Skocz do zawartości

Jaki wzmaczniacz do kolumn Pylon Pearl 20 ?


zefirek

Recommended Posts

Witam, jako nowy użytkownik forum chciałbym wszystkich bardzo serdecznie powitać!

Poszukuję odpowiedniego wzmacniacza do kolumn Pylon Pearl 20.
Nieduży "pokój odsłuchowy" ma wymiary 5x3 metra.

DSC01446.jpg



Słucham różnej muzyki, zależnie od nastroju... głównie starego, klasycznego rocka, reggae, czasem czegoś mocniejszego... ale zdarza się nawet pop, czy też muzyka klasyczna, jazz. Co możecie doradzić dla kompletnego laika z dobrym słuchem? Lubię brzmienie bardziej miękkie, ciepłe - trochę tak „lampowato”, ale z pokreśloną górą. icon_wink.gif Sprzęt chcę kupić głównie do audio, ale nie tylko (70% audio - 30% video).

Cena do 1500 zł. A może do tych kolumn lepiej nie wymyślać za bardzo i poszukać jakiegoś amplitunera?

- Amplitunera z USB (odtwarzającego WAV, MP3).
- Z możliwością podłączenia do telewizora (najlepiej cyfrowe wejście optyczne).
- Obierającego radia internetowe przez wifi - z tego co się orientowałem, to ten bajer jest dostępny w sprzęcie przekraczającym mój budżet. Chyba, że użyję sieciowego gniazda LAN (większość je ma) i podłączę moduł komunikacji bezprzewodowej WIFI icon_wink.gif

YAMAHA R-N301? Tylko z tego co wyczytałem, daje raczej...zimne, metaliczne brzmienie - co może męczyć moje ucho, gdyż lubię nienatarczywą, ale szczegółową górę icon_wink.gif


Czy coś jeszcze jest godnego uwagi w tym zakresie cenowym?

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Marcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Miałem przyjemność słuchać przez dłuższy czas kolumn Pylon Perl 25, więc myślę że 20 nie będą się bardzo różnić.

Testowałem je z klasycznymi wzmacniaczami stereo, Pioneer A-30, Yamaha AS-501 i NAD C326BEE.

Z całej tej trójki najgorzej "dla mnie", zagrała Yamaha, dźwięk był dość szczegółowy z fajną podstawą basową, ale grała ona zbyt jasno, góra pasma była zbyt ostra i męcząca.

Na drugim miejscu był Pioneer A-30, grał on dość podobnie do Yamahy, miał zdecydowanie mniej basu, ale góra przynajmniej nie była bardziej stonowana i nie przeszkadzała.

Najlepiej dla mnie zagrał NAD, bardzo solidna podstawa basowa, dźwięk dużo cieplejszy od yamahy i pioneera, jeśli chodzi o szczegóły było ich trochę mniej, ale instrumenty nie zlewały się. Góra pasma dużo łagodniejsza i przyjemniejsza, ogólnie dobra dynamika i fajna scena stereo.

Oczywiście jest to moja subiektywna ocena, nie wiem jak zagrają amplitunery stereo. Najlepiej jak sam wybierzesz się na odsłuchy, każdy lubi inny dźwięk.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już dziesiątki różnych recenzji... i im więcej czytam, tym mniej wiem icon_smile.gif

lary87 ... czy byłeś zadowolony z kolumn Pylona, czy teraz kupiłbyś inne w tej cenie?
Uparłem się na te kolumny ze względu na to, że są produkowane w Polsce - włączył mi się pewien rodzaj partiotyzmu - wiem, że to mało rozsądne.

Na odsłuchy planuję się wybrać, ale najpierw chce wybrać kilka modeli, które będą mi odpowiadać z technicznego punktu widzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przeczytałem już dziesiątki różnych recenzji... i im więcej czytam, tym mniej wiem icon_smile.gif

lary87 ... czy byłeś zadowolony z kolumn Pylona, czy teraz kupiłbyś inne w tej cenie?
Uparłem się na te kolumny ze względu na to, że są produkowane w Polsce - włączył mi się pewien rodzaj partiotyzmu - wiem, że to mało rozsądne.



Jeśli chodzi o recenzje to zbytnio bym się nimi nie sugerował, wydaję mi się że są sponsorowane przez producentów.

