Skocz do zawartości

Magnat Quantum 677 + Denon PMA 720AE - jakie źródło???


ToTameALand

Recommended Posts

Panowie dziś dokonałem finalnego odsłuchu kolumn (dla przypomnienia - mam Denona PMA 720AE, słucham metalu).

I tak:

Paradigm Monitor 9 v.7 - niby podobno świetny do metalu a zupełnie mi się nie podobał. Dźwięk wycofany, bez wyrazu. Największe rozczarowanie prócz JBL 280.

Canton Chrono 509.2 DC - tu było nieźle, głośniki grały potężnie, wydobywały z siebie najlepszy bas z całej stawki, ale ponownie - gitary wydawały się być nieco zbyt wycofane, ponadto miałem dziwne wrażenie, że kolumny gdzieniegdzie się gubiły.

Klipsch RP 260 F- bardzo dynamiczne, szybsze od Cantonów, ale mniej szczegółowe. Ponadto w metalu to nadal nie był "to": grały szybko, ale bez pazura. Bas nieporównywalnie gorszy niż w Cantonach.


Odsłuchu dokonywałem w jednym miejscu, potem postanowiłem (trochę zrezygnowany, bo żadna z w.w. kolumn do końca mi nie pasowała) wrócić do Magnatów Quantum 677, które odsłuchiwałem w zeszłym tygodniu. Nie wiem, czy to była kwestia innego miejsca, innego źródła, mojego wzmacniacza, czy tez po prostu nie mam pojęcia jak powinny brzmieć dobre głośniki, ale Magnaty wypadły po prostu najlepiej. I to zdecydowanie. Gitary były najlepiej wyeksponowane, najostrzejsze, kolumny grały bardzo dynamicznie.

Dziwna sprawa, bo od reszty stawki są nawet (w teorii) ponad dwukrotnie tańsze (sic!). Naprawdę, gdybym dzisiejszego dnia usłyszał coś lepszego to bym to kupił, zwłaszcza że i Cantony i Klipsche oferowano mi w niezłej cenie (ok 3.500 zł za parę).

Magnaty okazały się najlepsze a że przy okazji są zdecydowanie najtańsze - to jest mój wybór.

Skoro więcej zaoszczędziłem trochę pieniędzy na kolumnach, zamierzam rozejrzeć się za źródłem. Przy założeniu, że źródło też ma wpływ na jakość dźwięku (ale nie wiem, czy w sprzęcie tej klasy też), co byście mi polecili? Do wydania około 1000 zł.

Magnaty odsłuchiwałem z Yamahą CD 300 i sprawowały się super. Ale może np. Denon DCD-720AE to lepszy wybór?

Im dźwięk ostrzejszy i dynamiczniejszy, tym lepiej i pod tym właśnie kątem szukam też źródła:-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej klasy sprzęcie źródło również ma wpływ na dźwięk. To jest naprawdę przyzwoitej klasy sprzęt audio. Jednak to Ty sam musisz określić co Ci będzie odpowiadało. W większości przypadków usłyszysz że DCD-720AE będzie lepszy do dedykowanego do niego wzmacniacza. W dużej mierze z powodu pełniejszej barwy niższej średnicy. Jednak szukasz brzmienia bardziej ekspresyjnego w wyższych rejonach pasma i w tym również w zakresie przełomu średnich i wysokich tonów tonów. Tu poważnie najlepiej było by wziąć oba CD do domu na odsłuch w miejscu gdzie słuchasz. Jest bardzo prawdopodobne że wybierzesz Yamahe. Brał bym jeszcze pod uwagę Onkyo C-S5VL. Ma brzmienie zbieżne z tym jakiego oczekujesz, filtr cyfrowy z możliwością wyboru jego trybów pracy ( co wpływa głównie na przetwarzanie i charakter wysokich tonów ). Do tego może odtworzyć płyty SACD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może jednak zamiast odtwarzacza cd dokupić kartę dźwiękową?

Alternatywnym źródłem i tak byłby komputer. Pytanie tylko brzmi, czy w takiej konfiguracji karta dźw. miałaby znaczenie?

W internecie uznaniem cieszy się:

Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE

Ale może warto by było dokupić coś lepszego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańszą alternatywą dla Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE jest Aim SC8000. Moim zadniem może warto doinwestować do Aim Sc808. Znajdziesz sporo informacji na ich temat w necie. Komputer ma wiele zalet jeśli chodzi o użycie go jako odtwarzacza plików i muzyki z internetu. Wiele osób odstrasza kwestia organizacji jego położenia i użycia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zapewne wiesz że 720 to nowsza wersja 710. Z tego co mi wiadomo niewiele się zmieniło w środku, poza drobnymi zmianami w prowadzeniu ścieżki sygnału.
Na zewnątrz widać że zrezygnowano w 720 z selektora źródła nagrywania. Za to użyto lepszych i przede wszystkim ładniejszych zacisków głośnikowych.


Dzięki za odpowiedz MobyDick. Tak wiem ze jest nowszy i jeśli nie ma tam wiele zmian chyba nie opłaca sie przepłacać za 720ae.
Ciekawe czy różni sie ich brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze pma 710 i dcd 710 i w sklepach i trzymają cenę. Jednak przy odsprzedaży za parę lat może być gorzej, bo na rynku będzie np. model 740, a tu sprzedajesz 3 generacje wstecz icon_wink.gif .
W modelach kolejnych zawsze coś poprawiali, tu wywalili w sumie niepotrzebne w dzisiejszych czasach nagrywanie, cała płytkę i sporo ścieżki, dali inne wejścia, inaczej jest mocowany potencjometr głośności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...