Skocz do zawartości

STX Electrino 150 + Yamaha R-N301, zagra to?


scarabeus

Recommended Posts

Witam,

planuję zakup zestawu stereo wykorzystywanego do słuchania muzyki z laptopa, jak również podlączonego do TV (muzyka, filmy).
W sprawach doboru sprzętu audio jestem laikiem, wybór podyktowany jest lekturą forum, czy tam innych internetów.

Muzyka jaka będzie grana: ze względu na ilość użytkowników - różnoraka, głównie rock, blues, pop.
Kwota jaką miałem przeznaczoną: ok. 2 tys (ewentualnie mogę dołożyć kilkaset zł, jeżeli będzie warto).
Sprzęt: nowy.
EDIT: pokój 30 m^2

Wybór padł na głośniki STX electrino 150 (z tego co widzę mają dobre recenzje, a podoba mi się też design) i Yamaha R-N301 (tutaj kompletnie nie wiem, wybrałem tę elektronikę ze względu na możliwość podlączenia bezpośrednio TV oraz routera Wf-Fi i po sieci właśnie byłaby strumieniowana muzyka z laptopa, odpada wtedy kupno dodatkowego DACa, dobrze myślę?)

Inne głośniki nad jakimi się zastanawiałem to:Pylon Audio Pearl 25, czy Monitor Audio BX5.

Doradzicie cos?

Z góry dzięki i miłej niedzieli życzę!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Twoim opisie parę rzeczy ucieka poza założenia , budżet 2 tys. a wskazujesz sprzęt za prawie 3k ( np. MA bx5 i yamaha rn301)
Dość spory metraż, a wybór w swej cenie dobrych, acz niedużych stx electrino 150.
Brzmienie MA bx5 jest według mnie dużo lepsze, w każdym razie bardziej detaliczne od np. pearl 25. Jednak są też inne kolumny w podobnej cenie.
Jak ma być tylko wejście optyczne dla tv i coaxial to jest jest np. bardziej klasyczne Onkyo tx 8020, jak chcesz radio www to faktycznie Yamaha rn301, jak dodatkowo z wejściem usb dla pendriva to wtedy model wyższy Yamaha RN500 i już nie musisz włączać laptopa by słuchać muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż pokoju faktycznie nienajmniejszy, ale nie planuję słuchać jakoś szczególnie głośno (mieszkanie w bloku).

W takim razie coś nie ogarniam ceneo (r-n310 wychodzi ok. 1200zł, a ceny Monitor Audio BX5 są do 1000zł, czy mówiszo modelu Monitor Audio Bronze BX5? widzę, że są droższe).

STX ok. 1200 zł, i trochę droższe Pearl. Więc okolice 2500zł za wszystko (cena jeszcze dla mnie akceptowalna).

Radio www - niekoniecznie. Wystarczy optyczne dla TV (żona lubi posłuchać czasem jakiegoś youtube'a, to można odpalić YT na tv).
Z tym, że w przypadku Onkyo, żeby podłączyć do niego laptopa musiałbym przez jakiś DAC, co by znowu podniosło koszty.

Przesyłanie po wifi muzyki z lapka do R-N301 wydaje się być najsensowniejszą opcją, wygodniej nawet niż po usb do R-N500.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

301 to raczej nie ma wi- fi tylko wejście na dodatkowy płatny moduł do wifi icon_wink.gif . wi fi też nie ma rn 500, czy Onkyo 8130,trzeba włożyć wtyczkę z kablem:) Takie pełne wifi to w wersjach pokroju Yamaha rn 602 i onkyo 8150, oczywiście jest tam więcej różnych dodatków.
Zaś MA bx 5 kosztuje 800zł ale jedna sztuka, co i tak jest okazją bo dotychczas kosztowały 1300zł za sztukę. Kolumny mają cenę za sztukę na porównywarkach...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście kablem tak ,( tak samo jak wyższy model rn 500), ale skoro mówi się ze amplituner jest z opcją "wi- fi" to znaczy że odbiera także bez kabla, na tym polega wifi w amplitunerze icon_biggrin.gif .

Cytat

Radio www - niekoniecznie. Wystarczy optyczne dla TV (żona lubi posłuchać czasem jakiegoś youtube'a, to można odpalić YT na tv).
Z tym, że w przypadku Onkyo, żeby podłączyć do niego laptopa musiałbym przez jakiś DAC, co by znowu podniosło koszty.


Onkyo tx 8020 ma przecież wejście optyczne dla tv i coaxialne tak jak model Yamaha rn300, po co więc DAC ? Chyba że chodzi jednak o muzykę puszczaną po sieci, ale piszesz, że radio www niekoniecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy Onkyo bardziej 'pasuje' do ww. kolumn?


Do tych, to znaczy do których? Każde kolumny grają nieco inaczej, o czym pisałem. Chyba raczej brzmienie jako całości powinno pasować Tobie.
Yamaha w ogóle jako taka gra nieco detaliczniej, nieco konturowo, a Onkyo bardziej równo.
Pytanie na jaki model pod kątem funkcji wybierzesz czy z "internetem", czy tylko z wejściami cyfrowymi , a dopiero potem jaka marka .

Tak więc nieco ciepło grający i niezbyt detalicznie pearl 25, niby lepiej zagra z detaliczniejszym amplitunerem. To oczywiście indywidualne preferencje i gust. Jak wolisz brzmienie bardziej detaliczne warto wybrać MA bx5, jak nie co twardsze Indiana line nota 550.

Pewnie stanie na sieciowej Yamaha RN 301 i pearl 25 icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak byśmy wrócili do mojego pierwotnego wyboru: Yamaha 301 i STX electrino 150.
Rozumiem, że nie jest to jakieś fatalne zestawienie i powinno 'dobrze' grać?

Trochę się tego zestawu trzymam, ze względu:
1. Funkcje sieciowe jeśli chodzi o wzmacniacz.
2. Cenowo najkorzystniej.
3. Te białe STX idealnie komponowałyby się jeśli chodzi o design całego pokoju.

Ale obawiam się, że np. wybierając Onkyo + Monitory, albo Pearl uzyskałbym dużo lepszą jakość jeśli chodzi o dźwięk..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha rn 301 w swej cenie oferuje sporo , serwisy www( choć nie bezprzewodowa i brak usb) są wejścia cyfrowe optyk i coaxial, jest radyjko FM i internetowe, spora moc. Nie masz co chyba dalej szukać- zwłaszcza w tym budżecie.
Co do kolumn to ani pearl 25, ani stx 150 nie graja agresywnie, więc yamaha będzie ok. Pewnym plusem jest wielkość perl 25, jednak skoro nie słuchasz bardzo głośno wystarczą stx electrino 150, które są dla Ciebie ładniejsze.
Cóż MA bx5 to lepsze kolumny, nie ma co zaklinać rzeczywistości że krajowi producenci zrzekli się zysków, czy zrobili coś gratis i mimo niższej ceny grają jednak lepiej. Tu nie ma też znaczenia większego, czy lepiej byłoby z Onkyo, Onkyo 8020 i tak nie ma internetu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...