ale na poczatek chyba zmacniacz. I kolumny. Czy gdybym powrzucal tu kilka linków - pomożecie?



Oczywiście że się da - u nas się da, a w Holandii to będzie z 10 razy łatwiejsze.

Czy pomożemy? Nie. Lekcje trzeba odrabiać samemu. Ja mam całe listy modeli wartych uwagi. Gdybym je tu udostępnił to gimbaza która nie umie myśleć ale przegląda fora + handlarze z alledrogo załatwią sprawę na amen

Podpowiedź - przeglądaj fora oglądaj zdjęcia co jest w środku jak wyglądają cenione klocki - szybko złapiesz o co chodzi

A jak znaleźć dobry gramofon dowiesz się w wątku o sansui icon_smile.gif
powodzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że koledzy postarają ci się pomóc.Koledzy bardziej doświadczeni,tacy którzy są od dawna na tym forum.
Od jakiegoś czasu (kilku dni) widze napływ kolegów z innego forum ,którzy traktują tutaj mniej doświadczonych z góry.
Tak jakby wszystkie rozumy pozjadali i tylko chcieli rozmawiać z równie doświadczonymi...a pomocy raczej żadnej.
Forum jest również od teo żeby pomóc komuś kto nie ma zielonego pojęcia o sprżecie i konfiguracji.
To że ktoś przesłuchał w swoim życiu kilkadziesiąt,kilkaset wzmacniaczy i kolumn nie powinno robić z niego bufona.
Może po prostu jeżeli ma się większą wiedze warto sie nią podzielić.
Pozdrawiam.
PS-cene kształtuje oczywiście popyt ,ale nie bójmy się od razy że za wzmacniacz który teraz kosztuje np.200zł ktoś od razu
krzyknie 1000zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak więcej wyważonych wypowiedzi Koledzy. Proszę nie obrażać się nawzajem, bo piłka jest krótka na tym forum.

Koledzy na pewno pomogą, ale nie zwalnia to też Kolegi , który pyta, aby poczytał trochę nasze forum. Jest na nim bardzo dużo informacji o odpowiednim doborze sprzętu. Jak Kolega Dlugi84 podrzuci jakieś linki, na pewno Koledzy ustosunkują się do tego. Jednocześnie namawiam Kolegę, aby sam znalazł okazje do osobistego posłuchania sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie intencje przyświecały mojej wypowiedzi. Włożenie pewnej pracy w swoją pasję to chyba zupełnie naturalne? Nagrodą jest tani dobry sprzęt. W zeszłym roku po prostu na alle kupiłem od handlarzy fantastyczny gramofon i kolumny sporo poniżej 1000 - za wszystko. A w Holandii pewnie za tę kasę wyczaił bym ze 2 razy tyle. Zeby się zorientować jakie gramofony są warte zakupu poświęciłem tydzień - Nie bolało icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-man...sorry jeżeli poczułeś się dotknięty.
Uwazam że na tym możemy zakończyć polemikę miedzy nami (w tym temacie).
Oczywiście w innych sprawach współpraca jak najbardziej wskazana.
Również w tym temacie pomoc koledze jak najbardziej wskazana icon_smile.gif
Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Ustawiłem wyszukiwarkę tak, aby szukała w obrębie 75 km od mojego domu i poniżej wrzucam link.
Wiem, że mogę sam poszukać i kupić, jednakże cały ten sprzęt nic mi nie mówi, znam marki philips, sony itd, ale jeśli mówimy o konkretnym sprzęcie to nie mam tak na prawdę pojęcia, który czym się charakteryzuje, czy będzie trwały, czy to stary model, czy nowy; w większości są to proste konstrukcje, równie dobrze produkowane 1980r jak i 2000. Po tym po czym mogę rozpoznać trochę nowszą technologię jest system 5.1 czy 7.1 no i hdmi, ale też nie wiem czy to dobry wzmacniacz, czy lepiej inny wybrać. Poniżej wrzucam link do wyszukiwarki wzmacniaczy. Tak jak wyżej pisałem, najważniejsze niska cena ale również bezawaryjność i jakość dźwięku. Szukam czegoś pomiędzy.

http://www.marktplaats.nl/z/audio-tv-en-fo...p;currentPage=3

P.S. po lewej jest opcja 120watt of meer, Myślicie, że w dobrej cenie mógłbym znaleźć coś o dużej mocy i dobrej jakości?

