Skocz do zawartości

słuchawki dokanałówki ~200zł


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Szukam słuchawek tak do 200 zł (o te 5 zł nie będę, zwracał uwagi ale powyżej tych 10 już nie bardzo), dokanałówki, będę używać na :

komputerze (integre mam i tu pytanie czy przy takich słuchawkach na integrze będzie ucinana ich jakość ?) kiedyś b.często używałem aimp3 ale obecnie AudioGate w trybie wasabi,

telefonie sony - Muzyka (dawniej walkmen), chociaż kiedy próbowałem innych odtwarzaczy w wersji trial np n7 jakość muzyki była bardzo na plus.

Jakiej muzyki słucham ? - praktycznie wszystko nie lubię jedynie discopolo, ciężkiego metalu(i jego gałęzie) i hip-hopu(i rapu), obecnie najczęściej słucham tzw "elektroniki" - electrohouse,trap,chill,dupstep, oraz muzyki klasycznej (fortepian czy też wykonana przez cały zespół filharmonii) przykłady(YT) : https://www.youtube.com/watch?v=zQPwKaNCIOM...7d8pOVlc-alkfRg https://www.youtube.com/watch?v=TSmSFfvxtDs...fRg&index=5 https://www.youtube.com/watch?v=grQ0HrzuHkk...fRg&index=8 https://www.youtube.com/watch?v=qoEBPaEKLDc https://www.youtube.com/watch?v=wgPh3mSYf0M format - staram się mieć dobrej jakości mp3 320kpbs a tzw ulubione piosenki trzymam w FLAC.

Obecnie używam od 3 lat http://ecx.images-amazon.com/images/I/81WO...RL._SL1500_.jpg (icon_razz.gif nawet taka sama kolorystyka)(te panasonicy są dokanałówkami ? ), więc będę na ich przykładzie mniej więcej "opisywał" jaki dźwięk chciałbym mieć w słuchawkach - na pewno lepsza scena, nie wiem jak to opisać żeby była trochę "większa", bas - mógłby być trochę lepszy (taki soczyściejszy ale żeby przy tym nie ucierpiała reszta, i nadal wyraźny bez nie potrzebnych przedłużeń), środek - tutaj akurat nie mam zdania dobrzy było w tych panasonicach,rzadko słucham ale nadal słucham z wokalem piosenek więc jakoś nie potrzebuje lepszego środka, wysokie - tutaj no cóż zdam się na was, jedynie co chcę aby nie ucierpiały na tym piosenki muzyki klasycznej- fortepian.I jeszcze ogólnie strasznie cenię tzw harmonię więc chciałbym aby skupiając się na jednym dźwięku "wyczuł" kiedy się kończy i zaczyna nie licząc basu który mógłby b.lekko zagłuszać krótkimi chwilami resztę.A tak ogólniej ogólniej to żeby jakość dźwięku się poprawiła.

Kiedyś rozglądałem się nad nausznymi słuchawkami, mój kolega ma Superluxy hd 681 evo,które chyba by były moimi docelowymi nausznymi słuchawkami w tej cenie, sprawdzałem je podpinając na przedni panel w komputerze, niestety nie miałem dobrego zaskoczenia, praktycznie od zawsze używałem dokanałówek, a przy tych po paru godzinach uszy mi "więdły" a dźwięk też nie zbyt się wyróżniał na plus,być może to że mam słabą integre (7 letni PC) albo lub też to że tutaj dźwięk ma więcej do przebycia niż w dokanałówkach, byłoby prawie na tyle, ale zapomniałem je podłączyć do telefonu, no i pierwszym wrażeniem play'rze "playerpro" jest poprawa chociaż nadal miałbym wąty na bas - zbyt taki "chuderlak ", oczywiście nie przesadzajmy z tym basem aby mnie potem szybko głowa nie bolała czy też chcąc ukoić jej ból jakąś spokojną muzyką, nie pogorszyło się. Jeszcze co do integry - ALC 662, i są zainstalowane kodeki od K-lite chyba wersja podstawowa.

A jeszcze parę słów rzędu niższego (nie wymagane ale fajnie by było jak...) - słuchawki czasami będą podpięte do cs:go, nie wymuszam aby były jakieś dobre, za pewne gorzej niż w panasonicach (jak za tą cenę) nie bedzię, wolałym w budowie coś podobnego do tych panasonów w sensie żeby aż bardziej większe nie były, i nie obraziłbym się gdyby miały odczytywanego przez sony xperia pilota z funkcją stop/następny.

Przeglądałem m. in. NuForce NE-700X ale one chyba już w ogóle nie dostępne (w Polsce, jako nowe), no i tak no, zdam się na waszą radę(ale myślę że mimo nadal powinienem pewien dystans zachować icon_razz.gif ), trochę się rozpisałem i pewnie wyszło że nie wiem co chcę.

