Skocz do zawartości

Zestaw wzmacniacz + kolumny do 5k zł


Masokrolog

Recommended Posts

Witam,
poszukuję zestawu kolumny podłogowe + wzmacniacz do pokoju 22m2. Słucham praktycznie wszystkiego począwszy od szeroko pojętego rocka, przez jazz, soul, folk, house, new age, ambient, aż do klasyki, tak więc szukam jak najbardziej uniwersalnego zestawu. Od brzmienia oczekuję przede wszystkim emocji, dynamiki, i detaliczności. Miałem kilka modeli na oku, ale im więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie, więc postanowiłem zdać się na was.

Z góry dzięki, pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
W podanym budżecie jest wiele ciekawych rozwiązań, które bedą spełniały Twoje wymagania.
W kwestii elektroniki na pewno zdecydowanie warto zwrócić uwagę na mocny wzmacniacz Nad C356 BEE. To bardzo porządna konstrukcja z dużą wydajnoscią prądową, gwarantująca szybki, dynamiczny, trzymany w kontroli dźwięk. Jeśli podchodzisz bardziej rockowo, można brać pod uwagę jeden z modeli Yamaha - A-S501 lub A-S701, natomiast trochę z drugiej strony brzmienia, czyli kontrola, lekkie ocieplenie, ale za to dokładność i szybkość - Marantz PM6005.
W kwestii kolumn jest wiele ciekawych konstrukcji, które mogą spodobać Ci się w odsłuchu, z mojego doświadczenia na pewno proponowałbym posłuchać polskie podłogówki Pylon Audio Sapphire 25 oraz wyjątkowo ciekawe w swoim budżecie Audio Pro Black Diamond V3, gwarantujące otwarty, bardzo dynamiczny dźwięk. Z trochę droższych rozwiązań na pewno spójrz na Monitor Audio serii Bronze 6 (teraz dodatkowo z atrakcyjnym świątecznym prezentem), Dali Zensor 7 oraz świetne Focal Chorus 714.
Na koniec propozycja najciekawsza, najnowsze kolumny Tannoy Mercury 7.4. To uproszczona seria Revolution, oczywiście nie grająca tak spójnie, plastycznie jak protoplasta, ale kosztująca ponad połowę mniej. To jedna z ciekawszych kolumn podłogowych na rynku w swojej cenie i chyba najciekawsza premiera końca bieżącego roku.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na porównania i odsłuchy poszczególnych rozwiązań. Wszystkie wymienione i jeszcze wiele innych modeli elektroniki i kolumn mamy fizycznie. w salonie, wszystko dostępne i gotowe do posłuchania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...