Skocz do zawartości

Tani odtwarzacz plików flac , mp3 do stereo


passion

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Poszukuje jakiegos taniego rozwiazania odnosnie plikow mp3, flac. Mianowicie posiadam wzmacniacz Pioneer A 50 , kolumny Magnat Quantum 677 i odtwarzacz Cd Pioneer Pds - 901. Wszystko gra cacy lali , jednak czasem chce pojsc na latwizne i zamiast machac plytami cd chce po prostu odtwarzac pliki flac, mp3 z hdd / pendrive. Do tej pory sluzyl mi dosc stary blu ray samsunga, ktory pieknie czyta Hdd i pliki mp3 (nie czyta flac), no ale jakosc dzwieku pozostawia troche do zyczenia , podpiete mam analogiem do wzmacniacza.

Tak sie zastanawiam nad blu ray'em Pioneera bdp 160/170. Czyta juz pliki flac, ale jestem ciekawy czy by troche lepiej zagral od mojego starego Samsunga, chodzi mi o jakosc dzwieku i sama glosnosc (Samsung gra o polowe ciszej w stosunku do Pioneera Pds 901). Dodam , iz nie potrzebuje zadnych bajerow typu wifi , puszcanie mp3 , flac przez smartfon itd. Zdaje sobie sprawe , ze napewno nie zagra to jak moj odtwarzacz CD , jednak wiadomo chcialbym uzyskac dzwiek jak najlepszy.

Jesli to ma jakies znaczenie w tym przypadku (chociaz watpie) to lubie dzwiek w miare ocieplony , dynamiczny, troche konturowy - bas, sopran.

Mam do wydania tak 600 - 650 Pln . Moze cos innego byscie Panowie doradzili? Moze byc uzywane lub nowe, bez roznicy.


ps. Jest jeszcze mozliwosc abym, podlaczyl kompa pod wzmacniacz, tyle , ze bym musial dziury wiercic w scianach aby kable przecisnac do wzmacniacza i tv w salonie. To nie problem, tylko , ze bym musial dokupic lepsza karte muzycza, wiec moze to by bylo lepsze wysjcie? Z tego co sie orientuje to Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE oraz Aim Sc808 to calkiem rozsadne karty w tej cenie.

Wiec podsumowujac skad bym uzyskal lepszy dzwiek?

1. Przykladowo jakis Blu ray typu Pioneer Bdp 160
2. Komputer z karta muzyczna do zalozonej przeze mnie kwoty

Pozdrawiam .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, zaczynają się mnożyć posty na temat odtwarzaczy plików FLAC.

Ja mam Pioneera BDP 170, ale używam go po bożemu - czyli do odtwarzania filmów.

Możliwość odtwarzania plików FLAC itp. na tym poziomie cenowym jest raczej na doczepkę, a nie dlatego, żeby ktoś "na poważnie" chciał odtwarzać pliki FLAC z takiego sprzętu.
Ja odtwarzałem pliki FLAC ze swojego Pioneera, ale tylko przez zewnętrzny DAC, więc nie wiem jak on stoi jakościowo sam z siebie.

Jedna rzecz - Pioneer NIE ODTWARZA plików FLAC w trybie gapless (tzn. jeśli jedna piosenka przechodzi płynnie w następną, to Pioneer wstawia ok. sekundy ciszy (to jest czas potrzebny na wczytanie kolejnego pliku).

Dla niektórych, jak dla mnie to jest bardzo istotne i dyskwalifikuje taki sprzęt.

O kartach dźwiękowych Ci nic nie powiem, ale jeśli komputer masz w jednym pokoju, a sprzęt grający w drugim, to będzie Ci się chciało biegać po całym mieszkaniu, żeby właczyć jakiś kawałek?

Trochę nie na temat, ale poza wszystkim innym bardzo lubię swojego Pioneera jako odtwarzacz video i innych plików multimedialnych... icon_wink.gif
Bardzo dobry kontrast, kolory itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...