Np. taki Denon pma720 w recenzjach zbiera pochlebne oceny, a miałem go okazje ostatnio posłuchać i jak dla mnie jest on kompletna porażką.

Kolumny Pylon Pearl 25 grają u mojego brata, podoba mi się ich brzmienie, szczególnie w takiej cenie. Dla siebie wybrałem jednak kolumny Melodika BL40, bardziej mi podeszły.

Nikt Ci nie pomoże w wyborze sprzętu, musisz sam udać się na odsłuch i posłuchać jak grają. To co mnie się podoba może Tobie nie podobać się wcale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o recenzje to zbytnio bym się nimi nie sugerował, wydaję mi się że są sponsorowane przez producentów.


Też zaczynam odnosić takie wrażenie... że ktoś nieźle musiał za to zapłacić. Istna reklama sprzętu - zero wad, same superlatywy.

Cytat

Np. taki Denon pma720 w recenzjach zbiera pochlebne oceny, a miałem go okazje ostatnio posłuchać i jak dla mnie jest on kompletna porażką.


A właśnie zaczynałem się nim interesować. icon_smile.gif

Cytat

Kolumny Pylon Pearl 25 grają u mojego brata, podoba mi się ich brzmienie, szczególnie w takiej cenie. Dla siebie wybrałem jednak kolumny Melodika BL40, bardziej mi podeszły.


Audiofilem nie jestem. Chciałem zrobić prezent dla żony pod choinkę, ale widzę, że nie będzie to takie proste i zajmie trochę czasu zanim się na coś zdecyduję. Byłem zdecydowany na te kolumny (Pylon Pearl 20), ale jak zacząłem czytać fora, gdzie ludzie oczywiście ich nieposiadający... wylewają na nie wiadra pomyj, ciągle lamentują, że to takie gó...no, wręcz plują jadem, to naturalnie zacząłem się zastanawiać nad sensem ich zakupu.

Cytat

Nikt Ci nie pomoże w wyborze sprzętu, musisz sam udać się na odsłuch i posłuchać jak grają. To co mnie się podoba może Tobie nie podobać się wcale.


Początkowo myślałem o wzmacniaczu, ale stwierdziłem, że to "przerost formy nad treścią".

Chciałem wybrać jakieś trzy - cztery modele amplitunerów, które będą mi odpowiadać...
- z USB (odtwarzającego WAV, MP3)
- z możliwością podłączenia do telewizora (najlepiej cyfrowe wejście optyczne)
- obierającego radia internetowe
... a później pójść posłuchać jak grają i wybrać najbardziej mi odpowiadający - wydaje się proste.

Znalazłem jeden... YAMAHA R-N301 - myślałem, że ktoś pomoże i wskaże mi jakieś "odpowiedniki" innych firm, bo chyba takie istnieją (zbliżona cena, zbliżone parametry)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

. Byłem zdecydowany na te kolumny (Pylon Pearl 20), ale jak zacząłem czytać fora, gdzie ludzie oczywiście ich nieposiadający... wylewają na nie wiadra pomyj, ciągle lamentują, że to takie gó...no, wręcz plują jadem, to naturalnie zacząłem się zastanawiać nad sensem ich zakupu.


zefirek zupełny brak konsekwencji w tym co piszesz icon_eek.gif , bo z jednej strony nie ufasz testom ( ja bardziej stawiam, że nie umiesz ich czytać, trzeba na to czasu i chociaż małej praktyki w realu icon_wink.gif ) z drugiej oburzasz się jak osoby prywatne coś krytykują.
Dodatkowo dziwisz się, że niby bezprawnie, bo nie posiadają danego sprzętu. No sorry, ale jak by kupili i by lamentowali to nie miał bym zbyt dobrego zdania (bo znaczy że nie słuchali przed kupnem i sami są sobie winni) Przecież żeby mieć własne zdanie trzeba kolumn, czy wzmacniacza kupować wchodzę do salonu, słucham i już mogę coś napisać, mieć zdanie, że takie, czy śmiakie. Jakbym miał mieć rzeczy które słuchałem, musiałbym sprzedać willę z parkiem której nie mam;)
Z drugiej strony bawią mnie ludzie którzy się czymś bezkrytycznie zachwycają, np perle 25, bo większość z nich pieje z zachwytu, a kupiła coś raz, że w ciemno, dwa bez porównania z czymkolwiek innym, a tak często niestety jest.To jest miarodajne według ciebie ?
Według mnie i nie tylko, bo były wątki na forum, te kolumny są raczej ocieplone w brzmieniu, niezbyt szybkie i średnio przejrzyste.
Nie użyję tu mało taktownego i nic nie opisującego zwrotu jak larry87, bo piszę o tych przymiotach jw. jako o pewnych cechach, dla jednych dobrych dla innych złych. Bo każde kolumny, wzmacniacz, czy odtwarzacz ma kilka, kilkanaście cech brzmieniowych itp.warto je poznać. Oczywiście, niestety są osoby dla których dźwięk i muzyka ogranicza się do źle rozumianego słowa "głęboki bass", albo sława syczki.