P.S.2 w tygodniu jestem zapracowany, do tego dziecko i żona (wieczorami icon_wink.gif ) ale obiecuję, że postaram się jeszcze poczytać o sprzęcie. Tyle tylko że ciężko mi filtrować czytając o sprzęcie z wyższej półki (tak jak to było o gramofonach) a odnieść się do tego, co jestem w stanie kupić. Chciałem kupić gramofon jakiś tani, żeby posłuchać dobrej jakości dźwięku, poczytałem na forach i doszedłem do wniosku że "sobie nie kupię bo dobre gramofony zaczynają się od 1200 zł". To też nie o to chodzi żeby czytać o sprzętach z najwyższej półki a potem się poddawać, bo ' dobre jest drogie". No, ale odzyskałem wiarę gdy napisałem tu, do Was.
Trochę mam nadzieję, że lepiej jest słuchać muzyki z tańszego gramofonu, niż z komputera czy mp3. Możecie powiedzieć czy mam rację, czy rzeczywiście tak będzie? czy tylko drogi sprzęt daje jakość?

poniżej wkleję linki do wyszukiwarki z gramofonami. myślę, że jest tu trochę do przebrania:

http://www.marktplaats.nl/z.html?sortBy=pr...;distance=50000

na stronie media markt są gramofony firmy lenco za 75 euro, ale używane można już za 15 euro kupić. interesuje mnie bardzo co o tym myślicie.
pozdrawiam...

Jeszcze jedno. Zaraz pokażę tak na prawdę jakim laikiem jestem, aż mi wstyd. Ale kiedyś mój szef powiedział że "nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi" więc pytam:
czytam trochę na forum, ktoś szuka amplitunera i głośniki. pytanie brzmi: czy owy amplituner to to samo co wzmacniacz, czy to są dwa osobne sprzęty?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem przeglądać amplitunery, choć za bardzo nie wiem czy lepiej wzmacniacz czy amplituner. tu link do wyszukiwarki

http://www.marktplaats.nl/z/audio-tv-en-fo...DateFrom=always

i znalazłem za 50 euro technics i sony:

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-fo...previousPage=lr

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-fo...previousPage=lr


jest tego dużo więcej, nie wiem czym mam się kierować. w ogóle nie ograniam tego. jedno co staram się unikać, to sprzęt który ktoś wystawia sprzęt na sprzedaż ale robi fotki z bardzo słabym światłem, jakby nie chciał czegoś pokazać, a może źle robie.

jest też takie coś:

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-fo...previousPage=lr

ale jak porównuję ceny z allegro to wcale taniej nie jest.

Poza tym kolejne pytanie: lepiej kupić wzmacniacz czy amplituner?

jeszcze taki amplituner znalazłem

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-fo...previousPage=lr

ale na allegro cena ponad 500 zł wiec tu taniej 75e.

jest i sansui w dobrej cenie

http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-fo...previousPage=lr

w opisie że prawy kanał ciszej chodzi.

(mam nadzieję że ktoś będzie miał wystarczająco dużo cierpliwości i odpowie mi na te wszystkie pytania icon_wink.gif )
dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugi84, rozumiem twoją sytuację związaną ze ścisłymi ograniczeniami budżetowymi. Koledzy bardzo starają się Ci pomóc. Nakłaniają Cię do poczytania starszych wątków nie po to, żeby "przeczołgać" nowego, ale dlatego, że dzięki temu zbierzesz sporo wiedzy, a dzięki temu mógłbyś dokładniej określi czego potrzebujesz. Z drugiej jednak strony ograniczenia budżetowe mogą powodować, że potrzeby muszą być elastyczne. To tyle ogólników.

Teraz twoje pytania. Tak, wzmacniacz i amplituner to różne rzeczy. Amplituner to wzmacniacz (amplifier) i radio (tuner) w jednej skrzynce. Jeśli nie potrzebujesz radia lub jakichś ekstra funkcji, które amplituner oferuje, to zwykle sugerujemy na forum, by skupić się na wzmacniaczach, bo przy tej samej cenie są lepsze jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Proponuję, żebyś na razie odłożył na bok kwestię gramofonu i na razie skupił się na wzmacniaczu i kolumnach. Jeśli masz np. laptopa, to przecież może on robić na początku za tymczasowe źródło dźwięku. Każdy z nas jakoś zaczynał i czasami potrzeba prowizorycznych rozwiązań, jeśli warunki to wymuszają.

Najczęściej koledzy proponują, by rozpocząć od kolumn, ale myślę, że w twoim przypadku może być sens, by zacząć od wzmacniacza. Dlaczego? Jeśli kupisz wzmacniacz i powiedzmy, że sprawdzisz go u sprzedającego, możesz go łatwo zabierać do sprzedających kolumny, podłączać i sprawdzać, czy wszystko dobrze i czy dźwięk Ci odpowiada.

