Skocz do zawartości

Urządzenie pod głośniki


Recommended Posts

Witajcie,
nie mam pojęcia w temacie audio poza urządzeniami jak wzmacniacz i głośniki.
Mam taki problem i mam nadzieję, że udzielicie mi porady ekspertów.
Chciałbym do komputera przez głośniki komputerowe z wbudowanym wzmacniaczem w subwoofer podłączyć dodatkowe 4 głośniki od kina domowego.
Domyślam się, że przez amplituner nie stanowiłoby to żadnego problemu a dźwięk dodatkowo byłby wzmocniony.
Poszukuję więc "urządzenia", które pozwoli mi wykonać takie podłączenie:
Komputer > Głośniki komputerowe > URZĄDZENIE z wyjściami na moje 4 głośniki

Byłoby fajnie, gdyby jeszcze można było nimi sterować tzn, wyłączyć 2 z nich bez odłączania kabli, sterować ich głośnością ale nie jest to warunek konieczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Głośników jest w sumie 5 i są to głośniki od kina domowego SONY SS-TS31 (nie mają końcówek jacków tylko gołe końcówk)
-Zestaw głośników komputerowych Creative Inspire T3100
-Komputer stacjonarny z zintegrowaną kartą dźwiękową

Osobiście wpadłem na pomysł by pod to podłączyć:
Wykorzystać monitor z tunerem TV 23" LG Flatron M2362D, który mam. Obecnie jest połączony kablem dvi-d z PC. Ale nie wiem jak wykorzystać wejścia chinch by połączyć je z gołymi kablami od głośników
Wiem, że są >>>>takie switchery gotowe<<<< , które rozwiązałyby wszystko ale niestety są raczej drogie i wymagają apliturnera, chciałbym zrobić to możliwie z tego co mam + ewentualnie dokupić jakieś przewody, końcówki


Jakieś pomysły? Co muszę dokupić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Creative Inspire T3100 to zestaw głośników 2.1 i ma tylko 2 kanały wyjściowe na satelity. Dlatego najprościej jest podłączyć 2 z tych 5-ciu satelit Sony do wyjść z jego wzmacniaczyka. Nie jest problemem aby po prostu przylutować do dość cienkich przewodów głośnikowych 2 chinche. Przewód z paskiem do pinu wewnętrznego. Jeśli chcesz możesz połączyć po 2 szeregowo głośniki. One mają po 6 ohm dlatego jeśli oryginalne satelity z zestawu Inspire miały po 8 ohm to powinno być ok. Jeśli były to głośniczki 4 ohmy, to to możesz zaryzykować połączenie ich równoległe.
Może ten wzmacniacz w subwooferku Inspire to przeżyje. Najwyżej pójdzie z dymem icon_smile.gif. Do łączenia kabelków nie trzeba skomplikowanych urządzeń za niewiadomo jakie pieniądze. Wystarczy plastikowa listwa połączeniową do połączeń elektrycznych. Dxwięku przestrzennego z tego jednak nie będzie bo Inspire T3100 to sprzęt stereo.

kilka metrów przewodu głośnikowego ~1mm? , listwa połączeniowa jakie używają elektrycy , 2 wtyki RCA, lutownica i trochę cyny.
Umiejętności na poziomie ZPT w szkole podstawowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...