Skocz do zawartości

Canton Reference


mario100007

Recommended Posts

Witam.
Chciałbym zapytać czy ktoś posiada lub miał do czynienia z kolumnami Canton w wersji Reference.
Osobiście jestem posiadaczem podstawkowych Reference 9 DC z których jest bardzo zadowolony. Jednak ciekaw jestem jakie spostrzeżenia co do modeli z tej serii nasuwają się innym urzytkownikom.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witaj, 

To kolumny dość elastyczne w kwestii ustawienia. Wdg wskazówek firmy kolumnom wystarczy 20 cm od tylnej ściany żeby grały prawidłowo. Osobiście mam 30 i jestem zadowolony. Od bocznych mam nie mniej jak pół metra. Największe różnice zauważyłem rozstawiając odległość między nimi samymi. Różnice uwidaczniały się w kreowaniu sceny muzycznej. Podejrzewam że ma to ścisły związek z akustyka pomieszczenia dlatego u każdego może być inaczej. U mnie stoją w odległości 3 metrów od siebie i tyle też mam do nich jako słuchacz. Czyli coś na wzór trójkąta równobocznego. 

Jeśli chodzi o standy to z konieczności i szacunku dla zdania żony musialem z nich zrezygnować ale żeby nie było ;-) że stoją sobie po prostu na meblach. Stworzyłem konstrukcje kanapkową opartą o kilka elementów. Kolce na mosiężnych podstawkach Acoustic Revive i kwarcu to na płytach granitowych stojących na nogach Audio Replas dedykowanych pod kolumny i to dopiero stoi na dość konkretnym blacie ( z litego twardego drewna komody ze zdobieniami Swarovskiego ;-)). Ogólnie tak dopracowana konstrukcja pozwoliła na, zadowalające, uwolnienie się dźwięku, stworzenie odpowiedniej przestrzeni i precyzyjnej sceny. Nad dostrojeniem trzeba popracować samemu. Oczywiście Canton ma pod te kolumny dedykowane standy. Myślę że to byłoby dobre rozwiązanie jak byś był zdecydowany postawić je w ten sposób. Pod standy jeszcze kolce i podkladki i jakaś dobra platforma antywibracyjna lub granit i będzie super. 

 

No i jeszcze wspomnę że kolumny są skrzyżowane, tak że linia przecięcia jest zaraz za moją głową. Tu też musisz pokombinować ustawienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witaj, 

Cały czas je używam i jak dotąd nie mam ciśnienia by je zmieniać. Z Sansui sprawdzają się od samego początku w różnych konfiguracjach bo ich zaletą jest neutralność. Jakiś czas temu, podrasowałem dla nich, dedykowane, standy tak by wydobyć z nich jeszcze więcej. Może kiedyś przyjdzie czas na większe zmiany ale raczej szybko to nie nastąpi. 

Pytasz z ciekawości czy coś będziesz zmieniał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Dnia 15.02.2022 o 13:55, mario100007 napisał:

Witaj, 

Cały czas je używam i jak dotąd nie mam ciśnienia by je zmieniać. Z Sansui sprawdzają się od samego początku w różnych konfiguracjach bo ich zaletą jest neutralność. Jakiś czas temu, podrasowałem dla nich, dedykowane, standy tak by wydobyć z nich jeszcze więcej. Może kiedyś przyjdzie czas na większe zmiany ale raczej szybko to nie nastąpi. 

Pytasz z ciekawości czy coś będziesz zmieniał?

Przepraszam za zwłokę 🫡

Tak się przymierzałem to Reference 9Dc ale coś trafić nie mogłem.

Dziś jestem w punkcję wyjścia i szukam monitorów na zastępstwo za dotychczasowe Akkus Monolith LE…

W archiwum Allegro widziałem te Cantony w super cenie , ale to archiwum…

Pozdrawiam Serdecznie,

 

ps

907Xr nadal w moim posiadaniu, chociaż noszę się z zamiarem sprzedaży. Być może kolej na 907Nra (?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...