Skocz do zawartości

Dac do 1000 - 1200 Pln


passion

Recommended Posts

Witam.

Posiadam wzmacniacz Pioneer A 50 , kolumny Magnat Quantum 677 i odtwarzacz Cd Onkyo Dx 7711. Wszystko gra bardzo ladniei , jednak czasem chce pojsc na latwizne i zamiast machac plytami cd chce po prostu odtwarzac pliki flac, mp3 z hdd / pendrive.

Zakupilem ostatnio po taniosci odtwarzacz blu ray Pioneer bdp 160. Odtwarza pliki flac , mp3 itd, jednak jak wiadomo po podpieciu do wzmaka jakosc brzmienia nie jest zbytnio wyrafinowana.
Z tego powodu poszukuje jakiegos dac'a w cenie do 1000 - 1200 pln max. Znalazlem cos takiego jak Musical Fidelity V 90 Dac http://allegro.pl/musical-fidelity-v90-dac...5848775630.html. Podoba mi sie gdyz ma 2 wejscia optyczne i usb do komputera.

Co o nim sadzicie? Moze jakis inny w podobnej cenie?

Chcialbym , aby jakosc byla zblizona do mojego Cd, da rady w tej cenie czy nie bardzo?

Edytowano przez passion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Denon dnp 720



Ten został zastąpiony DNP 730. Nie wiem, czy 720 jest jeszcze do dostania. 730 jak na razie jest trochę droższy, ale i kilka usprawnień w nim dodali w stosunku do 720.

Niezależnie od tego zgadzam się z Note, że sensowny odtwarzacz strumieniowy może być wygodniejszy w obsłudze od kombinacji komputer + DAC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za podpowiedzi.


Sandflyer mam pytanie do Ciebie. Moglbys napisac z jakim daciem uzywalem blu ray'a Pioneera?
Mysle nad dwoma dac'ami:

1. DAC CAMBRIDGE AUDIO MAGIC 100 DACMAGIC
2. MUSICAL FIDELITY V90 DAC.

Chcialbym aby dac gral energicznie , dynamicznie z ladnym basem i gora. Co o nich sadzicie?

Note dzieki za podpowiedz . Calkiem ciekawe rozwiazania, jestem ciekawy jak by sie miala jakosc dacow wbudowanych w przykladowo Pioneer n 30 i Denon Dnp 720 do tych powyzej wymienionych przeze mnie zakladajac ze w tych dwoch przypadkach dac'ow /MF v90 i CA madic 100/ zrodlem bylby komp lub Pioneer bdp 160. Ktos moze slyszal te urzadzenia i moze porownac?

Lub tez inaczej , Czy te odtwrzacze strumieniowe zagraly by chociaz na takim samym poziomie jak budzetowki Cd Pioneer Pd 30 i Denon dcd 720?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sandflyer mam pytanie do Ciebie. Moglbys napisac z jakim daciem uzywalem blu ray'a Pioneera?
Mysle nad dwoma dac'ami:
1. DAC CAMBRIDGE AUDIO MAGIC 100 DACMAGIC
2. MUSICAL FIDELITY V90 DAC.

Chcialbym aby dac gral energicznie , dynamicznie z ladnym basem i gora. Co o nich sadzicie?

Note dzieki za podpowiedz . Calkiem ciekawe rozwiazania, jestem ciekawy jak by sie miala jakosc dacow wbudowanych w przykladowo Pioneer n 30 i Denon Dnp 720 do tych powyzej wymienionych przeze mnie zakladajac ze w tych dwoch przypadkach dac'ow /MF v90 i CA madic 100/ zrodlem bylby komp lub Pioneer bdp 160. Ktos moze slyszal te urzadzenia i moze porownac?

Lub tez inaczej , Czy te odtwrzacze strumieniowe zagraly by chociaz na takim samym poziomie jak budzetowki Cd Pioneer Pd 30 i Denon dcd 720?



Poczytaj ewentualnie tu:
http://forum.audio.com.pl/Czy-kupic-DAC-My...zyc-t42934.html

a konkretnie tu:
http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=144267

to się nie będę powtarzał na temat Cambridge Audio z tym, że nie jestem przekonany, że spełni Twój wymóg "energicznego" grania. Nie powiem nic o DAC MF, bo go nie znam.
Denona 720 słuchałem dawno w salonie, kiedy się zastanawiałem nad jego kupnem. Grał dość ładnie, pełnym dźwiękiem. Spodziewam się, że 730 będzie grał podobnie.
Cenowo wszystkie te urządzenia są do siebie zbliżone, więc nie będzie w nich jakichś drastycznych różnic w dźwięku. Powinieneś ich posłuchać i samemu ocenić.
No i Denon różni się funkcjonalnością od pozostałych, więc też rozważ jaki preferujesz model słuchania - "komputerowy", czy "sprzętowy" (w sensie sprzętu dedykowanego do odtwarzania plików muzycznych. Denon przede wszystkim nie ma cyfrowych wejść, więc nie może działać jako DAC, ale możesz podłączyć go do sieci. Nie wiem jak funkcjonuje jego odtwarzanie plików po sieci z komputera czy z NAS.
Ja zawsze lubię ściągnąć instrukcję sprzętu i sobie ją dokładnie poczytać, bo tam są wszystkie szczegóły, o których producent czasami "zapomina" napisać w broszurce reklamowej.

Nie umiem powiedzieć, czy odtwarzacze strumieniowe (DNP 720?) zagrają lepiej od "budżetówek". DCD 720 to może nie jest sprzęt wybitnie audiofilski, ale i nie taka znowu budżetówka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wiecej czytam tym wiekszy mam metlik w glowie. Az dziwne , zeby tak trudno bylo znalezc cos w dzisiejszych czasach nowego w kwocie do 1200 zlotych, aby zblizylo sie dzwiekiem do starego  odtwarzacza cd.

Duzo ludzi zachwyca sie Arcam rDac, widze ze juz niedostepny , ale moze uzywka sie warto zainteresowac?

Edytowano przez passion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odtwarzacz sieciowy w tej cenie to słaby wybór. Cała para idzie w obudowę. W środku słabe podzespoły, cherlawy przetwornik, zazwyczaj też oprogramowanie działa kiepsko. Ani to funkcjonalne do końca, ani to dobrze gra. 

Przetwornik DAC to już dużo lepszy pomysł za 1000zł można mieć coś co wniesie do systemu znaczącą poprawę. V90 DAC to świetny wybór, bo gra bardzo wyrównanym dźwiękiem z głębokim, dobrze kontrolowanym basem. 

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-v90-dac-v90-dac-przetwornik-cyfrowo-analogowy-dac 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...