Ja nie mam tyle odwagi jak młodsi uczestnicy dyskusji, aby stawiać tak śmiałe opinie, co jest dobre, a co nie... bo osobiście uważam że niemal do każdych kolumn, gdy tylko się człowiek zna, dobierze wzmacniacz i odwrotnie, aby to razem dobrze się uzupełniło icon_cool.gif , trzeba tylko wiedzieć który i jak. Oczywiście pozostaje sprawa własnych preferencji brzmieniowych
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, to nie jest tak, że nie ufam testom - każdy, który czytałem wychwala sprzęt pod niebiosa - zbyt mało pisze się o wadach i można odnieść wrażenie, że ktoś musiał odpowiednio wspomóc testera przed testem. Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej wskazana pod warunkiem, że wnosi coś ciekawego do dyskusji. Podejrzewam, że większość krytykantów nie miała nic wspólnego ze sprzętem, na który tak narzekają i to jest takie nieprzyjemne i męczące w czytaniu takich opinii. Jeżeli ktoś rzeczywiście posiada jakąś wiedzę na dany temat, to zupełnie inaczej odbiera się taką krytykę. Nie przepadam za pospolitymi krzykaczami. icon_wink.gif

Wychodzę z założenia, że należy przed zakupem dobrze się zastanowić, porównać z innymi, aby mieć jakiś punkt odniesienia - nie jestem zwolennikiem szybkich nieprzemyślanych zakupów. Nie ważne czy kupuję sprzęt grający czy samochód... najpierw czytam opinie - zbieram informacje, a później testuje czy mi dany produkt odpowiada. icon_wink.gif

Cytat

Według mnie i nie tylko, bo były wątki na forum, te kolumny są raczej ocieplone w brzmieniu, niezbyt szybkie i średnio przejrzyste. Ja nie mam tyle odwagi jak młodsi uczestnicy dyskusji, aby stawiać tak śmiałe opinie, co jest dobre, a co nie... bo osobiście uważam że niemal do każdych kolumn, gdy tylko się człowiek zna, dobierze wzmacniacz i odwrotnie, aby to razem dobrze się uzupełniło , trzeba tylko wiedzieć który i jak. Oczywiście pozostaje sprawa własnych preferencji brzmieniowych



Czyli ciekawym połączeniem z tak grającymi kolumnami może być YAMAHA R-N301, która daje podobno mocne, wyraziste i detaliczne brzmienie.
Muszę to sprawdzić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zbyt mało pisze się o wadach i można odnieść wrażenie, że ktoś musiał odpowiednio wspomóc testera przed testem.


Faktem jest że o pewnych mniej udanych aspektach sprzętu, pisze się w specyficzny sposób, trzeba wyłapać kontekst i to co między wierszami. Chociaż uwierz mi nie brakuje testów, opisów, gdzie konkretne przymiotniki padają jasno, kawa na ławę i to w o sprzętach uchodzących za " zacne". Bo właśnie pewne "wady" dla innego mogą być przymiotami.
Cytat

Wychodzę z założenia, że należy przed zakupem dobrze się zastanowić, porównać z innymi, aby mieć jakiś punkt odniesienia


W takim podejściu można wróżyć sukces

Cytat

Czyli ciekawym połączeniem z tak grającymi kolumnami może być YAMAHA R-N301, która daje podobno mocne, wyraziste i detaliczne brzmienie.
Muszę to sprawdzić icon_wink.gif


Może być... Dla mnie dużo lepszymi kolumnami (od pp25 )w każdym aspekcie ( nawet wizualnym, choć to mniej ważne ) z tego co napisałeś na początku o potrzebach byłyby Indiana line nota 500, no ale kolumny już masz . A jak ktoś lubi takie klimaty jak pp25 to np. kolumny marki...dobra mniejsza już tym;).

