Skocz do zawartości

Zakup sprzętu hi-end


Betonbud

Recommended Posts

Witam,
Potrzebuje pomocy przy zakupie sprzętu tzn hi end, tzn dwóch kolumn , zintegrowanego wzmacniacza, nośnika uniwersalnego takiego jak np Oppo 105D. Mam pokój 25m2 kolumny mogą być od siebie maksymalnie 2,5 metra i koniecznie muszą być blisko ściany. Budżet 20-40 tysięcy, mogą być używane i po ekspozycyjne. Słucham przede wszystkim cicho i jest to głównie poezja śpiewana, ballady rockowe, blues, pop oraz muzyka klasyczna. Przeglądając internet już ponad miesiąc i będąc na paru odsłuchach, przypadły mi do gustu takie urządzenia (fakt faktem o różnej charakterystyce-ciężko mi wybrać coś najlepszego):
Wzmacniacze: Vincent V700, Octave 70, Hegel 160, Moon 340 Noe
Kolumny: Dynaudio Confidence C2 lub C1 lub Countur 3.4 ; Physics Tempo 6; Kudos Cadera 20 lub Kudos Cadera 30; Amphion Argon 7L lub 3L i Grand Concert Beetoven Vienna
Oczywiście nie muszą być to powyższe pozycje. Może ktoś z was ma jakiś ciekawy zestaw bazowany na powyższych lub inny godny polecenia.
Z góry dzięki
Tel 510 267 606
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-end i kolumny blisko ściany, to są antagonizmy icon_idea.gif Oczywiście zazwyczaj, bo można by znaleźć jakieś kolumny NAIM. Ale... .
Gdybyś czytał uważniej, to wiedziałbyś, że takich kolumn nie postawisz blisko ścian, bo będzie porażka.
Kolega ma rację, że chcąc wydać taką kasę na zestaw, trzeba dobrze wiedzieć czego się chce.

Potrafisz opisać dźwięk jaki lubisz, jego barwę oraz główne atrybuty? Choć kilka zdań na ten temat?
Jeśli nie, to odwiedzaj salony Audio, słuchaj, słuchaj, słuchaj. Może masz znajomych z dobrym sprzętem?
Albo byłeś na Audio Show? Coś Ci się podobało?

Bo jak nie, to można Ci polecić super sprzęt, fajny zestaw. Ale Tobie on może zupełnie nie przypaść do gustu.
I co, będziesz sprzedawał, szukał innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu który wymieniłeś nic nie powiem bo go nie znam.
Dobrze jest jednak posłuchać sugestii ludzi którzy pasjonują się tym tematem i je sprawdzić. Wtedy będzie łatwiej coś wybrać.
Jeśli chodzi o propozycje konkretnych sklepów to z tym bywa tak że po prostu czasem chcą sprzedać to co akurat mają.
Widywałem połączenia które pasowały do siebie cenowo i estetycznie ( z wyglądu ) , które grały dość kiepsko z powodu złego doboru składowych elementów. Faktem jest to że każdy, a szczególnie na pewnym poziomie sprzętu, musi określić przed sobą swoje preferencje. Drogi do ideału bywają bardzo różne i dla każdego ten ideał może być zupełnie inny. Praktycznie nie istnieje sprzęt audio , nawet przy nieograniczonym budżecie , taki który by odpowiadał każdemu. Bywa że sprzęt złożony z bardzo drogich klocków gra dość przeciętnie z powodu doboru przypadkowych jego składowych.
Przy tym co napisałeś może warto pomyśleć o budowaniu systemu w oparciu o wzmacniacz lampowy triodowy pracujący w klasie A.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupa kasy jak dla mnie, chociaż inni mogą stwierdzić że to grosze...
Sam jestem świeżak w tej bajce ale kocham muzykę i nie potrafię bez niej żyć.
NAJLEPIEJ JAK SAM POCHODZISZ PO SALONACH, Z TAKĄ KWOTĄ NA PEWNO BĘDĄ NA KAŻDE TWOJE SKINIENIE...
Nie ma to jak przesłuchać kilka sprzętów, konfiguracji, sam Ci nic nie doradzę bo nie słucham takiej muzyki, ale koledzy na pewno przytoczą kilka przykładów, które warto przesłuchać i którymi powinieneś się zainteresować aby zwężyć ilość marek i modeli do odsłuchu...

Pozdrawiam !!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zapraszam zdecydowanie na odsłuchy, gdyż przy takim budżecie możesz dobrać system, który musi Cię w pełni satysfakcjonować.
Na pewno warto rozważyć kolumny Boenicke, to bardzo zaawansowana konstrukcja, grająca niezwykle dynamicznie, przestrzennie, energetycznie. Z mojego doświadczenia jednak sugerowałbym wersję wolnostojącą Boenicke W8. Jako źródło możesz wykorzystać Oppo, chociaż pod względem jakości z płyt CD będzie to jednak wąskie gardło. Chyba że zastosujesz dobry wzmacniacz z przetwornikiem. Jeśli zależy Ci na design, spójrz na Wadia Intuition 01, którą teraz można kupić w zestawie z np. Boenicke u nas w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli natomiast stawiasz na możliwie najlepszą jakość dźwięku, spójrz na Musical Fidelity M6si, Vincent SV-700.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, wszystkie powyższe urządzenia oraz dziesiątki innych rozwiązań są dostępne, wszystko można odsłuchać, porównać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...