Skocz do zawartości

Odpowiedni dobór wzmacniacza


sayerr

Recommended Posts

Witam,
Zakupiłem parę głośników podłogowych Magnat Quantum 757 o poniższej specyfikacji:

Konstrukcja 3-drożna bass reflex, double bass
Wyposażenie prz. niskotonowy 2 x 170 mm
prz. średniotonowy 1 x 170 mm
prz. wysokotonowy 1 x 25 mm
Obciążalność (RMS/max.) 220 / 350 W
Impedancja 4 – 8 Ohm
Pasmo przenoszenia 20 – 50.000 Hz
Częstotliwość zwrotnicy 250 Hz, 2.800 Hz
Rekomendowana moc wzmacniacza > 30 W
Sprawność (2.8V/1m) 93 dB
Wymiary (szer. x wys. x gł.) 190 x 1062 x 370 mm

Chciałbym do nich dobrac odpowiedni wzmaczniacz lub amplituner 2 kanałowy. Nie jestem zamknięty na sprzęt używany. Budżet to około 2500 zł. Preferuję miękkie dźwięki. Sprzęt do salonu o powierzchni 30 m2. Proszę o wskazówki:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że słuchałeś tych kolumn przed zakupem i zagrały Ci właśnie tak miękko, jak lubisz? icon_biggrin.gif
Mam nadzieję, że te kolumny nie będą stały zbyt blisko ścian tylnej i bocznych?
Jak masz urządzony pokój? Opisz, pokaż zdjęcia albo plan pokoju z uwzględnieniem miejsca gdzie będą stały kolumny i Ty będziesz siedział. Znasz temat akustyki i ustawiania kolumn, czy chcesz coś do poczytania? To bardzo ważne jeśli się myśli o dobrym dźwięku.
A jakiej muzyki słuchasz? Nic o tym nie napisałeś. W ogóle mało napisałeś. Bo dane techniczne, to można znaleźć w internecie.
Nie wiemy także jakiego źródła będziesz używał?
Jak się pisze pierwsze posty, masz na stronie głównej forum.

Ja oczywiście kupiłbym wzmacniacz używany. W takim budżecie można już wybrać naprawdę dobre urządzenie. Nawet bardzo dobre.
Wzmacniacz musi mieć pilota i jakieś funkcje albo wejścia (np. gramofonowe) czy wyjścia (z przedwzmacniacza albo słuchawkowe)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...niestety nie słuchałem tych kolumn ale czytałam dużo pozytywnych opinii i testów na ich temat - głównie na niemieckich portalach bo tam są zdecydowanie bardziej popularne niż u nas. Zakup był bardzo korzystny cenowo dlatego się na nie zdecydowałem:) Co do pomieszczenia - salon o wymiarach 6x6, kolumny na ścianie w połowie otwartej o długości 3 m,miejsce odsłuchowe oddalone równolegle o 5 m:) Ściana przy kolumnach jak i przy miejscu odsłuchowym pokryta drewnem. Co do tematu ustawien kolumn i akustyki to chętnie coś poczytam:)
Słucham różnej muzyki, popu, jazzu, alternatywnej a od czasu do czasu nawet coś cięższego jak Nightwish:) Pilot oczywiście się przyda, co do wyjsc to nie są niezbędne. Wolałbym oczywiście nowe urządzenie,co do używanego to nie chciałbym przeznaczać więcej jak 1500 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...