Cytat

- Amplitunera z USB (odtwarzającego WAV, MP3).
- Z możliwością podłączenia do telewizora (najlepiej cyfrowe wejście optyczne).
- Obierającego radia internetowe


Można też wprowadzić do rozważań lepszy amplituner stereo z funkcjami sieciowymi Yamaha RN500 (lepiej grająca i lepiej wyposażona od rn301, rn500 ma także wymarzone wejście usb ), lub Onkyo tx 8130. Grają one przyzwoicie, są mocne i były by na jakieś ewentualne przyszłe większe, czy bardziej wymagające kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tutejszym forum (jako jedynym) jeszcze się nie spotkałem z jednoznaczną krytyką danych kolumn, a już tym bardziej całego zestawu. Jak jacek75 napisał w swoim wcześniejszym wpisie - nie ma złych i dobrych kolumn i takie kategoryzowanie kompletnie nie ma sensu (tak uważam). I dlaje - dokładnie - chodzi o wzajemne uzupełnienie. Bo czasami dobre kolumny potrafią zagrć źle, jak je zepniemy z nieodpowiednim wzmacniaczem (i odwrotnie). Liczy się cały tor audio. zefirek - dobrze, że czytasz. Żyjemy w czasach ogólnodostępnych źródeł informacji, ale nie zawsze są one wyrocznią. Nie można też się poddać nagonce, zarówno wychodzącej z różnych for jak i z prasy, stron internetowych o tematyce audio.

Teorie spiskowe na temat dotowania recenzentów uważam, że raczej można włożyć między bajki. Dotacja dla recenzenta, który opisał sprzęt w cenie zderzaka do lepszego samochodu... Rynek audio jest zbyt mały, aby coś takiego robić. No ale, nie można tez tego absolutnie wykluczyć, albowiem i takie coś może się zdarzyć. Nie siedzę w branży.

Kategoryzowanie ze strony innych osób jakiś kolumn (przykładowo) dla jeszcze innych jako dobre (lepsze?) tak na serio może być co najwyżej jakaś wskazówką. Nie oznacza to jednak, że takie musimy kupić. Z drugiej strony, opierając się i nastawiając na jakiś produkt na podstawie tylko i wyłącznie for i źródeł online - śmiem twierdzić, że można wybrać sprzęt który się podoba komuś, niekoniecznie nam. A przecież nie o to w tym chodzi.

Z doświadczenia - posiadam PP25. Czy czytałem opinie? Co najwyżej wybiórczo. Ci wszyscy, którzy opiniują jakiś sprzęt, to w połowie go mieli/mają, i/lub nigdy bezpośrednio nie mieli z nim do czynienia. Tak należy przyjąć. Zdecydowanie nie karmiłem się tym, może dlatego, że nie pierwsze kolumny mam. Bardziej skupiłem się na samych kolumnach. Prawdę mówiąc, co to kogo obchodzi, jakie ja mam kolumny? Ponadto, co wynika z wierszy i poematów na forach odnośnie danego sprzętu (zarówno krytykujących jak i zachwalających)? Jak to w jednym ze skeczy słynnego kabaretu: "Niewiele, a właściwie nic...". Bo liczą się osobiste i czasami na prawdę bardzo charakterystyczne preferencje słuchowe każdego z nas.

Dla tych co czytają opinie i na ich podstawie kupują - to najlepiej kupować takie kolumny, których nikt na daną chwilę nie słyszał/nie posiada. Nie będziemy narażeni na krytykę icon_smile.gif Chociaż znajdą się i tacy, co mają rentgen w oczach i na podstawie zdjęcia potrafią zaliczyć sprzęt do pewnej grupy... icon_biggrin.gif

Dobre kolumny, dobry wzmacniacz, dobra muzyka... Dla Ciebie. Może dla wielu innych, ale zawsze w głównej mierze dla Ciebie. A czy dla mnie PP25 są dobre? No są. Co mnie obchodzi wpis kogoś na forum. Kupiłem je pomimo tego, że mogłem sobie pozwolić na kolumny 2 krotnie droższe. Zobacz - czy mam teraz siedzieć przed monitorem i wyrywać włosy z głowy? Lepiej chyba jest wymienić się własnymi spostrzeżeniami co do całego zestawu. A czy Indiana Line Nota tez jest dobra? No też jest. Zależy, co się komu podoba bardziej.

