Skocz do zawartości

Marantz M-CR 611


Cobrix

Recommended Posts

Witam.
Mam prosbe o pomoc w znaleziu sprzetu audio.
Moja wiedza o systemach audio zatrzymala sie jakies 10 lat temu kiedy szukalem zestawu do kina domowego. Skonczylo sie na amplitunerze Harman Kardon AVR 5550 ktory sluzy wiernie do dzis.
W innym pomieszczeniu do okazjonalnego odsluchu mam stary 20letni zestwi Technics'a. Kiedys szczyt marzen a dzisiaj po prostu grajace cos.
Zlikwidowalem kolekcje kaset magn. zostaly mi CD do ktorych od czasu do czasu wracam. Wiekszosc czasu slucham radia (analogowego) lub muzyki w formacie mp3 i FLAC.
Chcialbym tego Technics'a zastapic czym ladnie brzmiacym i nowoczesnym z obsluga flac'zkow i mp3. Kolumny, ktore uzywam to Tonsil'owskie Mazurki 110, ktorych nie chcialbym wymieniac.

Znalazlem urzadzenie Marantz'a M-CR 611, ktore spelnialoby wszystkie moje potrzeby. Ma CD, radio analogowe i internetowe, mp3 , flac.
Obawiam sie tylko czy nie jest ono za male na moje potrzeby.
Jego moc to 2x60W, zalecane glosniki 6 Ohm.
Kolumny Mazurek maja : max power 110W, rated power 70W i impedancje 8 Ohm. Czy ten Marantz da rade z tymi kolumnami. Pokoj to jakies 48 m2.

Szukalem jakiego innego rozwiazania ale zeby miec wszystkie te opcje musialbym miec 2-3 klocki. Wzmaczniacz/amplituner+ odtwarzacz sieciowy/USB, +CD.
Moze ktos moglby polecic jakies inne rozwiazanie ?

Z gory dziekuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz MCR 611 to dobre urządzenie, ale....
Jest skierowane do osób które koniecznie muszą mieć małą elektronikę all in one.
Jeśli dysponujesz miejscem to dużo lepszym wyborem jest Onkyo 8150 czy Yamaha RN 602. A co tego nawet prosztrzy odtwarzacz CD.

Co ciekawe takie rozwiązanie wychodzi podobnie cenowo a dźwięk jest dużo lepszy.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

. Kolumny, ktore uzywam to Tonsil'owskie Mazurki 110, ktorych nie chcialbym wymieniac.


W sumie szkoda, bo kupując nawet Marantza 611 te Mazurki będą słabym ogniwem, możnaby poszukać też czegoś używanego, ale lepszej klasy.

Cytat

Obawiam sie tylko czy nie jest ono za male na moje potrzeby.
Jego moc to 2x60W, zalecane glosniki 6 Ohm.
Kolumny Mazurek maja : max power 110W, rated power 70W i impedancje 8 Ohm. Czy ten Marantz da rade z tymi kolumnami.


Gdyby brać pod uwagę tylko takie pobieżne parametry jak podałeś to radę da z naddatkiem. Skoro 611 zaleca kolumny 6 ohm to z 8 będzie mu tylko lżej;)
Sprawa komplikuje się kiedy odsłuchuje się już w realu takie Mini zestawy i porównuje do wzmacniacza normalnych gabarytów, nawet tej samej mocy, (jednak lepszym, mocniejszym zasilaczem) niestety bywa różnica w jakości brzmienia, na korzyść dużych klocków. Owszem z niewielkimi Mazurkami da radę, podobnie z jakimiś współczesnymi kolumnami podstawkowymi, jednak czy kiedyś da radę podłogówkami ? Ze średniej wielkości podłogówkami zagra, ale z dużymi już przydałby się wydajniejszy wzmacniacz.

Faktycznie świat poszedł do przodu i są amplitunery stereo sieciowe ( radio www, dab+, spotify) z naprawdę dobrej klasy DACkami( optic, coaxial), usb i dodatkowymi funkcjami bth i wi-fi. Onkyo 8150(full opcja), lub rn602(full opcja)), lub bez wifi, bth, dab : Yamaha RN500, Onkyo tx8050.
Jednak z obecnymi kolumnami, takie amplitunery nie pokażą na co je stać, współczesne monitory za 1000-1700 będą lepsze od Mazurków. Jednak na taki metraż lepsze byłyby podłogowe kolumny, a jak podłogowe to raczej coś większego i mocniejszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...