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pierwsze primo to zainwestuj w kartę dźwiękowa.
Pisząc zainwestuj, mam na myśli wydaj te 30-50 zł na np. używanego SB audigy.
Jest to naprawdę niewielki koszt w stosunku do skoku jakości.

Osobiście mogę Ci polecić w tej cenie słuchawki BRAINWAVZ S1, mam je od ponad roku.
W zestawie ze słuchawkami dostaje się pianki COMPLY, ich użycie znacząco wpływa na odbiór dolnych rejestrów i świetnie izoluje od otoczenia.
Wadą S1 (przynajmniej dla mnie) jest to że przewód wychodzi do góry i przechodzi nad uchem (popatrz na filmy w necie)
Z BRAINWAVZ S1 można już dosyć wyraźnie usłyszeć różnicę miedzy integrą a czymś lepszym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do telefonu już (jako źródło dźwięku) już nie masz przeciwskazań ? A jak się mają wymienione przez Ciebie BRAINWAVZ S1 do Brainwavz m1, szczerze - które byś wybrał ? istnieje opcja taka że albo samą kartę dźwiękową albo kartę i słuchawki kupię po nowym roku (ceny myślę że powinny spaść), mimo to nadal nie jestem pewien co do karty bo najprawdopodobniej w nowym roku kupiłbym nowy komputer i wtedy razem z nim kartę Asus Xonar DG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był w stanie dołożyć kilkadziesiąt zł to sądzę ze warto zastanowić się nad słuchawkami Samsung level in http://www.euro.com.pl/sluchawki/samsung-e...249.99&cr=0
Zwykle są znacznie droższe. Czasem zdarza się że ceny są na nie mocno obniżane. Ich pilot powinien współpracować z telefonami na androidzie. Jednak zdarza się ze z niektórymi telefonami jest z tym problem. Słuchawki te są dość wymagające w stosunku do wzmacniacza w telefonie.
Kartę dźwiękową faktycznie dobrze było by kupić. Jeśli zależy Ci na dobrym dźwięku i miałbyś wolny slot pci w kompie to warto lepiej kupić AIM SC8000. Można ją obecnie kupić za 149zł i zapewni znacznie lepszy dźwięk niż Xonar DG.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick te słuchawki które podałeś Samsung level in co do jakości dźwięku - będą lepszą od powyżej wymienionych(bo nie podałeś ich tutaj dlatego że mają fajny pilocik ? )co do wzmacniacza w telefonie - mam sony xperie SP - ujdzie ?
co karty - mam wolny jeden pci nie mniej jednak trochę jakoś szkoda mi kupować karty do już jednak trochę starego kompa, slot jest wysoko na górze ustawiony ( zasilacz na górze) przez co musiałbym bawić z kablami (a komputer był gotowcem więc) tak czy siak głównym i ogólnie chciałbym kartę odłożyć na później będę się cieszył z dźwięku z telefonu najwyżej przez pewien czas, i skoro mówisz że aim sc8000 są lepsze więc je wezmę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Samsungów Level In również jest sporo informacji w sieci. Dlatego się nie rozpisywałem. Z jednej strony mają pilocik z trzema przyciskami. Jednak jeśli chodzi o jakość brzmienia to również mają więcej do zaoferowania niż słuchali dynamiczne za 200 zł. To jest konstrukcja hybrydowa z dynamicznym przetwornikiem niskotonowym i dwoma przetwornikami armaturowymi.. Są mocno spokrewnione ze słuchawkami za ponad 1k $ .Trudno o bardziej detaliczne słuchawki przy porównywalnej cenie. Są założenia przewidziane do współpracy z telefonami chociażby z powodu mikrofonu i pilota. Grają głośno. Jednak jeśli się je podłączy do bardzo kiepskiego wyjścia słuchawkowego mogą nie zagrać najlepiej. Ich impedancja jest dość niska. Nie miałem do czynienia z Sony Xperia SP , ale z tego co wiem jego wzmacniacz słuchawkowy jest dobrej jakości. Sony zwykle przywiązuje dość spora wagę do tej kwestii a on nie należy do najtańszych.