RN500 to bardzo ciekawy wybór, często stosowany w przypadku omawianych kolumn jako zestaw.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75, Revo ...dziękuje Wam bardzo za podpowiedzi.

Jacku, kolumn jeszcze nie posiadam, byłem zdecydowany na PP20. Polecane przez Ciebie... Indiana line nota 500, są dwa razy droższe.
Obiecałem sobie przed przystąpieniem do zakupów, że zamknę się w kwocie 3000 zł. W założeniu chciałem kupić lepszy amplituner - i tu chce Ci podziękować za podpowiedzi - Yamaha RN500 i Onkyo tx 8130 - czegoś takiego szukałem, pozostaje kwestia odsłuchu icon_wink.gif Może coś jeszcze przychodzi Ci do głowy? Chciałem wybrać 3 modele, posłuchać jak grają i na tej podstawie dokonać ostatecznego wyboru;)

Wracając do kolumn ... postanowiłem obrać podobną taktykę, jak z amplitunerem - wybrać 3-4 modele, odsłuchać i na tej postawie wybrać.

- Pylon Pearl 20
- JAMO S 626
- Polk Audio M20

Czy znajdę coś jeszcze w tej cenie? Na które z wymienionych warto zwrócić większą uwagę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revo, fajnie się też czyta taki wpis, rzeczowy bez nadęcia i przekonania o własnej nieomylności..
Cytat

- nie ma złych i dobrych kolumn i takie kategoryzowanie kompletnie nie ma sensu (tak uważam). I dlaje - dokładnie - chodzi o wzajemne uzupełnienie. Bo czasami dobre kolumny potrafią zagrć źle, jak je zepniemy z nieodpowiednim wzmacniaczem (i odwrotnie). Liczy się cały tor audio Żyjemy w czasach ogólnodostępnych źródeł informacji


Choć, oczywiście są klocki z lepszą i gorszą relacją ceny do jakości. Firmy kolumniarskie gdzie większy nacisk położono na aspekt urody, a winnych na aspekt techniczny. Są też takie gdzie oszczędzając kilka zł na braku zwrotnicy, jakimś wytłumieniu, wzmocnieniu sprawiły, że nie warto się z pochylać ( są zestawy 5.0 po 500zł). Jednak właściwy dobór brzmienia klcków to droga do lepszego dźwięku. Niestety niektórzy nadal dobierają klocki wpisując pasmo przenoszenia tychże.

Według mnie w tym biznesie jak w żadnym chyba innym, nie ma bezpośredniej recepty na sukces, jak również przełożenia, że dwa razy więcej kasy to dwa razy lepszy dźwięk, a jak 10 to 10. Bo co znaczy dobry, lepszy dźwięk, jaki element, dobry dla kogo ?
Kupując auto średniej klasy jest niemal pewne że np. wykończenie wnętrza, szeroko pojęty komfort jazdy, praca i parametry podzespołów ogólnie będzie bezdyskusyjnie lepszy i wyższy, niż w aucie miejskim za połowę ceny...a w przypadku kolumn, wzmacniacza, pewne mierzalne i oczywiste parametry nie zawsze przekładają się na efekt końcowy, cena nie jest zawsze gwarantem, owszem wiele cech jest oczywistych, ale sporo postrzegamy subiektywnie zgodnie z własnym gustem.
EDIT
Cytat

.. Indiana line nota 500, są dwa razy droższe.


