Skocz do zawartości

Pomoc przy podłączeniu rx v679 do tv


Funia156

Recommended Posts

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc pragnę się serdecznie przywitać icon_wink.gif

Jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęty hi-fi itp więc jeśli moje pytania są głupie to proszę z góry o wyrozumiałość.

Przejdę do meritum. Zakupiłem amplituner Yamaha rx v679 jako amplituner oraz głośniki Yamaha ns-555 i ns-c444 do kompletu. Kupiłem też telewizor Samsung UE75H6475. Chciałbym to połączyć ze sobą aby jakoś grało. O ile po wielu problemach udało mi się uruchomić amplituner aby chociaż radio odtwarzał tak nie mogę sobie poradzić z tym aby uzyskać dźwięk z telewizora poprzez amplituner i głośniki w/w. Połączyłem av z tv poprzez kabel HDMI(ARC). Złącze to występuje zarówno w av jak i w telewizorze. Głosu jednak z tv nie mam poprzez zewnętrzne głośniki tylko ciągle przez wbudowane. Próbowałem coś ustawiać w tv ale nie za dużo tam można zmieniać. Mam ustawienie, że głos może iść z głośników telewizora albo z "innego urządzenia". Jednak z "innego urządzenia" jest cisza a z telewizora to z telewizora. W amplitunerze wybieram scene TV i zmienia się na AV4 ale głosu nie ma. Może coś źle podłączyłem albo kabel nie taki? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączałeś kabel HDMI w gniazdo "HDMI-out" w ampitunerze?
Czytałeś instrukcję do amplitunera?


Amplituner ma na tylnej ściance 5 gniazd HDMI do podłączania urządzeń do amplitunera (np. laptop, odtwarzacz BR czy DVD, dekoder...), oraz 1 gniazdo wyjściowe (dwukierunkowe), by pojedyńczym kablem HDMI połączyć amplituner z TV.
Dzięki temu w TV wystarczy jedno gniazdo HDMI (do podłączenia z TV), a obraz z kilku urządzeń wchodzi na amplituner i przechodzi na TV.

Pozdrawiam
PS. Przejrzyj tematy na Forum - parę osób kupiło ten amplituner i są informacje dotyczące podłączania amplitunera z TV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na wstepie zaznacze ze nie wszystkie urzadzenia sa ze soba kompatybilne pod katem ARC, mielismy to okazjęjuż sprawdzać.

Ale najpierw aby nie panikować. W ustawieniach TV musisz zmienić w ustawieniach dzwieku na zewnetrzne glosniki. Musi byc taka opcja. Powinna byc tez taka ktora umozliwia wyboro ptyczny czy wlasnie HDMI.

W amplitunerz esprawdz w instrukcji jakie gniazdo trzeba wybrac aby dzialalo ARC, prawdopodonie jest to gniazdo TV, mozliwe ze w opcjach wejscia trzeba przesatwic z optycznego na HDMI ARC, choć mozliwe że to dzieje siez automatu.

Daj znać czy dziala.

Radio, Net, USB dziala bez problemu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Radio i Radio z neta działają bez problemu. CO do opcji w tv.. Sa strasznie ubogie i oprócz tego co wyżej pisałem czyli dźwięk z Telewizora albo z Innego urządzenia to nie ma nic... Tzn są jakieś opcje ale niaktywne.


Cytat

Jest pod koniec instrukcji Yamahy rozdział dotyczący HDMI - może to Ci pomoże...

