Skocz do zawartości

Pioneer pd 30 czy Denon dcd 720


mordor12

Recommended Posts

Witam. Postanowilem , ze jednak kupie nowy odtwarzacz cd. Teraz zastanawiam sie jaki wybrac. Mysle pomiedzy Pioneer pd 30 a Denon dcd 720. Do wydania mam 1200 Pln. Bedzie on gral ze wzmacniaczem Pioneer a 656 oraz kolumnami Pylon Pearl25. Zalezy mi na dynamice i detalicznosci. Nie mam za bardzo teraz jak zrobic odsluchow wiec moze ktos z was sluchal tych dwoch cd i podzieli sie wrazeniami? Chyba , ze moze cos innego w tej cenie?

Ps. Zastanawialem sie wczesniej nad Pioneerem pds 802 lub 801, ale czytajac wiele watkow na sasiednim forum audio troche ludzi twierdzi ze ten nowy Denon jest lepszy nawet od Pioneera Pd-s 901, a ten wiem ze gra bardzo ladnie, ale ile w tym prawdy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Pioneer PD-30 i Denon DCD-720AE to podobnej klasy odtwarzacze. Na korzyść PD-30 przemawia możliwość odczytu płyt SACD, chociaż z drugiej strony to standard coraz mniej popularny. Brzmieniowo natomiast zdecydowanie sugerowałbym urządzenie Denon. Oferuje on dźwięk znacznie pełniejszy, dynamiczniejszy, bardziej spójny. Pioneer jest dokładny, analityczny, natomiast na pewno nie tak pełny, muzykalny. Szczególnie w twoim systemie namawiam na DCD-720AE.
Z mojej strony natomiast zaproponowałbym Ci jeszcze odtwarzacz Marantz CD5005, który moim zdaniem będzie zdecydowanie najlepszą opcją do Twojego systemu. Jest spójność, dobre wypełnienie i świetna jak na swoją klasę szczegółowość. Drugą opcją jest NAD C516 BEE. To większy nacisk na środek i dół pasma, lepsze dociążenie. Na koniec coś znacznie przekraczające budżet, ale pod względem brzmienia bezkonkurencyjne i na dzień dzisiejszy w specjalnej cenie promocyjnej - Cambridge Audio Azur 651C.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, z opisem. Dodam że plusem w 720 ( jeśli masz trochę plików muzycznych ) jest wygodna obsługa plików i katalogów z płytami na umieszczonym pendrive. Wyświetlają się pełne nazwy albumów, tytuły piosenek , nr., można słuchać i szukać kolejnych. Natomiast w Pioneerze mimo usb czegoś takiego nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie za odpowiedzi, a Jak by sie mial taki Pioneer Pd 50 do Denon dvd 720 ? Chodzi mi tylko o dzwiek z cd oraz mp3, uzycie Pd50 jako daca mnie nie interesuje. Sacd nie posiadam wiec nie zalezy mi na takiej opcji. Pytam o tego Pd50 gdyz na allegro jest aukcja i moze pojdzie za rozsadne pieniadze.
No ale ten Denon dcd 720 przemawia do mnie. Czy w razie awarii lasera sa one dostepne do niego? Wiadomo , ze 2 lata gwarancji szybko minie dlatego wole sie upewnic.

W moim poprzednim cd laser dzialal 24 lata, byl to Pioneer pd 8700. No ale do tych nowych nie mam pewnosci, wiem jedno , ze raczej 20 lat nie przetrzyma icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chodzi mi tylko o dzwiek z cd oraz mp3, uzycie Pd50 jako daca mnie nie interesuje. Sacd nie posiadam wiec nie zalezy mi na takiej opcji. Pytam o tego Pd50 gdyz na allegro jest aukcja i moze pojdzie za rozsadne pieniadze.


Jeśli mamy na myśli tę samą aukcję ...to sprzedający napisał że sprzedaje bo chce korzystać z plików, a więc w modelu PD 50 raczej ma tak jak w modelach 30 i 10, że usb tego nie ułatwia i nie wyświetlają się nazwy plików. Natomiast sam dodatkowy DAC jest niezły i całe urządzenie jest wyższej klasy.
Dawniej lasery do Pioneerów były drogie (często droższe niż do innych marek) jak jet teraz to nie wiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi wlasnie o ta sama aukcje icon_wink.gif Odpuszczam tego Pioneera.

Swoja droga jestem ciekawy jak ten Denon dcd 720 odtwarza pliki mp3. Tak sie sklada , ze mam troche cd i po prostu wygodniej czasem jest mi sluchac z mp3 niz wachlowac plytami. U siebie mam to rozwiazane w ten sposob , ze mam odtwarzacz dvd Pioneer dv 610 i po optyku przez fiio d03 mam podlaczonego go do wzmacniacza i w taki sposob odtwarzam mp3, Jestem ciekaw czy z Denona by bylo lepiej jeli chodzi wlasnie o ten format. Wtedy bym mial Cd i mp3 w jednym urzadzeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Zgadzam się, z opisem. Dodam że plusem w 720 ( jeśli masz trochę plików muzycznych ) jest wygodna obsługa plików i katalogów z płytami na umieszczonym pendrive. Wyświetlają się pełne nazwy albumów, tytuły piosenek , nr., można słuchać i szukać kolejnych. Natomiast w Pioneerze mimo usb czegoś takiego nie ma.



A czy wyswietlaja sie nazwy katalogow czy sa one oznaczone jakos inaczej np. numerem? Czy jak wejde do okreslonego katalogu to moge jakos wybrac utwor jaki chce wlaczyc (np operujac strzalkami z pilota - gora, dol) lub wciskajac przyciski numeryczne z pilota?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetla się nazwa jaką nadasz samemu, lub oryginalna jaką nadał windowsowy program gdy kopiował przy konwertowaniu do biblioteki muzycznej w pc. Tak więc przykładowo masz katalog nr.1 Sade"Diamond life" wciskasz play i gra ten album wyświetlając tytuł danego utworu i artystę. Jest dodatkowo w drugiej linii nr katalogu i nr piosenki, czas( jak na oryginalnej płycie).W trakcie słuchania możesz przeskoczyć na piosenkę 2, czy 5, ale też strzałkami "nawigatora" w pilocie, szukać sobie zupełnie innego katalogu/artysty .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...