Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD do Rocka w cenie do 3000PLN


B11

Recommended Posts

Do tej pory byłem posiadaczem Xindak Mouse 2.0 i śmiem twierdzić ze jest on idealnie stworzony do muzyki instrumentalnej, Jazzu i raczej w mniejszym stopniu do rocka. Choć słucham wszystkich stylów muzycznych, poszukuje teraz odtwarzacza typowo do rocka jak i mocniejszych brzmień typu TOOL.
Wzmacniacz to NAD 356BEE ale byc moze w przyszłości moze zajsc zmiana na Roksan Caspian. Kolumny podstawkowe w tym momencie AE neo ale sprawa otwarta na modele podstawkowe do 3000PLN. Proszę o pomoc w wyborze odtwarzacza CD który nie brzmi jasno i nadaje sie do odsłuchu mocniejszych brzmień rockowych i nie tłamsi niskich częstotliwości . Podobno NAIM CD 5i moze spełnić moje oczekiwania. CREEKA słyszałem i bylo ok. Z nowych zastanawiam sie nad Xindak C-09
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD Micromega Stage 5 może przynieść zbyt małą poprawę - może raczej nastawić się od razu na Stage 6 (albo tuningować Stage 4 czy 5 do modelu Stage 6).

Mógłbyś też spróbować odtwarzaczy ATOLLa CD-100 lub może nawet CD-200 (choć mało dostępny jako używka, a nowa "200ka" to koszt ok. 6 tysięcy).

A jak Twój Xindak gra mocniejszą muzykę na wyjściu tranzystorowym? Normalnie grasz na lampowym czy cyfrowo przez DAC?


Co do kolumn - to trochę mało informacji (choćby o powierzchni pokoju), popatrz na sugestie w temacie "Pierwsze posty..." (link masz w moim avatarze).

Pozdrawiam
PS. Masz 3 tysiące na używany (lub nowy) CD oraz kolejne 3 tys. na podstawkowe kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie sprzedałem juz Xindaka i jestem nadal otwarty na pomysły jakie CD do rocka lub bardziej uniwersalne nie zbytnio rozjaśnione w brzmieniu granie. Wszystkie modele wyzej wymienione przejzałem i jest dostępny tylko Atoll 100 nowy za 4,200zł. Powaznie zastanawiam sie również nad Roksan Caspian CD M1 ponieważ byc moze w przyszłości będę miał ten wzmacniacz a cd jest teraz dostępne. Kolumny sprawa nadal otwarta nowe lub uzywane podstawkowe do 3000pln. Słyszałem jak gra creek evolution i w sumie takie granie juz mi odpowiada a cena z drugiej reki niska. Co do kolumn to mam okazje nabyć Xavian NEOX 1 dwumiesięczne za 2/3 ceny i dodatkowo odsłuchac. Możliwość jest również kupna praktycznie nowych Studio 16 Hertz Canto Three SE za 2600 ale tu jest szansa ze cena jeszcze spadnie. Są na głośnikach wysokotonowych Morel CAT 298 i średnio-niskotonowych Vifa TC14TG-04.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...