Pozdrawiam



Czytałem instrukcję zanim tutaj napisałem ale nie pomogło mi to niestety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może tkwić jeszcze w samym kablu HDMI. Obecnie większość kabli będących w sprzedaży obsługuje ARC jednak zdarzają się i takie które tego nie potrafią. Oczywiście na amplitunerze jako źródło powinien być wybrany TV z wejścia HDMI. Zawsze pozostaje połączenie audio cyfrowe poza HDMI. To był naturalny sposób podłączenia dźwięku z TV przed erą ARC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wzmacniaczach selektor źródła jest zazwyczaj czymś dość jednoznacznym. Przełączasz nim na pozycję tego co chcesz słuchać. W amplitunerach kd sprawa się nieco komplikuje. Przy złączach HDMI pewne kwestie mogą przełączać się automatycznie. Jednak nie zawsze i często trzeba skonfigurować działanie takiego selektora. Zawsze pozostaje taka możliwość że nie poinformowałeś amplitunera że chcesz dźwięku w danej chwili z TV i to że ma on być z ARC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem kabel może być starszej generacji jak pisał Mobydick,( nie 1.4, a np. 1.3) Może aby nie tracić nerwów na jednokablowe rozwiązanie typu ARC(lubiące się ponoć zawieszać, lub nie kompatybilne), podepnij standardowo ten kabel hdmi pod wyjście HDMI out w amplitunerze i wepnij w wejście IN w TV.
Jak ampli wyświetli na tv menu ekranowe będzie i łatwiej z innymi ustawieniami tej Yamahy .
Natomiast jeśli będziesz chciał nagłośnić programy z TV to wypuść z tv kabel optyczny do wejścia optic IN av-tv w amplitunerze.


Cytat

. CO do opcji w tv.. Sa strasznie ubogie i oprócz tego co wyżej pisałem czyli dźwięk z Telewizora albo z Innego urządzenia to nie ma nic... Tzn są jakieś opcje ale niaktywne.


Ubogie nie są, są bardzo rozbudowane, trzeba tylko je poznać i wywołać .Jeśli są nie aktywne to raczej znak jesteś w jakimś innym trybie, lub opcji w wyższym menu i należy tamto najpierw zmienić. Bywa tak że włączony jest tryb tzw. sklepowy/ demo i trzeba go wyłączyć, wejść w jakieś swoje bardziej spersonalizowane ustawienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Owszem kabel może być starszej generacji jak pisał Mobydick,( nie 1.4, a np. 1.3) Może aby nie tracić nerwów na jednokablowe rozwiązanie typu ARC(lubiące się ponoć zawieszać, lub nie kompatybilne), podepnij standardowo ten kabel hdmi pod wyjście HDMI out w amplitunerze i wepnij w wejście IN w TV.
Jak ampli wyświetli na tv menu ekranowe będzie i łatwiej z innymi ustawieniami tej Yamahy .
Natomiast jeśli będziesz chciał nagłośnić programy z TV to wypuść z tv kabel optyczny do wejścia optic IN av-tv w amplitunerze.


Cytat

. CO do opcji w tv.. Sa strasznie ubogie i oprócz tego co wyżej pisałem czyli dźwięk z Telewizora albo z Innego urządzenia to nie ma nic... Tzn są jakieś opcje ale niaktywne.


Ubogie nie są, są bardzo rozbudowane, trzeba tylko je poznać i wywołać .Jeśli są nie aktywne to raczej znak jesteś w jakimś innym trybie, lub opcji w wyższym menu i należy tamto najpierw zmienić. Bywa tak że włączony jest tryb tzw. sklepowy/ demo i trzeba go wyłączyć, wejść w jakieś swoje bardziej spersonalizowane ustawienia.




Ale obraz z ampi z ustawieniami jest wyświetlany na telewizorze. Teraz jest podpięte ARC - ARC. Jak próbowałem podpiąć inaczej tj ampli ARC do TV HDMI to nie było tego obrazu z ampli. Z kablem optycznym nie kombinowałem jeszcze bo nie mam takowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuciłem opakowanie więc nie. Z tego co wyczytałem to przeważnie każdy przewód jest dobry. Sam już nie wiem co robić ;( Kupie chyba ten optyczny audio i tak zobaczę. Chciałbym także móc obsługiwać z telefonu tą yamahe ale ten program od nich jest bardzo ubogi. Chciałbym np wybrać sobie radio internetowe w telefonie i puścić przez amplituner. Da radę tak?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...