Skocz do zawartości

Słuchawki do mixu i masteringu do Focusrite Saffire Pro 14


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Moja dziewczyna jest producentką szeroko pojętej muzyki elektronicznej i z racji zbliżających się świąt, chciałbym sprawić jej w prezencie słuchawki do mixu i masteringu, które będą podpiętę do interfejsu FireWire Focusrire Saffire Pro 14 LINK
Obecnie robi ona mix na głośnikach aktywnych KRK Rokit 6 G3 LINK - słuchawki mają dać jej drugie źródło odsłuchu do porównań przy pracy.

Moj budżet wynosi max 700 zł i wstępnie upatrzyłem sobie:

1) AKG K271 MKII / 55 Ohm - zamknięte -> LINK
2) KRK KNS 8400 / 36 Ohm - zamknięte -> LINK
3) Beyerdynamic DT 990 PRO / 250 Ohm - otwarte -> LINK
4) Beyerdynamic DT 770 PRO / 250 Ohm - zamknięte -> LINK
5) Sennheiser HD-6 MIX / 150 Ohm - zamknięte -> LINK

Prośba o pomoc w wyborze. Mam już mętlik w głowie i nie wiem na co zwrócić uwagę. Nie mam pojęcia (nie mogę znaleźć info) z jakimi impedancjami może pracować wymieniony na początku interfejs audio FireWire Saffire Pro 14 oraz jaki maksymalny sygnał, podaje on na wyjściu słuchawkowym. Będę wdzięczny za jakieś doradztwo, ponieważ ciężko jest mi samodzielnie podjąć decyzję - brakuje doświadczenia w słuchawkach pro i łączeniu ich z takimi interfejsami.

Pozdrawiam.
Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnym odsiewie, zawęziłem swój wybór do 3 modeli o konstrukcji otwartej lub pół-otwartej:

1) Beyerdynamic DT-990 -> LINK
2) Beyerdynamic DT-880 -> LINK (Te niestety są prawie 200 zł droższe)
3) AKG K612 PRO -> LINK

Beyerdynamic podaje, że te DT-880 są niby lepsze do pracy (mix/mastering) a DT-990 do krytycznego odsłuchu efektu pracy.
Ktoś z Was miał może okazję porównywać te modele i łączyć je z dobrymi, zewnętrznymi kartami dźwiękowymi?

Z góry dzięki za opinię!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...