U mnie Superluxy HD 681 EVO sporo zyskały z AIMem. Te słuchawki mają dość dotkliwy uścisk dla osób z większa głową. Można to jednak zmienić lekko rozginając pałąk. Przy mniejszym nacisku na głowę jest trochę mniej niskiego basu , którego było dla mnie nieco za dużo. No i są to słuchawki zdecydowanie do słuchania muzyki w domu , ze względu na rozmiary. No i na zintegrowanym układzie dźwiękowym nie można było uzyskać wystarczającego poziomu głośności kiedy była taka potrzeba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bedą ... lub nie icon_smile.gif . Co do Level-In-ów to sporo zależy od tego z czym współpracują. Mają nieco zbyt wyeksponowane wysokie tony. Bardzo zyskują po delikatnej ingerencji korektorem. Wskazany jest dla nich wzmacniacz słuchawkowy z mocnym basem. Bardzo wiele zależy tez od samych nagrań. Źle brzmią właściwie tylko na bardzo kiepskich nagraniach. Jest to skutkiem ich wysokiej rozdzielczości. Po delikatnej korekcji spokojnie tak mogły by grac słuchawki dokanałowe za kilka tyś. Domyślam się ze że może być to skutkiem dość ciepłej barwy dźwięku wysokich modeli telefonów Samsunga i tego że nie mogą grać zbyt dobrze przy swojej cenie , a robi je zapewne jakiś producent słuchawek produkujący dla innych marek.
Zero Audio Carbo Tenore to zapewne bardzo dobre słuchawki przy swojej cenie . Mają jednak swoje ograniczenia spowodowane kompromisami wynikającymi z ich budowy. Bardzo trudno jest zbudować słuchawki dokanałowe dynamiczne które przetwarzały by bez problemów wszystkie zakresy częstotliwości. Szczególnym problemem jest odtwarzanie góry pasma. Tanie czysto armaturowe z kolei mają problemy z przetwarzaniem basu.
Napisz jak już coś kupisz i wygrzejesz słuchawki. Nie miałem do czynienia z Zero Audio Carbo Tenore. Zapowiadają się dość interesująco. Szczególnie z wyglądu. Samsungi Level In bywają krytykowane za wygląd. Ja nie mam im pod tym względem nic do zarzucenia. Mimo że z tworzywa sztucznego , to jego jakość jest wysoka i nałożone chromy nie wyglądają tandetnie jak to często bywa. Spłaszczony przewód mniej się plącze i nie jest tak sztywny jak wiele typowo płaskich nieplączących się przewodów.. Niektórzy narzekają ze są duże i wypadają im z uszu. Niczego takiego nie zaobserwowałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to musisz ocenić. Są ładne i wygląda na to ze to dobre słuchawki dokanałowe dynamiczne. Może się okazać że szukasz słuchawek bardziej basowych. Wtedy gorzej będzie z góra pasma. I tu jest ich wersja Zero Audio Carbo Basso. Można również szukać słuchawek skupionych bardziej na detalicznym brzmieniu. Wtedy będzie gorzej z basem. Wszystko zależny od tego czego potrzebujesz. Wygląda na to że chesz sporo basu i czytelna resztę pasma. Aby to pogodzić tego basu nie może być za dużo. Takie słuchawki jak MEElectronics MEE M6 Pro w tej sytuacji odpadają bo to detaliczne słuchawki o szczupłym basie które trudno jest zmusić do mocniejszego nim operowania.Jeśli używasz słuchawek do grania powinny być dość wrażliwe na drobne szmery. Do grania dobre są słuchawki dokanałowe np takie jak Roccat Syva. Na muzyce spisują się również nieźle i odpowiadają Twoim poszukiwaniom. Można je było kupić latem w krótkotrwałej promocji za 45 zł. Tak wogóle to dobrze jest mieć kilka par słuchawek na różne okazje. Inne do grania , inne do słuchania muzyki w domu i jeszcze inne do telefonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to do grania będą obecne hje120 icon_razz.gif , a nowe będą używane głównie na telefonie, "potem" przy zakupie kary dźwiękowej będę częściej używał (muzyka) na komputerze tylko że chyba będę musiał coś wykombinować bo słuchawki podpinam pod przedni panel a tam karta "nie ma zasięgu"
co do samego bassu w porównaniu do hje120 chce mieć lepszy, próbował to opisać w moim pierwszym poście ale mimo to nie chcę aby był on zbyt mocny (dokładnie czemu zbyt mocny też opisałem w poście)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyjście słuchawkowe z AIMa można wyprowadzić przedłużaczem. Jest osobne z wzmacniacza słuchawkowego i 2 RCA do podłączenia wzmacniacza lub głośników aktywnych ( komputerowych ). Można tez zrobić doprowadzenie przedłużacza z tylnego wyjścia na słuchawki do panelu przedniego komputera. Jak będziesz miał tą kartę dźwiękową pożycz jeszcze raz te Superluxy od kolegi na próbę. Sądzę ze trudno o lepsze słuchawki do domu przy podobnych preferencjach. Te Superluxy mają odpinany kabel , który jest takim przedłużaczem do podłaczenia również innych słuchawek. Jeśli nie będą Ci odpowiadały to możne nieśmiertelne Creative Labs Aurvana Live!.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...