Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny do salonu otwartego 16,5 m2


Rhaemond

Recommended Posts

Jestem kompletnym nowicjuszem, który zabiera się za kupno swojego pierwszego sprzętu grającego bardziej zaawansowanego niż iPod, radiomagnetofon czy miniwieża.

Urządzam nowe mieszkanie, sprzęt miałby działać w salonie z aneksem kuchennym otwartym na przedpokój. Salon 16,5 m2 (3,2x5,1 m, oś głośniki-odsłuch w kierunku mniejszego wymiaru) + aneks 6 m2 + przedpokój 5 m2.

Słucham różnorodnej muzyki: rock, metal, muzyka klasyczna, filmowa, dawna, trochę jazzu.

Pierwszy problem: jestem zdecydowany na amplituner stereo pokroju Yamaha R-N602 lub Pioneer SX-N30. Nie mam niestety możliwości porównania ich bezpośrednio - czy ktoś bardziej doświadczony pokusiłby się o porównanie ich brzmień?

Drugi problem - kolumny do obu tych amplitunerów. Ze względu na wielkość pokoju i jego ustawność skłaniam się raczej ku podstawkowcom. Typowałem następujące modele: Boston Acoustics A26, Mission SX2, Pylon Audio Pearl Monitor, Magnat Quantum 673, Bowers & Wilkins 685. Jak widać idę nieco budżetowo, ale czy w tych ograniczeniach dobrze typuję? Które głośniki pod wzgledem kolumny pasują do którego amplitunera, muzyki i pokoju?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...