Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 5000zł


Skand

Recommended Posts

Witam
Potrzebuję kupić jakiś zestaw stereo do kwoty 5000zł tzn, odtwarzacz cd, wzmacniacz + kolumny.
Jakie kable głośnikowe do zestawu - tu kwotę mam osobno przeznaczoną.
Zestaw do salonu 40m2.
Niestety zatrzymałem się na latach 90-tych i nie bardzo wiem co warto wybrać w tej kwocie,
Słucham raczej każdego rodzaju muzyki, preferuje raczej dźwięk ciepły.
Liczę na pomoc forumowiczów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
masz duży salon, który jednak ma pewne wymagania w kwestii dobrego nagłośnienia.
Jeśli zależy Ci na dobrym, dynamicznym, lekko ocieplony dźwięku, spójrz proszę na elektronikę NAD. Idealny byłby zestaw NAD C356BEE z odtwarzaczem C546 BEE, jednak to już pochłonie nam większość budżetu, a pozostają jeszcze do zakupu kolumny. Pewnym kompromisem, który jednak moim zdaniem można zastosować jest wzmacniacz NAD C326 BEE oraz ewentualnie tańszy odtwarzacz NAD C516 BEE (chociaż w tej kwestii namawiałbym na model wyższy C546 BEE, to znacznie lepsze urządzenie).
Kwestia kolumn - w trochę niższej cenie, co nie oznacza że gorzej - Audio Pro Black Diamond V3. To dosyć duże, ale bardzo eleganckie (czarny lub biały lakier piano) kolumny, które bez żadnych problemów będą w stanie dobrze nagłośnić Twój salon. Jako alternatywa spójrz proszę na polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Do 40 metrowego salonu trzeba sporych kolumn i wydajnego wzmacniacza.
Moim zdaniem warto poszukać zestawu używanego. O ile jakość dźwięku jest dla Ciebie najważniejszym kryterium.
Jeśli zatrzymałeś się na latach '90, to wcale nie jest źle. Robiono wówczas świetne kolumny i wzmacniacze.
Dziś można je kupić za ułamek ceny. To znaczy, ze w budżecie 5 kzł możesz nabyć coś z bardzo wysokiej półki.
Postęp w dziedzinie audio wcale nie idzie tak, jak życzyliby sobie tego spece od marketingu. Nieraz mam wrażenie, że jest wręcz odwrotnie. Owszem współczesne urządzenia są w dużej mierze wyposażone w nowinki techniczne, ale rzadko przekładają się one na wysoką jakość dźwięku.

Napisz co sądzisz o zestawie second hand. Ponadto a może raczej przede wszystkim napisz coś o swoim pokoju, możliwościach ustawienia kolumn, odległościach od ścian tylnej i bocznych, jak daleko siedzisz od tylnej ściany.
Bardzo pomocny byłby rysunek poglądowy pokoju, umeblowania, rozstawienia kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...