Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
moondravsky

Kolumny do 1000zł

Recommended Posts

Witam serdecznie. Szukam dużych kolumn do pokoju
Miałem dla testów altus 140 i 300 i po dwóch dniach nie da się słuchać i wg mnie za mało basu(miękkiego i niskiego)

-pokój 22m2
-kwota +-1000zł
-wzmacniacz Fisher CA-915 (zawsze mam włączoną opcje SOURCE DIRECT)
-kolumny będą stały w rogach pokoju bo na środku jest meblościanka.
-muzyka jaką przeważnie słucham to house, techno itp.
-rozmiary kolumn cos około altusów 300 mogą być większe

Zależy mi na tym by można było cicho posłuchać z dobrą jakością muzyki z vinyla czy z cd a od czasu do czasu podpiąć sprzet dj-ski i zrobić prywatną imprezkę.

Szkoda, że więcej nie napisałeś czego oczekujesz od brzmienia. Jakie ono ma być, poza tym, że niskie tony miękkie i dość nisko schodzące?
I dlaczego kolumny mają mieć gabaryty Altusów albo większe? Czy to jakiś warunek, coś Ci daje taka wielkość?

Duże kolumny postawione dodatkowo blisko rogów pokoju, to zapowiedź złego, przebasowionego dźwięku. Stawianie kolumn w narożach pomieszczenia albo blisko ścian jest złym pomysłem. Zresztą poczytaj:
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
Jak zapoznasz się z podstawami, możesz wkleić rysunek pokoju z zaznaczonymi meblami, ustawieniem kolumn i Twojego miejsca do słuchania.
A zobaczymy co się da z tym zrobić.

Aby posłuchać cicho z dobrą jakością wzmacniacz musi być o dobrej wydajności prądowej albo kolumny dość wysokoskuteczne czy/oraz z dość niewielkimi (i niewielką ilością) membranami głośników.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować