Skocz do zawartości

KEF Q100


Grzegorz Browalski

Recommended Posts

Witam zakupiłem dziś dwa głośniki KEF Q100 używane 4 mc za 1150 zł, docelowo chcę do nich zakupić Cambridge Audio Minx XI, ale to dopiero w czerwcu, obecnie przebywam za granica i tymczasowo moge nabyć Luxman R-5045 za ok 250 zł właściwie cena jest nieistotna chodzi mi tylko o to czy to zagra sensownie, tymczasowym źródłem dźwięku będzie komputer.
Dodatkowo może mi ktoś odpowiedzieć jakiego typu wyjścia na głośniki ma ten wzmacniacz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Zazwyczaj jeśli ktoś chce wejść do jakiegoś klubu, stara się poznać zasady tego zgromadzenia, coś o nim dowiedzieć, zastosować do tego, czego się wymaga w danym klubie.
Forum Audio jest, stara się być najkulturalniejszą ale zarazem możliwie rzeczową platformą (przepraszam za skojarzenia) dotyczącą wiedzy, doświadczeń w temacie sprzętu audio i nie tylko.
Ale staje się forum bardzo wymagającym w stosunku do użytkowników. I to na wielu płaszczyznach.

Ty przychodzisz, pytasz, ale nie poznawszy podstawowych założeń i co ważne zasad pisania postów pytasz o coś, nie podając podstawowych informacji.
Jakie to są dane, poczytaj. Choćby temat ze strony tytułowej: "Pierwsze posty...". Zapoznaj się z innymi wątkami.

Jak Ci można doradzić nie znając właściwie żadnych konkretów?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni uzytkownicy, zycze wam zrowia itd. taplania sie w swomi sosiku, zawsze myslalem ze forum jest miejscem gdzie szuka sie wiedzy ale widac glupi ja
bladzilem jak dziecko pozdrawiam.
kasuje konto ( jak mi sie uda icon_razz.gif )
ps. sadzilem ze wyrazilem sie jasno nie potrzebuje info na temat GLOSNIKOW I docelowego wzmacniacza chcialem wiedziec czy Luxman ktory ma byc tymczasowy bedzie przynajmniej przyzwoity z KEFQ100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Pan Grzegorz Browalski, przychodzi, pyta i ... strzela focha gdy mu coś nie odpowiada.
Niestety, ale żaden system nie gra w próżni i bardzo ważna jest wielkość pokoju, ustawienie kolumn, akustyka.
Ważnych jest wiele innych rzeczy.
Jeśli idziesz do lekarza po poradę w sprawie bólu głowy a ten pyta o to co jadłeś, gdzie i jak śpisz, jaką masz pracę, to życzysz mu taplania się we własnym sosiku i oskarżasz o brak wiedzy? icon_eek.gif Bo przecież Ty o głowie a on o pietruszce icon_mrgreen.gif
Zamiast mędrkować, warto było odpowiedzieć a tak, to zostajesz w swoim sosiku i nic się nie dowiesz.

Co do głośników, to niestety jest to nieprawidłowa nazwa. Tak samo jak nazywanie motocykla motorem, niskich tonów bassem a gramofonu adapterem.

Jeśli idzie o ampli Luxmana, to możesz być bardzo zdziwiony, że ten "tymczasowy" napęd zagra lepiej niż wydziwaczony Cambridge Audio. Ale to już dyskusja na innym poziomie.

Sądziłeś, że wyraziłeś się jasno, ale niestety tak nie jest. Wiesz lepiej? To po co pytasz? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...