Skocz do zawartości

Zestaw Stereo do 3k


dexter214

Recommended Posts

Nie wiem co rozumiesz przez coś lepszego, bo lepsze oznacza najczęściej coś bardziej Tobie odpowiadającego.
Ale na pewno lepszą czy wręcz dużo lepszą jakość dźwięku uzyskasz kupując/kompletując zestaw używany.
Gdyby jeszcze było wiadomo jaki dźwięk lubisz, jaką jego barwę, aspekty, to byłoby dużo łatwiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o czysty dzwięk z głębokim bassem, nie chce dokupywać subwoofera bo po prostu nie mam gdzie go postawić, chciałbym amplituner z kolumnami i do tego jakiś odtwarzacz blueray samsunga czy sony, brałem pod uwagę sprzęt używany ale nie jestem do końca przekonany do używek. Sprzęt bym chciał podłączyć pod tv i laptopa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale zestaw z linka ta Yamaha rn301i wafle10.4 to co innego pokazuje zdjęcie co innego rzeczywistość. Na zdjęciu są wafle diamond 10.7, a kupujesz 10.4, to suchotniki, nie do takiej muzyki.
Subwoofera raczej nikt tu nie poleca do muzyki stereo, bo i po co, jak są dobrze dobrane kolumny? Niemniej szkoda że za bardzo, w każdym razie mało, odniosłeś się do tego co chcesz kupić, czego oczekujesz,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty dźwięk bardziej kojarzy mi się z dźwięczną i dokładną górą pasma, z niskim twardym basem, a pierdzáce kolumny to dyskwalifikacja. To że coś nie pierdzi nie oznacza automatycnie, że dobrze gra, czy pasuje do oczekiwań icon_wink.gif
Wolisz bas bardziej masywny i głęboki, szybki i twardy, a może miękki ocieplony?
Amplitunery sieciowe jak ten pioneer sxn30, onkyo tx 8150, yamaha rn 602 to już full opcja i sporo rozwiązań których może nie potrzebujesz i niestety za 2400zł, do tego koszt kolumn, a budżet pisałeś że 3000. Aj jeszcz o blurayu pisałeś-też koszt, ale o filmach nie prowadzimy dyskusji.
Modelem pomiędzy podstawową yamahą rn 301, a rn602 jest yamaha rn500, ma mnogość wejść i funkcji. Ma własne serwisy muzyczne, kilka tys tematycznych internetowych stacji radiowych i usb na hdd lub pendriva( podpinanie jeszcze laptopa jest zbędne). Do tego kolumny typu magnat quantum 675, lub 677, może ciut mniejsze monitor audio bx5( wyższa seria niż mr), udane są też Melodika bl 40, qacoustic 2050i. Jak lubisz konturowe brzmienie ( określenie czyste brzmienie niewiele mówi) to może Klipsch, można tanio kupić niemal nówki na aukcjach, lub jbl es80.Może jakiś model Canton gle 4## wybór ok 2 tys jest duży.
Wspomniane przez ciebie pylon( pewnie pearl 25) i monitor audio mr6 to nawet w swej cenie przeciętne modele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, prawdopodobnie sie zdecyduje na tą yamahe rn500, budżet mi się troche zwiększył więc mogę przekroczyc te 3k, blueray to myślałem o jakism samsungu za 300zl wiec to nie jest duzy koszt, nad głosnikami musze się jeszcze zastanowić, bass raczej miekki i ocieplony, przynajmniej tak mi sie wydaje ze ma brzmieć w muzyce rap bo głownie takiej muzyki słucham, byłem na odsłuchu kolumn monitor audio mr6, pylonow i wafle diamond (nie pamietam kroty model), i w sumie te monitory audio mi sie podobaly najbardizej, poaptrze jeszcze na kolumny ktore tu wymienileś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko, że odtwarzacz B-R jest słabym źródłem dźwięku w zestawie stereo jaki choćby chcesz kupić. Dużo lepiej zagrają odtwarzacz CD albo DAC plus pliki z komputera. To, że coś jak B-R odtworzy Ci płyty CD, nie znaczy, że dobrze gra.
Oczywiście dużo lepiej zagrałby system używany.
Na przykład w cenie nowych kolumn MR możesz kupić używane BR czy BX. A dźwięk będzie o umowną klasę lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz dvd/bluray jako odtwarzacz do cd , to dobrze jakby miał wyjście audio typu coaxial. Wtedy łączysz go w ten cyfrowy sposób z wejściem DAC w amplitunerze. Blurey jest wtedy tylko napędem, a obróbką dźwięku zajmuje się np yamaha rn 500, mająca pewnie lepszy przetwornik dac , niż tani bluray wewnątrz na wyjściu typu cinch.
Takie połączenie coaxialne w przypadku taniego odtwarzacza może być lepsze jakościowo w muzyce , niż połączenie cinch(rca).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...