Tak ale odnosiłem się z nimi do podobnych cenowo PP25
Cytat

- Pylon Pearl 20
- JAMO S 626
- Polk Audio M20




PP20 i jamo 626 to zupełnie inne brzmienie. pp20 to w sumie monitory w długiej skrzynce, a jamo 626 to typowe kinowe potwory z bocznym dużym głośnikiem basowym. PP20 przy 626 to będzie mistrz przejrzystości i szybkiego brzmienia, a 626 burzyciel murów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

- Pylon Pearl 20
- JAMO S 626
- Polk Audio M20




PP20 i jamo 626 to zupełnie inne brzmienie. pp20 to w sumie monitory w długiej skrzynce, a jamo 626 to typowe kinowe potwory z bocznym dużym głośnikiem basowym. PP20 przy 626 to będzie mistrz przejrzystości i szybkiego brzmienia, a 626 burzyciel murów.



Miało być JAMO S 526 - wybaczcie pomyłkę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,526 miałem zaproponować "alternatywnie"...
Jak masz do wydania ok 3 tys., to jak mniemam na kolumny koło 1500zł według mnie jak poszukasz i potargujesz nieco kupisz sporo lepsze niż te. Da się kupić Monitor audio bx5, Indiana Line nota500 za ok 1500-1600zł poszukaj, podzwoń.
Fajnie gra, ciepło, a le z wykopem też STX electrino 150, w tej cenie byłem bardzo zaskoczony.
Jak lubisz twarde precyzyjne brzmienie jest np. Yamaha ns150, lub 140(pewnie w salonach hifi design), Heco victa 501/502(nawet MM), jak nieco cieplej poczytaj też może o Roth oli 3, czy jakiś Boston acoustic, Mission mx3. Jak jamo to nie 626, tylko 526 choć też mają głębokie skrzynki.
Te bx5 i nota to takie ciche rekomendacje, pozostałe to raczej luźne sugestie, nie by za nimi jeździć, ale jak trafisz to posłuchaj, może się spodoba.

Może popatrz na aukcjach za jakimiś używanymi w widełkach 800-1200, a nóż w Twojej okolicy jest coś extra, bo jak patrzę na aukcje to jest sporo fajnych nowych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpisałem gdzieś 500 to sorry, pewnie się przepalcowałem, bo firma ma chyba wzmacniacz z 500 w nazwie, a kolumny to nota 550.
Tu taki skoromny opis jak je pierwszy raz słuchałem http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=104358, a profesjonalnych nie brakuje http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/0...e-nota-550.html , http://www.hifichoice.pl/indiana-line-nota-550-test,114,4 jak poszukasz i ponegocjujesz kupisz taniej.
Dawniej Monitor audio bx5 kosztowały kiedyś ponad 2400zł teraz wszedł następca i są wyjściowo po ok. 1700zł nowe w salonie.
Plusem poza charakternym brzmieniem jest przedni br który nie wchodzi tak w reakcje ze ścianą jak tylni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do wątku icon_smile.gif .

Również planuje zakup kolumn w cenie około 1500 zł.
Biorę pod uwagę :
- Pylon Audio Pearl 25
- Jamo s626 (jako jedyne miałem przyjemność posłuchać - podoba mi się ich styl "burzenie muru" icon_smile.gif pytanie czy PP25 zagrają podobnie ? )
- Boston a 250 (te podobają mi się wizualnie oceny także mają dobre pytanie czy nie są za delikatne do muzyki "rozrywkowej" ?

Które z tych 3 zagrają najciekawiej według Was ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3 kolumny to jednak inna cena i adresowane sa do różnych odbiorców. O ile jakościowo w jakichś kategoriach absolutnych należało by uszeregować wg ceny, to najtańsze Jamo zapewne dla wielu odbiorców mogą być bardzo ciekawą propozycją. Te Bostony i Pylony mogą ze sobą konkurować. Znalazło by się i inne kolumny warte uwagi w zbliżonym przedziale cenowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się w czwartek na odsłuch, głównie chce posłuchać ...

wychwalanych wszędzie kolumn Indiana Line Nota 550 (podobno mało basu) z ampilitunerami Yamaha RN500 i Onkyo TX-8130

