Skocz do zawartości

kolumny do 1500zł


smok85PL

Recommended Posts

Witam serdecznie icon_smile.gif Jest to mój pierwszy temacik i jeśli będę zadawał śmieszne dla Was pytania przepraszam z góry...
Jak w temacie szukam kolumn w cenie do 1500zł.
Dużo naczytałem się o Pylon Audio PEARL 25 i idealnie pasują do ustalonego budżetu...
Tyle,że mam pewne wątpliwości czy będą one dobrze grały muzykę która słucham :-/ A gustuje raczej w dość żywej i obfitej w niskie uderzenia muzyce ( Club, Trance , House) . Dodać mogę iż przesiadam się z poczciwych Tonsil Altus 300 (chce sprzedać) icon_biggrin.gif Wiem wiem ,że pewnie mnie zjedziecie ale kupiłem je mając na uwadze głośność i bass... teraz chciałbym jednak troszkę wyraźniej odtwarzać muzykę.
To teraz trochę konkretów:
-salon około 20m2 ,
-nie muszą być to nowe kolumny , obecnie posiadam amplituner Denon AVR-1707 ale planuje go sprzedać i skupić się tylko na stereo (chyba,że zakup wzmacniacza nie jest dobrym rozwiązaniem i w/w amplituner starczy ?) Widziałem taki zestaw w RTV Yamaha R-N301 + Pylon Audio Pearl 25 za 2749zł co myślicie o takim połączeniu ? Muzykę odtwarzam głównie na dekoderze NC+ podłączonym światłowodem do amplitunera (czasem tez słucham z USB przez Tv).
-chciałbym aby to były kolumny wąskie około 200mm w górę mogą iść ile chcą icon_smile.gif

Dziękuje za pomoc pozdrawiam Bartek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
na pewno warto w przyszłości pomyśleć o wzmacniaczu, różnica jakościowa pomiędzy Twoim amplitunerem będzie ogromna.
W kwestii kolumn - Pylon Audio Pearl 25 to kolumny o stosunkowo równym brzmieniu. Jest wyraźna góra pasma, dobry, nisko schodzący bas, wyraźny środek. Na pewno nie jest to brzmienie, do jakiego przyzwyczaiły Cię Altusy. Jeśli szukasz bardziej wyeksponowanych skrajów pasma, spójrz proszę na kolumny Melodika BL40.
W kwestii amplitunera oczywiście można pomyśleć o R-N301, to dobry wzmacniacz i pełna funkcjonalność sieciowa. Z mojej strony natomiast zasugerowałbym Ci Onkyo TX-8130, bardziej będzie pasowało do Twoich preferencji.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla klubowicza oczywiście służę pomocą. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybko odpowiedź icon_smile.gif Co do Twoich propozycji kolumny fajne ale znacznie przekraczają podany budżet (1500zł/para) oraz chyba szerokość(około 200m) . Ten Onkyo to amplituner a ja nie mam zamiaru robienia kina więc wolałbym wzmacniacz (chyba lepszy efekt w typowym stereo) . Ewentualnie co by można wziąć pod uwagę w cenie podobnej do Yamahy R-N301 ? Zastanawiałem się też nad kolumnami podstawkowymi z racji małych rozmiarów ale chyba one zbyt "mocno" nie zagrają ? A z używek kolumny/wzmacniacz co by fajnie zagrało ? (1500zł kol. i 1000zł wzmacniacz).
Nie pisałem ,że jestem z Poznania więc nie da rady pojawić się w salonie u pana icon_sad.gif . A gdzie można udać się na odsłuch kolumn w moim mieście (chyba trochę tego będzie) . Jeszcze jedno pytanie...jaka będzie odpowiednia cena za Altusy 300 (kupiłem je w 2007 - stan techniczny idealny natomiast stan obudowy oceniłbym na dobry z racji 2 przeprowadzek w paru miejscach delikatnie porysane ) do tego amplituner Denon AVR-1707 w stanie bdb.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Twojej sytuacji odrzuciłbym model rn 301, a brałbym model Yamaha RN500 (lub Onkyo tx8130).
Dlaczego, skoro masz sporo muzyki jak się domyślam na plikach (pendriv, hdd) to puszczanie jej poprzez wejście i za pośrednictwem TV jest kiepskie jakościowo ( już nawet pomijam fakt palącego się tv icon_redface.gif ) .Poza tym Yamaha 500, jest lepsza od 301.

Dobre monitory dziś dość łatwo kupić, mogą zawstydzić sporo tanich podłogówek, jednak dobre monitory do 20m to już sprawa trudniejsza( czasem droższa), trzeba posłuchać w takowym pomieszczeniu, samemu ocenić. Generalnie i tak lepiej niż jakieś altusy, ale zależy na jakie aspekty brzmienia zwracasz uwagę. Altusy robiły sporo ciśnienia, reszta była kulawa, przy dobrych monitorach ciśnienia i wiatru jest mniej, ale bas, czy ogólna przestrzeń, detale, szybkość wybrzmień jest dużo lepsza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiając temat amplitunera/wzmacniacza jakie żywe kolumny wchodzą w grę ? Jak napisałem wcześniej mogą być używki... I pytanie z innej beczki jakie źródło dźwięku prócz odtwarzacza CD wchodzi w grę żeby to jakoś fajnie grało ? Narazie zostawię tego swojego starego Denona i skupię się na kolumnach bo to chyba najważniejszy element zestawu icon_smile.gif bardzo podobają mi się te http://allegro.pl/klipsch-rf-52-okazja-cen...5837954995.html lecz nie mam pojęcia jak one grają . Może jakieś inne ciekawe rozwiązania ?
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie urządzeniehttp://allegro.pl/sieciowy-odtwarzacz-audio-denon-dnp-720ae-i5843199171.html może. Będzie jakimś sensownym rozwiązaniem do mojego starego amplitunera ? Pytanie tylko czy będą ze sobą kompatybilne ? Zwróciłem na to uwagę gdyż 99% mojej muzyki do mp3 posiadam także pliki bezkompresyjne . Dzięki.z góry za następną.odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz sieciowy jak ten jest ciekawym rozwiązaniem. Są oczywiście różne modele, różnie wyposażone, plusem tego jest dodatkowo zwykle radio fm, minusem brak wejścia optycznego. Trafiają się tanio używki różnych firm, często pioneer n50.
Jednak sprzęt stereo jak wspomniana np. Yamaha RN 500,Onkyo TX8130 były by raczej lepszym rozwiązaniem względem różnorodności funkcji , jakości, mocy jako całość.
Cytat

Pytanie tylko czy będą ze sobą kompatybilne ?


Każdy popularny sprzęt audio ma połączenia 2RCAx2RCA, więc tu nie ma problemu, podłączysz sieciówkę pod AUX i już.

Co do kolumn Klipsch to specyficzne kolumny, dziwne że nie słyszałeś, bo są popularne( są w każdy salonie i elektromarkecie, mieszkasz w mieście) brzmienie, albo zachwyca( w swojej cenie) albo zniechęca. To czy posłuchasz w sklepie tego modelu czy nieco innego i tak da ci pogląd sytuacji, bo marka ma firmowe brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...