Skocz do zawartości

Kolumny do 1000zł


moondravsky

Recommended Posts

Witam serdecznie. Szukam dużych kolumn do pokoju
Miałem dla testów altus 140 i 300 i po dwóch dniach nie da się słuchać i wg mnie za mało basu(miękkiego i niskiego)

-pokój 22m2
-kwota +-1000zł
-wzmacniacz Fisher CA-915 (zawsze mam włączoną opcje SOURCE DIRECT)
-kolumny będą stały w rogach pokoju bo na środku jest meblościanka.
-muzyka jaką przeważnie słucham to house, techno itp.
-rozmiary kolumn cos około altusów 300 mogą być większe

Zależy mi na tym by można było cicho posłuchać z dobrą jakością muzyki z vinyla czy z cd a od czasu do czasu podpiąć sprzet dj-ski i zrobić prywatną imprezkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że więcej nie napisałeś czego oczekujesz od brzmienia. Jakie ono ma być, poza tym, że niskie tony miękkie i dość nisko schodzące?
I dlaczego kolumny mają mieć gabaryty Altusów albo większe? Czy to jakiś warunek, coś Ci daje taka wielkość?

Duże kolumny postawione dodatkowo blisko rogów pokoju, to zapowiedź złego, przebasowionego dźwięku. Stawianie kolumn w narożach pomieszczenia albo blisko ścian jest złym pomysłem. Zresztą poczytaj:
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
Jak zapoznasz się z podstawami, możesz wkleić rysunek pokoju z zaznaczonymi meblami, ustawieniem kolumn i Twojego miejsca do słuchania.
A zobaczymy co się da z tym zrobić.

Aby posłuchać cicho z dobrą jakością wzmacniacz musi być o dobrej wydajności prądowej albo kolumny dość wysokoskuteczne czy/oraz z dość niewielkimi (i niewielką ilością) membranami głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...