Zobaczymy co z tego wyjdzie, dziękuje wszystkim za pomoc icon_wink.gif
Budżet trochę przekroczony, ale jak dźwięk mnie uwiedzie - nie będę miał nic do gadania icon_wink.gif
Obawiam się tylko tego, że kolumny nie dadzą takiego brzmienia jakie lubię (bardziej miękkie, ciepłe) a w połączeniu z zimnym, metalicznym brzmieniem Yamahy mogę się trochę rozczarować, mam nadzieję, że w tej konfiguracji nie będzie brakowało mi sprężystego, dość mocnego ale pod kontrolą basu, który ładnie się wkomponuje ze średnicą i nie "zamarze" jej przekazu icon_smile.gif
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Każda muzyka jest rozrywkowa icon_wink.gif , bo daje rozrywkę icon_mrgreen.gif Ale jeśli podobało ci się kinowe Jamo s626, to niemniej rozrywkowe też są Yamaha ns555, czy jakiś JBL w każdym razie chyba bardziej niż Boston a250. Pytanie też z jakim wzmacniaczem i w jakim metrażu.



Miałem na myśli muzykę raczej prostą pop club takie klimaty raczej nie klasyczna jazz i takie wymagające klimaty...

Co do wzmacniacza to polecane tu Yamaha RN500 lub Onkyo tx8130 jakieś sugestie co do tych dwóch ?

Metraż będzie około 18m2 tylko , że pokój jest otwarty (wyjście na korytarz bez drzwi).

Co do Jamo podobał mi się ich bas lecz nie mam pojęcia czy tak powinien brzmieć ?! Góra i średnie raczej szału nie robiły - przynajmniej na moje niedoświadczone ucho icon_smile.gif .

Szperałem trochę w internecie za używkami jest tego sporo ale nie mam pojęcia w jakim kierunku iść icon_sad.gif . Wyszperałem np. Heco Music Colors 200 ale czy są warte swojej ceny (okolo 1500zł używki) czy są lepsze w takiej cenie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista utworów do testów gotowa. Testować będę przez USB (flac) icon_wink.gif

Apocalyptica - The Unforgiven
Bassotronics - Bass I Love You
Big Bud - Pure
Chris Jones - Long After You're Gone
Diana Krall - Temptation
Dżem - Wehikuł Czasu (akustycznie)
Jean Michel Jarre - Aero
Manu Chao - Bongo Bong
Pink Floyd - High Hopes
Quincy Jones - Soul Bossa Nova
Requiem For A Dream - Clint Mansell - Winter Lux Aeterna
Sting - Brand New Day
Synaesthesia - Consciousness
Terje Isungset - Fading Sun
The Chemical Brothers - Under the Influence


Szukałem, szukałem... i nie znalazłem.
Zastanawia mnie fakt, dlaczego Denon nie wypuścił jakiegoś "odpowiednika" dla Yamahy RN500 czy też Onkyo TX-8130 ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem Indiana Line Nota 550 z ampilitunerami Yamaha RN500 i Onkyo TX-8130.
Jeżeli chodzi o amplitunery bardziej urzekła mnie barwa Onkyo, Yamaha jest znacznie lepiej przemyślana pod względem funkcjonalności - lepiej zaprojektowane menu, wszystko jest przejrzyste i czytelne wręcz intuicyjne ; z tyłu obok złącza LAN znajduje się USB do zasilania modułu WIFI (i tu przyklasnę dla Yamahy)
Natomiast kolumny... góra (nieszeleszcząca) i średnie tony grają pięknie, wyraźnie... gorzej jest z basem, który jest płaski, brakowało mu masy. Jednak ciężko od takich maleństw oczekiwać grzmotów. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich z nieco masywniej grającymi wzmacniaczami, choć nie, niedrogie amplitunery i miniwieża też były i bas schodził bardzo ładnie twardo i nisko ( jak na te gabaryty i cenę ), co do góry to nie jest szeleszcząca, ładna i jedwabna, oj są bardziej i to metaliczne icon_wink.gif . Ale dobrze się stało, wiesz już nieco więcej czego szukać...
Innymi słowy lubisz lepsze wypełnienie w dole pasma, masywniejszy przekaz i delikatniejszą górę, a nóż te PP25, ale nie idź na skróty, jak masz salon top hi fi posłuchaj Mission mx3, solidna cięższa konstrukcja, acz też nieduża, lekko wypchnięty bas, słodsza delikatna góra.( a może w okolicy ktoś sprzedaje używane mission m34i?). Jak myślisz już, że musisz coś numer większego, to może Magnat quantum 675, da to bardziej to czego szukasz w połączeniu z tymi amplitunerami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...