W niskich kwotach, często na forum są polecane stare wzmacniacze Grundiga: Grundig Fine Arts np. V2 i V3. Są bardzo dobre, mocne i na tyle stare, by kosztować niewiele. Nie wiem, czy to będzie twój zasięg cenowy, ale zakładam, że będąc w Holandii możesz znaleźć coś za grosze na zasadzie znajomy znajomego coś ma u siebie. Pamiętaj, żeby sprawdzić, czy wzmacniacz doprowadza sygnał (czy jest dźwięk), czy potencjometry nie trzeszczą, czy dźwięk nie zanika jak się manipuluje gałkami albo przełącznikami.

Być może Holendrzy trzymają po piwnicach własną starą produkcję. Nie wiem, ale może trafi Ci się w dobrym stanie Philips FA 880 albo lepiej FA 960.
Poszukaj w starych wątkach, jakie Marantze polecali koledzy. Generalnie przypuszczam, że da się koło Ciebie znaleźć w przyzwoitym stanie starsze klocki produkowane w Holandii i Niemczech.

Ten Sansui sobie podaruj. Jeśli to sprzęt vintage, to musiałbyś mieć zaufanego i dobrego fachowca, który dokonałby przeglądu, konserwacji i ewentualnie napraw. Raczej odpuść sobie Technicsy, bo dźwiękowo nic ciekawego w tych pieniądzach nie znajdziesz.

Oczywiście, jakby co wklejaj linki do konkretnych rzeczy, albo po prostu fotki, zbiorowa mądrość forum coś podpowie. I nie spiesz się przesadnie, porozglądaj się i poczytaj. Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatni mój post w tym wątku bo nie lubię rzucać grochem o ścianę - ściana się brudzi od tego - groch też icon_smile.gif
Przeczytaj uważnie co Ci napisałem wyżej. Poświęć tydzień-dwa na przeglądanie forów. Wypisz w kajeciku sprzęty które warto kupić. Znajdź lokalny pchli targ i sklepy typu komis, armia zbawienia czy jak to się tam nazywa.

Holandia to jeden z najbogatszych krajów Świata - po kilku miesiącach miałbym sprzęt marzeń z samych wystawek icon_smile.gif Z ciekawości wszedłem na polskie alledrogo - w minutę znalazłem wart grzechu gramofon za parę stów a przecież handlarz musi zarobić i przywlec to z - tak z Holandii też icon_smile.gif





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie, obaj daliscie mi troche nadziei, wiec jak znajde chwile wieczorami bede szperal po forum i spisywal modele, wklejal linki itd. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
P.s. W Holandii wystawek juz nie ma, ale jest cos takiego jak rommelmarkt - takie pchle targi. Przewaznie jest tam wszystko i nic, stary syf z holenderskich chałup, dlatego je omijalem, no ale teraz bedzie cel - szukanie wzmacniacza. Najbardziej jednak bede przegladal internet i jezdzil do prywatnych sprzedawcow.

Mozecie mi troche ulatwic i napisac czego unikac, a co brac w ciemno, bo sa takie marki ktorych nie znalem jak Marantz, a skoro kolega wymienia na forum, rozumiem ze to tez dobrze gra.

Dzieki jeszcze raz. Jak cos znajde to wkleje link.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć też uwagę na zestawy wzmacniacz (albo amplituner) z kolumnami.
Zapewne często jest do kupienia od razu cały zestaw, z tunerem (jeżeli jest wzmacniacz, a nie amplituner) kasetowym deckiem i odtwarzaczem CD włącznie.

Nie kupuj uszkodzonego sprzętu (chyba że masz w okolicy taniego i sprawdzonego elektronika - w co wątpię). Ewentualnie jeśli nie jest to główny element zestawu (np. uszkodzony tuner czy deck), to można zaryzykować - z założeniem, że w razie potrzeby coś o podobnej funkcjonalności sobie dokupisz.

