Skocz do zawartości

co to jest loudness?


roobert76

Recommended Posts

Z góry przepraszam za moją ignorancję. Praktycznie, z obserwacji własnej wiem, że uaktywnienie tej funkcji zwiększa dynamikę dźwięku, ale jednocześnie obcina szczegóły. Takie przynajmniej mam wrażenie. Gdyby ktoś umiał mi mi wytłumaczyć, w prostych żołnierskich słowach, co funkcja loudness zmienia w brzmieniu byłbym glęboko wdzięczny. pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Loudness to korekcja fizjologiczna dźwięku, podnosi poziom niskich i wysokich tonów przy małej sile dźwięku. Kedyś stosowana była dość powszechnie we wzmacniaczach (także w polskich wzmacniaczach np. serii WS-303 503). Także w zachodnich produkcjach można było coś takiego spotkać. Ogólnie funkcji tej używa się wówczas gdy chcemy ciszej słuchać muzyki np. w nocy. Im głośniej słuchamy muzyki tym funkcja ta przestaje być użyteczna. A czy jest wogóle użyteczna ? Najlepiej posłuchać samemu. Obecnie także niektórzy producenci stosują tego typu funkcję np. Denon w swoim wzmacniaczu PMA 700AE, a to zupełnie nowy produkt. Odnośnie stosowania tej funkcji są zarówno zwolennicy jak i zagorzali przeciwnicy. Najważniejsze, że funkcję tę można włączyć lub wyłączyć, wedle własnego uznania.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...