Ponieważ będzie to Twój pierwszy sprzęt - możesz przyjąć w miarę bezpieczne założenie, by nie kupować najtańszych modeli z serii (np. dla JVC, SONY czy Technicsa dopiero od 3 modelu od dołu). Dzięki temu nie kupisz totalnego badziewia i jest spora szansa, że będziesz zadowolony.
Poza tym masz sporą powierzchnię, więc najtańsze wzmacniacze i kolumny zapewne będą miały zbyt małą moc...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko skad mam wiedziec, ktore modele sa pierwsze, drugie czy trzecie od dolu? Macie jakas liste ze sprzetem, ktory lepszy, ktory gorszy, ktory wyzej stoi, ktory nowszy, starszy itd?
To jest wlasnie moj problem, ze sprzetu moge przegladac wiele, ale i tak poza wygladem zewnetrznym nic mi nie mowi. Wolalbym, gdyby ktos mogl razem ze mna poszperac na aukcjach internetowych, albo chociaz sam sprawdzic co jest dostepne w jakiej cenie, wkleic linki, wtedy bym mogl tego wypatrywac. Czasem jedna cyfra w modelu moze robic duza roznice, mam na mysli np 406 i 606. Boje sie, ze jak nie znajde tych modeli o ktorych czytam na forum, kupie jakis badziew, byle byl, bo tez bedzie gral. Potem zanim zmienie na cos lepszego to pewnie zleci kilka lat a ja bede sie bujal ze slabym wzmacniaczem.
Ponad wszystko potrzeba czasu zeby posledzic forum i aukcje, a jak w takim tempie zyje, ze moge poswiecic czasem z godzine dziennie na czytanie, szukanie itd. I to tez nie codziennieTo stanowczo za malo, ale zona tez jest zmeczona po pracy, wiec nie bedzie zachwycona jak ona bedzie opiekowala sie dzieckiem a ja reszte dnia w necie bede grzbal.nie da sie tak. No coz, troche z tym zejdzie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj amplitunerów kina domowego - słabsze modele (np. SONY STR-DE475) mają małą moc i kiepsko grają.
W tej samej cenie dostaniesz lepszy i mocniejszy sprzęt stereo (amplituner lub wzmacniacz)

Z tego wszystkiego jedynie Marantz lub ew. wzmacniacz SONY F435R się nadają.

Niezły powinien być Marantz SR-4021
http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-fo...previousPage=lr

AKAI AA-R21L. - raczej słaby
SONY serii STR-DE435 to słaby amplituner kina domowego- nie warto do stereo (do kina domowego zresztą też nie). To niski model w ofercie SONY. SONY STR-DE315 jest jeszcze gorszy.

Pozdrawiam
PS. Jak zamieszczasz linki - to podaj od razu nazwę modelu. Tak będzie czytelniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na linku ktory podalem wszystko jest ustawione, cena od 50 euro, max75 km od mojego domu. Wystarczy przejrzec kolejne strony, na samym dole jest numeracja.
Fajnie by bylo gdybyscie wkleili tu kilka linkow z ciekawymi sprzetami. Jesli cena bedzie dobra, zaraz po niego jade. Gdybym sie zmiscil w 80 euro byloby super. Jesli bedzie drozej, zawsze moge zadzwonic i sie potargowac. Dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętów stereo - w tej chwili nie ma nic rewelacyjnego, jedynie SONY FE520R wygląda w miarę ciekawie (i ma pilota)
http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-fo...previousPage=lr


Z aktualnej oferty tylko amplitunery kina domowego wyglądają ciekawie (czyli są na pewno warte 50euro), bo amplitunery stereo są kiepskie.
Przede wszystkim Yamaha V730 (jest pilot i masz wejścia cyfrowe), no i jest to w miarę niezły model (średni - w ofercie Yamahy z tego okresu)
http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-fo...previousPage=lr
i ten bym brał od razu (z opisu chyba wynika, ze jest w pełni sprawny)!
Zresztą sam oryginalny pilot do tej Yamahy spokojnie jest wart połowy ceny icon_razz.gif
No i ta Yama powinna w stereo zagrać nie gorzej niż SONY FE520R.

potem ONKYO 600 (nie wiem, czy jest pilot)
i SONY 610 (jest pilot)
Ewentualnie amplituner kd JVC 616, b od razu masz do niego nieduże 2 kolumny podstawkowe i centralny
http://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-fo...previousPage=lr

Co prawda amplituner kina domowego gra gorzej niż w porównywalnej cenie amplituner (czy wzmacniacz) stereo - ale skoro nie ma nic ciekawego w stereo, to spokojnie możesz go kupić na początek.
Zauważ, że większość amplitunerów kd to stare konstrukcje - bez wejść cyfrowych i dekoderów. Chlubnym wyjątkiem jest to Yamaha oraz Onkyo.


Pozdrawiam
PS. Poza tym - trudno powiedzieć na podstawie opisów, czy wszystkie sprzęty są sprawne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...